Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kevin McCarthy ma przegrać w głosowaniu przewodniczącego 10. Izby Reprezentantów pomimo ustępstw

Kevin McCarthy ma przegrać w głosowaniu przewodniczącego 10. Izby Reprezentantów pomimo ustępstw

Republikański kongresman Kevin McCarthy ma przegrać historyczną dziesiątą rundę głosowania, starając się przejąć stanowisko przewodniczącego Izby Reprezentantów w czwartek, po tym, jak jego wysiłki na rzecz zaoferowania nowych ustępstw członkom jego partii upadły na głucho, a impas w Waszyngtonie został przełamany . na trzeci dzień.

Pomimo niedawnych prób wykopu przez McCarthy’ego Aby stłumić sprzeciw i zapewnić sobie głosy, których potrzebuje, aby zostać wybrany na przewodniczącego Izby Reprezentantów, 20 republikanów wielokrotnie głosowało przeciwko niemu w czwartek, odmawiając mu zwykłej większości potrzebnej do wygrania młotka przewodniczącego.

Trwający impas ujawnił długotrwałe napięcia w Partii Republikańskiej i wzbudził pytania o to, w jaki sposób prawodawcy będą w stanie wytyczyć ścieżkę naprzód. McCarthy do tej pory opierał się wezwaniom do ustąpienia na rzecz innego republikanina, a Demokraci sprzeciwiali się sugestiom, że mogliby poprzeć McCarthy’ego lub współpracować z republikanami w celu wybrania innego prezydenta.

Niższa izba Kongresu jest konstytucyjnie zobowiązana do wyboru prezydenta i nie może przejść do ustawodawstwa, dopóki ktoś nie otrzyma młotka.

McCarthy przeszedł do historii dzięki ciągłej serii głosów, stając się pierwszym kandydatem na marszałka, który wymagał 10 takich rund od prawie 200 lat. Ostatni raz tyle kart do głosowania było potrzebnych do nominowania kandydata na to stanowisko w 1833 roku.

Niektórzy rebelianci mieli osobiste pretensje do McCarthy’ego, podczas gdy inni wzywali do zmian zasad, które ułatwiłyby obalenie Mówcy.

Po miesiącach negocjacji w czwartek wydawało się, że McCarthy ustąpił tym żądaniom, zgadzając się na zmianę zasad, tak aby tylko jeden członek Izby mógł wyrazić wotum nieufności. Ale zmiany niewiele zrobiły, aby przybliżyć tarczę do uzyskania 218 głosów potrzebnych do zdobycia zwykłej większości w izbie.

READ  Boris Johnson przeprowadzi rozmowy z sojusznikami w celu przywrócenia Rosji z krawędzi | Ukraina

Republikanie odzyskali kontrolę nad Izbą Reprezentantów w listopadzie wybory śródokresowe. Ale McCarthy znajduje się w tak trudnej sytuacji, ponieważ przewidywana przez niego „czerwona fala” nie nastąpiła, a republikanie przejęli kontrolę nad izbą z bardzo niewielkim marginesem, pozostawiając go zdanym na niewielką liczbę rebeliantów.

Pod koniec środy Club for Growth, grupa o bardzo niskich podatkach, oraz Congressional Leadership Fund, narzędzie pozyskiwania funduszy powiązane z McCarthym, poinformowały, że zawarły umowę, na mocy której ten ostatni nie będzie wydawał pieniędzy w otwartych republikańskich prawyborach na bezpieczne miejsca . . Konwencja była postrzegana jako zwycięstwo prawicowych republikanów, którzy w przeszłości sprzeciwiali się wysiłkom McCarthy’ego na rzecz wspierania bardziej centrowych kandydatów.

McCarthy otrzymał wyraźny impuls w środę, kiedy Donald Trump, były prezydent USA, mocno poparł swoją kandydaturę, mówiąc: „Teraz jest czas, aby wszyscy wielcy republikanie w Izbie Reprezentantów głosowali na Kevina, sfinalizowali umowę, przejęli zwycięstwo.”

Ale pchnięcie Trumpa niewiele zrobiło, by wpłynąć na przeciwników, co jest ostatnim znakiem, że jego wpływ na partię słabnie. Lorraine Boebert, republikańska rebeliantka, nazwała Trumpa swoim „ulubionym prezydentem”, ale powiedziała, że ​​powinien nakłonić McCarthy’ego do rezygnacji.

Niektórzy sojusznicy McCarthy’ego również po cichu wezwali kongresmana z Kalifornii do ustąpienia na rzecz kompromisowego kandydata, który może zjednoczyć walczące frakcje partii. Kilku członków publicznie i prywatnie zasugerowało Steve’a Scalesa, kongresmana z Luizjany i kandydata na kandydata McCarthy’ego, jako zastępcę.

Jednocześnie przywódcy Demokratów wykazali niewielką chęć pomocy w zakończeniu impasu, pomimo sugestii, że Demokraci mogliby połączyć siły z grupą Republikanów, aby poprzeć alternatywnego kandydata na przewodniczącego Izby Reprezentantów. Zamiast tego Demokraci zjednoczyli się w głosowaniu na Hakeema Jeffriesa, który objął stanowisko lidera partii w Izbie Reprezentantów po tym, jak Nancy Pelosi powiedziała, że ​​ustąpi z przywództwa.

READ  Biden obiecuje, że USA będą współpracować z Rosją w sprawie klimatu | Zmiana klimatu