Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Selena FM SA: Wyniki Grupy pod presją cen surowców

Selena FM SA: Wyniki Grupy pod presją cen surowców

informacja prasowa

Wrocław 26 listopada 2021

Wyniki Grupy Selena pod presją cen surowców

Grupa Selina zamknęła III kwartał 2021 r. zyskiem netto w wysokości 31,8 mln zł. Mimo niestabilnej sytuacji surowcowej, elastyczna strategia, szybko dostosowana do poszczególnych rynków, pomogła w osiąganiu wyników finansowych firmy. Celina, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej, właściciel marki TYTAN PROFESSIONAL, wypracowała 493,1 mln zł przychodów ze sprzedaży. Stanowi to wzrost o 13,8% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Zysk operacyjny Grupy Celina (EBIT) wyniósł 36,5 mln zł.

Analiza zachowania się rynku budowlanego w III kwartale 2021 roku jest dość skomplikowana. Na sytuację wpłynęły zakłócenia w transporcie, podwyżki cen oraz niedobory kluczowych surowców. Popyt pozostał zasadniczo stabilny. Porównując wyniki z wynikami z poprzedniego roku, należy również pamiętać, że III kwartał 2020 roku to czas, kiedy rynek budowlany odbił się mocno po kryzysie Covid.

Obecna sytuacja na rynku surowców jest bezprecedensowa i trudno przewidzieć, jak będzie się rozwijać w przyszłości. Zarząd Grupy Selina poświęca wiele czasu i uwagi monitorowaniu bieżących wahań cen i zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw, aby zapewnić aktywną i szybką reakcję na zmiany. Elastycznie dostosowujemy naszą strategię do poszczególnych rynków i dotychczas nasze działania przyniosły oczekiwane rezultaty. Czasami jednak wzrosty cen surowców są tak silne i nieprzewidywalne, że nie jesteśmy w stanie aktualizować cenników naszych produktów tak szybko ze względu na ograniczenia w niektórych kontraktach. W związku z niestabilną sytuacją surowcową przeznaczamy również więcej środków na kapitał obrotowy, w tym zapasy.Mówi Prezes Grupy Selena Jacek Michalak.

Grupa odnotowała również wysoki popyt na swoje produkty, w wyniku którego przychody ze sprzedaży w III kwartale 2021 r. wyniosły 493,1 mln zł (wzrost o 13,8% rok do roku). „W minionym kwartale kontynuowaliśmy wzrostowe trendy i osiągnęliśmy założone cele. Trzymamy rękę na pulsie również w kontekście niestabilnego rynku surowców, elastycznie reagując na wszelkie zmiany. Dostarczając potencjalne aktualizacje naszych cenników produktów, bierzemy pod uwagę wiele aspektów, w tym zdolność do generowania akceptowalnych marż, utrzymania dotychczasowych klientów i utrzymania określonych udziałów w rynku.„” – mówi Sławomir Majchrowski, dyrektor handlowy i wiceprezes.

READ  OneFootball i Eleven Sports zapewniają mecze na żywo z dziewięciu europejskich lig piłkarskich

Na wszystkich rynkach Grupa Selena kontynuuje inwestycje w rozwój międzynarodowego zespołu. We wrześniu po raz pierwszy dołączył do Rady Dyrektorów ekspert ds. HR – Andrzej Zygadło, były Globalny Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich.

„Grupa Selina buduje swoją konkurencyjność na rynku w oparciu o międzynarodowy zespół. Dzięki udziałowi każdego z naszych pracowników udało nam się osiągnąć solidne wyniki w kolejnym kwartale. Obecnie Selina jest dobrze postrzegana na rynku pracy, że nowi ludzie chętnie do nas dołączamy i chcemy umacniać wizerunek Grupy Selina jako dobrego pracodawcy. Nieustannie budujemy nasze programy rozwojowe,

informacja prasowa

W tym z Instytutem ICAN. Tworzymy sprzyjające środowisko i oferujemy realne możliwości rozwoju w globalnej firmie, aby pozyskiwać najlepsze talenty dla naszego zespołu”, powiedział Andre Zeggadio.

W najbliższych kwartałach firma planuje również ekspansję na nowe rynki. W tym celu Rada Dyrektorów aktywnie poszukuje celów akwizycyjnych, szczególnie w Europie i Azji. Obecnie grupa obejmuje 35 firm w 18 krajach. Fabryki Celiny znajdują się w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech.

Kontakt z mediami:

Ilona Jagiewska [email protected]

Patrick i Jesic [email protected]502595594

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: selena.comA biuro prasowe: grupaselena.prowly.com.

Dodatkowe informacje:

Grupa Seleny

Grupa Selena to wiodąca globalna firma i dystrybutor chemii strukturalnej oraz jeden z czterech największych światowych producentów pianki budowlanej dla budownictwa. Portfolio produktów grupy obejmuje pianki, uszczelniacze, kleje, produkty hydroizolacyjne, systemy izolacyjne, elementy złączne i produkty uzupełniające. W skład grupy wchodzi 35 firm w 18 krajach. Fabryki Celiny znajdują się w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech. Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu na różnych rynkach, Grupa Selena może dynamicznie się rozwijać jako innowacyjna firma, która opracowuje nowe rozwiązania dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników. W lutym 2021 roku Grupa Celina dołączyła do prestiżowego Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

READ  EDP ​​​​Renovveis SA: EDPR otwiera nową farmę wiatrową w Polsce

Grupa Selena otrzymała kilka nagród w najbardziej prestiżowych kategoriach, m.in.:

  • Tytuł „Inwestor bez Granic” to honorowa odznaka przyznana przez Europejską Konferencję Gospodarczą 2020
  • Nagroda Teraz Polska dla Kleju Piankowego TYTAN 60 SEKUND
  • Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii „Zrównoważony sukces”
  • Medal „Teraz Polska” w kategorii „Inwestycja zagraniczna”

Nagrody przyznane założycielowi grupy Krzysztofowi Domareckiemu to m.in.:

  • Medal Stulecia Niepodległości Polski w uznaniu zasług dla polskiej gospodarki;
  • Wektor 2017, nagroda od pracodawców w RP

Nowoczesne, wysokiej jakości produkty Seliny są doceniane przez partnerów i klientów grupy w 100 krajach. Na czele biznesowej listy grupy znajdują się tak znane marki jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit i Cool-R. W kwietniu 2008 roku akcje Selena FM SA, podmiotu dominującego grupy, zostały dopuszczone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

zastrzeżenie

Selena FM SA Udostępnij tę treść na 26 listopada 2021 Ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawarte w nich informacje. Rozprowadzane przez ogólny, nieedytowane i niezmodyfikowane, datowane 26 listopada 2021, 09:49:07 UTC.