Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

IS-Wireless w trybie zbierania funduszy, gdy pojawiają się otwarte możliwości RAN, Open RAN

IS-Wireless w trybie zbierania funduszy, gdy pojawiają się otwarte możliwości RAN, Open RAN

Dyrektor generalny mówi, że IS-Wireless, który istnieje od około 16 lat i do tej pory zebrał około 8 milionów dolarów w finansowaniu zalążkowym, obecnie uczestniczy w szeregu weryfikacji koncepcji (PoC) z operatorami i organizacjami, które ma obsługiwać . własnych sieci bezprzewodowych. Obecnie firma współpracuje z jednym z największych polskich koncernów naftowo-gazowych PKN Orlen nad wdrożeniem prywatnej sieci 65G i dostarczeniem technologii Wdrożenie sieci Przemysłu 4.0 W Krakowskim Parku Technologicznym współpracuje z inkubatorem technologicznym DT Hubraum.

Kierując się do sektora przedsiębiorstw w Polsce i Europie, IS-Wireless pozyskał korzystnego partnera w postaci Comarch, specjalisty w zakresie oprogramowania korporacyjnego i komunikacyjnego, ze znaną marką w sieciach telekomunikacyjnych, kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i wieloma relacjami branżowymi. Oprócz zaangażowania się we wspólne możliwości rozwoju biznesowego, obie firmy zintegrowały swoje oprogramowanie — OSS, BSS, oprogramowanie do zarządzania usługami i koordynacją (SMO) z Comarch i RAN oraz pakiet podstawowy i oprogramowanie do synchronizacji z IS-Wireless — do Stwórz jedno rozwiązanie dla wdrożeń sieci komórkowych.

Pietrzyk uważa, że ​​możliwości związane z firmami telekomunikacyjnymi pojawią się w ciągu najbliższych pięciu lat i w tym czasie zmieni się charakter infrastruktury wspierającej, na której opierają się usługi telekomunikacyjne. Dyrektor generalny przewiduje, że „przyszłość sieci bezprzewodowej będzie zależeć od współdzielonej infrastruktury bezprzewodowej”, która zostanie zbudowana przy użyciu systemów opartych na chipach opracowanych przez znacznie więcej dostawców niż obecnie dostarczanych na rynku. „Platformy sprzętowe niekoniecznie będą początkowo opracowywane do celów komunikacyjnych” – zauważa, dodając, że infrastruktura obliczeniowa i magazynująca stanie się w końcu narzędziem, które będzie pełnić wiele funkcji.

„Opracowaliśmy nasze oprogramowanie tak, aby było całkowicie niezależne od sprzętu”, dzięki czemu jest gotowe na tego rodzaju środowisko i może działać na dowolnym urządzeniu (a nie tylko być powiązane z serwerami działającymi na niektórych chipsetach). „Z myślą o tej wizji napisaliśmy cały nasz kod od podstaw, aby mógł działać na wszystkim, w tym na istniejącej infrastrukturze sieci dostępu radiowego”, zauważa Pietrzyk, który określa erę sprzętowej sieci wspomagającej jako Open RAN Wave 2.0.

READ  SoundHound Inc. O rozszerzeniu Houndify Voice AI do 22 języków

W międzyczasie zajmuje się budowaniem firmy – obecnie zatrudnia około 50 pracowników – i rozwijaniem dodatkowych relacji z potencjalnymi klientami. IS-Wireless to już powszechnie znana nazwa głównych operatorów sieci planujących wprowadzenie otwartej sieci RAN w całej Europie – mianowicie Deutsche Telekom, Orange, Telefónica, TIM i Vodafone – i została zidentyfikowana jako jeden z głównych europejskich dostawców otwartej sieci RAN w RAN. RAN Smart Console.(RIC) oraz sektory zarządzania i koordynacji programów w Budowa otwartego ekosystemu RAN dla Europy Raport wydany przez tych pięciu głównych operatorów w listopadzie ubiegłego roku.

Pietrzyk był także prezenterem na i14y Lab Summit, gdzie w panelu prowadzonym przez TelecomTV omówił ekonomię sieci rankingowych wraz z prelegentami z Accenture, DT i Vodafone: Możesz oglądać panel dyskusyjny tutaj.

— Ray Le Maestre, redaktor naczelny TelecomTV