Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak krzyżować kwiaty zapylające – pięć kroków do zrobienia własnego kwiatu

Jak krzyżować kwiaty zapylające – pięć kroków do zrobienia własnego kwiatu

Czy kiedykolwiek widziałeś dwa różne kwiaty i żałowałeś, że nie ma jednego w połączeniu tych dwóch? Na szczęście dla Ciebie jest to możliwe – i to o wiele łatwiejsze niż myślisz. Proces ten jest określany jako „zapylenie krzyżowe” i nie potrzebujesz do tego nawet dużo miejsca.

Obecnie na świecie jest ponad 400 000 kwitnących roślin, a człowiek miał na ten rozwój ogromny wpływ.

Jednak tylko celowo zapylamy krzyżowo przez około 9000 do 11 000 lat.

Pierwszym angielskim ogrodnikiem, który powiedział, że zaangażował się w tę praktykę, był człowiek o imieniu Thomas Fairchild, który jako pierwszy wyprodukował hybrydy naukowe, krzyżując Sweet William i Carnation Pink.

Zainspirowany tą praktyką, naukowiec Gregor Mendel zastosował zapylanie krzyżowe roślin, aby wspomóc swoje badania nad dziedziczeniem genów w XVIII wieku.

Teraz ogrodnicy na całym świecie inwestują czas w zapylanie krzyżowe, propagując nowe formy ekstrawaganckich kwiatów, dużych warzyw i twardszych roślin.

Czytaj więcej: Czy w twoim ogrodzie są „rośliny przestępcze”? 9 roślin, których nie możesz uprawiać

Co więcej – nie wydaje się to trudnym procesem do wykonania; Po prostu potrzebujesz odpowiedniego czasu.

Tom Hilton, dyrektor ds. hydroponicznych specjalistów w szklarnia krajowa Powiedział: „Twoje własne kształty roślin można tworzyć na najmniejszej przestrzeni, a najważniejsze, czego potrzebujesz, to cierpliwość i dobre umiejętności obserwacji.

Jednak Hilton kontynuuje: „Poranny poranek to najlepszy czas na rozpoczęcie i inseminację.

„Przekonasz się, że każda poranna rosa powinna była zniknąć, a temperatura byłaby wystarczająco wysoka, aby pyłek był skuteczny”.

„Należy unikać zapylania w wilgotny dzień, ponieważ woda może zabić pyłki”.

Po przybiciu tej części powinieneś być dobry, aby przejść przez zapylenie krzyżowe, a oto jak.

Jak generować własne kształty kwiatów

Pierwszy krok

„Zasadź grządkę z obu rodzajów roślin” – powiedział pan Hilton.W przypadku rośliny, którą zamierzasz zapylić, upewnij się, że użyjesz kwiatów lub pąków, które wybarwiły się, ale jeszcze się nie otworzyły.

READ  Jak smakuje stare wino w kosmosie? Eksperci oceniają niezwykle rzadką butelkę, która kosztuje 700 000 funtów

Drugi krok

„Zbieraj i otwieraj pąki bardzo ostrożnie”, powiedział pan Hilton. „Następnie będziesz musiał usunąć pylniki zawierające pyłki”.

„Za pomocą cienkiego pędzla możesz nanieść pyłek (zapylacz) na piętno rośliny, którą chcesz zapylić.

„Jeśli zapylana roślina należy do rodziny stokrotek (Compositae) – na przykład dalie, chryzantemy, rudbekia i tagets – będą miały kwiaty złożone z maleńkich różyczek, które otwierają się od czubka do środka.

„Te małe kwiaty będą musiały być zapylane w kolejne dni, gdy zaczną otwierać się w kierunku środka”.

Trzeci krok

Pan Hilton powiedział: „Za pomocą pędzla — lub delikatnie pocierając o siebie dwa kwiaty — możesz rozpocząć proces zapylania.

„Kiedy piętno jest najbardziej podatne na pyłki, możesz zobaczyć błyszczący lub lepki roztwór na czubku, lub może on zmienić kształt lub puchnąć”.

Czwarty krok

„Kiedy każdy kwiat jest zapylany, przykryj go torbą lub umieść całą roślinę w klatce odpornej na owady, aby ją wyizolować” – powiedział pan Hilton.

Piąty krok

„Udane zapłodnienie można wykazać na wiele sposobów” – powiedział Hilton – „Niektóre rośliny zaczną tracić płatki lub piętno więdnie i staje się czarne na innych roślinach.

„Po pewnym czasie zalążek, w którym formują się nasiona, zaczyna pęcznieć i dojrzewać, a stamtąd możesz kontynuować zapylanie innych kwiatów, gdy będą gotowe.