Kanadyjski łyżwiarz short track Dubois zdobywa złoto Pucharu Świata w Polsce

Dzień po zdobyciu srebra w biegu na 500 metrów mężczyzn podczas finałów sezonu Pucharu Świata w Gdańsku Stephen Dubois dodał złoto w swoim drugim finale biegu na 500 metrów w niedzielę.

Dubois z Terrebonne w Quebecie prowadził w wyścigu od drutu do drutu, uzyskując końcowy czas 40,303 sekundy.

Do srebrnego medalu zabrakło Denisa Nikishy z Kazachstanu o 0,78 sekundy.

Obejrzane Dubois zdobywa złoto na 500 m:

Po zdobyciu srebra w sobotę Kanadyjczyk Dubois sięgnął po złoto w niedzielę w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze w Polsce.

Stephen Dubois dodał złoty medal w niedzielę w Gdańsku w finale Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów, po tym jak rodak w Terrebonne w Quebecie zdobył srebro w sobotę.

Początkowo wydawało się, że Felix Roussel z Sherbrooke w Quebecu był drugi, ale Kanadyjczyk został zdyskwalifikowany za pchnięcie ramieniem w brązowego medalistę Michała Niewińskiego z Polski.

Maxime Laon z Montrealu zajął piąte miejsce w finale biegu na 1000 metrów mężczyzn wcześniej tego samego dnia po zwycięstwie nad Parkiem Ji-wonem z Korei Południowej.

W wyścigu po Kryształowy Glob Park zdobył 1071 punktów, co plasuje go tuż przed Dubois, który w klasyfikacji generalnej zdobył 1052 punkty, co dało 27-latkowi tytuł drugi rok z rzędu.

William Dandjenot z Montrealu – obecnie kontuzjowany – zajął trzecie miejsce z 784 punktami.

Dubois dodał do swojej kolekcji kolejny złoty medal z Gdańska, tym razem w składzie kanadyjskiej sztafety mężczyzn na 5000 metrów, która pokonała Koreę Południową i Japonię.

Kanadyjska drużyna w składzie Dubois, Russell, Pascal Dionne i Jordan-Pierre-Gilles uzyskała czas 6:55,577. Korea Południowa traciła do zwycięzców 0,388 sekundy, a Japonia przekroczyła linię mety ze stratą 0,423 sekundy do zwycięzców.

Obejrzane Kanada zdobywa złoto w sztafecie na 5000 metrów mężczyzn:

Męska reprezentacja Kanady w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze zdobyła złoty medal Pucharu Świata

Stephen Dubois, Pascal Dionne, Jordan-Pierre-Gilles i Felix Roussel z Kanady zdobyli złoto w niedzielnej finałowej sztafecie mężczyzn na 5000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze, które odbyły się w niedzielę w Gdańsku.

READ  El Dio de la Borra przyjeżdża do Polski ze szkoły niewolniczej

„Wiedzieliśmy, że musimy wygrać finał, więc przez cały wyścig jechałem bardzo agresywnie, aby narzucić tempo i pokazać, że jesteśmy najsilniejsi” – powiedział Rosell.

Dodał: „Zdobycie złotego medalu i klasyfikacji generalnej bezpośrednio przed Mistrzostwami Świata pokazuje, że mamy wszystko, czego potrzeba, aby w ciągu miesiąca zostać mistrzami świata i to jest nasz cel”.

Courtney Sarault, pochodząca z Moncton w stanie New Jersey, w niedzielę w finale biegu na 500 metrów kobiet zajęła piąte miejsce, co dało jej miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu kobiet w Kryształowym Globie, który wygrała Kim Gilly z Korei Południowej.

Sarault współpracowała także z Kim Boutinem, Rickym Doakiem i Renée-Marie Sting w sztafecie kobiet na 3000 metrów, gdzie Kanadyjki zostały zdyskwalifikowane z powodu kary za zmianę pasa.

Zwyciężyła Holandia, a Korea Południowa i Stany Zjednoczone zdobyły odpowiednio srebro i brąz.