Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

IV Katarsko-Polskie Forum Nowych Technologii mające na celu wzmocnienie współpracy technologicznej

IV Katarsko-Polskie Forum Nowych Technologii mające na celu wzmocnienie współpracy technologicznej

Ambasador RP w Katarze JE Janusz Janke (w środku); Radca Ministra, Ambasada RP w Doha, Kreskors Gavin (po lewej); oraz Paweł Gulaka, Przewodniczący Katarsko-Polskiej Rady Biznesu podczas konferencji prasowej. Zdjęcie: Ahmed Barakat

Doha: IV Katarsko-Polskie Forum Nowych Technologii zacieśni współpracę technologiczną pomiędzy Katarem a Polską. JE Janusz Janke, Ambasador RP w Katarze powiedział, że Katar jest dla nas bardzo ważnym partnerem, a wielkość wymiany handlowej pomiędzy obydwoma krajami jest imponująca.

Organizatorami forum 26 września są Katarsko-Polska Rada Biznesu i Ambasada RP w Doha. Wydarzenie cieszy się strategiczną współpracą z partnerami takimi jak Qatar Financial Center (QFC), ORLEN (Polska Korporacja Multi-Energy), The Open Group OSDU Forum, Agencja Promocji Inwestycji Katar (IPA), Katarski Park Naukowo-Technologiczny (QSTP), QTerminals. , dynamika SLB i SNT.

„W miarę wzrostu liczby firm otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od naszych katarskich partnerów. Tegoroczna edycja ma nową koncepcję, ponieważ jako ambasada szukamy skuteczniejszych sposobów na zacieśnienie współpracy oraz promocję Kataru i Polski. Zaprosiliśmy uznanych na całym świecie liderów, takich jak Microsoft, IBM, aby zapewnić Katarowi dobre wyniki poprzez utworzenie centrum danych i wdrożenie rozwiązań IT. Jesteśmy ambitni, aby zaprezentować Katar i Polskę jako hub spotkań wykorzystujący infrastrukturę taką jak centra danych” – powiedział podczas konferencji prasowej JE Janusz Janke.

Ambasador dodał: „Katar jest dla nas bardzo ważnym partnerem, importujemy jedną trzecią naszego LNG z Kataru, a wolumen naszego handlu jest imponujący, ale chcemy dywersyfikować i nie ograniczać się energią”.

Mówiąc o stosunkach dwustronnych między obydwoma krajami, Jahnke powiedział: „W zeszłym roku osiągnęliśmy obrót na poziomie 2 miliardów dolarów. Polska jest ośrodkiem produkcyjnym, więc produkty wytwarzane w Polsce dystrybuowane przez międzynarodowe firmy, takie jak motoryzacja, elektronika, sprzęt AGD, można znaleźć w Katarze. Nasze firmy muszą dowiedzieć się więcej o rynku katarskim i odwrotnie, aby dostrzec możliwości biznesowe.

READ  🇵🇱 Jan - "Gladiator" - ESCXTRA.com

Komentując wydarzenie, dyrektor generalny QFC Youssef Mohamed Al Zaida powiedział: „QFC jest dumne z bycia częścią Katarsko-Polskiego Forum Nowych Technologii. Wydarzenie ma na celu nie tylko wspieranie innowacji, ale także wspieranie wzrostu gospodarczego. Odzwierciedla także wspólne zaangażowanie Polski i Kataru we współpracę ramię w ramię w tworzeniu jasnej przyszłości opartej na technologii.

Wydarzenie poświęcone będzie innowacjom technologicznym w zakresie integracji odnawialnych źródeł energii i wykorzystania CCUS do łagodzenia zmian klimatycznych zgodnie z globalnymi celami zrównoważonego rozwoju. We współpracy z Forum OSDU Open Group wydarzenie podkreśliło potrzebę stworzenia zintegrowanej, otwartej i opartej na standardach platformy danych dla sektora energetycznego.

Również podczas konferencji prasowej Przewodniczący Katarsko-Polskiej Rady Biznesu Paweł Gulaka powiedział: „Partnerstwo z The Open Group OSTU Forum jest bardzo interesujące dla Kataru i Bliskiego Wschodu, ponieważ organizacja liczy 600 członków i 200 działają w sektorze energetycznym. Platforma ma łączyć spółki naftowo-gazowe i energetyczne z sektorem IT; Razem tworzą platformę do udostępniania dużych zbiorów danych, która odgrywa kluczową rolę w obu branżach.

„Mamy nadzieję, że to forum będzie promować wzajemną współpracę nie tylko Kataru i Polski, ale także globalnie. Misją Katarsko-Polskiej Rady Biznesu zawsze było zacieśnienie tych relacji.

„Polskę można uznać za hub dla Bliskiego Wschodu, Afryki Wschodniej i Azji Południowej, tak jak Katar jest hubem dla Bliskiego Wschodu, Afryki Wschodniej i Azji Południowej z obiektami takimi jak lotnisko Hamad, port morski i platforma morska – Qatar Financial Center (QFC). Polska jest największym i najbardziej zaludnionym krajem oraz liderem regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Stąd możesz z sukcesem rozszerzyć działalność na teren UE.

Odpowiadając na pytanie o udział polskich firm, powiedział: „Na tym wydarzeniu skupiamy się bardziej na sektorach energetycznym, informatycznym i cyberbezpieczeństwa, a w naszym gronie weźmie udział pięć dużych polskich firm, a reszta to firmy globalne, które mają swoją obecność w Polsce.”

READ  Poland World Cup Squad 2022: Reprezentacja Polski w piłce nożnej składa się z 26 zawodników

Mówiąc o poziomie inwestycji Kataru w Polsce, powiedział: „Wcześniej inwestycje dotyczyły nieruchomości i powierzchni biurowo-handlowych, ale teraz szukamy dużego wkładu w sektor logistyczny poprzez budowę portu głębinowego. Dostawy LNG To pierwsza duża katarska inwestycja w Polsce.

„Tegoroczne forum jest także wyjątkowe, ponieważ postanowiliśmy dodać kulturowe powiązanie temu wydarzeniu biznesowemu, eksponując twórczość Jerzego Nowozielskiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich malarzy” – powiedział Radca Ministra Ambasady RP w Doha, Kreszkore Gavin.

„Główną ideą forum jest zgromadzenie dużych międzynarodowych firm z doświadczeniem z Kataru i Polski. Chcemy się od nich dowiedzieć o możliwościach, jakie dają te dwa rynki oraz o tym, jak sobie radziły” – dodał.