Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Inwestycja o wartości 4,6 miliona funtów zapewni 222 miejsca pracy w przestrzeni laboratoryjnej w Loughborough

Inwestycja o wartości 4,6 miliona funtów zapewni 222 miejsca pracy w przestrzeni laboratoryjnej w Loughborough

Dzięki inwestycji o wartości 4,6 miliona funtów w renowację przestrzeni laboratoryjnej w kampusie Charnwood utworzonych zostanie ponad 200 miejsc pracy.

Wysoce wyspecjalizowana przestrzeń laboratoryjna, obecnie niewykorzystana, zostanie reaktywowana i powstanie światowej klasy budynek biochemiczny.

Projekt umożliwi organizacji badawczej ekspansję na obszar LLEP. Oznacza to, że istniejące obiekty można zmodernizować w ramach pierwszej fazy projektu Innovation Hub, który zapewni specjalistyczne laboratoria – spełniające nowoczesne wymogi regulacyjne – dla klastra nauk przyrodniczych w Leicester i Leicestershire.

Całkowita inwestycja o wartości 4,6 miliona funtów zostanie zrealizowana w ramach finansowania Strefy Przedsiębiorczości w ramach stawek zatrzymanych z Leicester and Leicestershire Enterprise Partnership (LLEP) we współpracy z Radą Okręgu Charnwood.

„Ta przestrzeń laboratoryjna przyniesie inwestycje wewnętrzne wraz z pojawieniem się pierwszego najemcy” – powiedział Andy Reid, współprezes LLEP.

„Ale będzie także wspierać rozwój i wzrost firm z sektorów farmaceutycznego, biotechnologii i technologii medycznej poprzez przeniesienie mocy produkcyjnych w zakresie badań i rozwoju oraz produkcji małych partii do Leicestershire”.

Projekt będzie:

  • Udostępnienie 9 417 metrów kwadratowych wysokospecjalistycznego laboratorium biochemicznego i powierzchni biurowej;
  • Utworzono 100 wartościowych miejsc pracy w ciągu 12 miesięcy – łącznie 222 miejsca pracy w ciągu pięciu lat;
  • Zapewnienie 1110 dodatkowych możliwości zatrudnienia w łańcuchu dostaw;
  • Utworzenie 50 miejsc parkingowych wraz z punktami ładowania pojazdów elektrycznych.

Radna Jewel Miah, przewodnicząca rady gminy Charnwood, powiedziała: „Ten projekt to kolejny przykład możliwości, jaką mamy do zapewnienia znaczących inwestycji wewnętrznych do Charnwood poprzez efektywne wykorzystanie naszej światowej klasy infrastruktury w zakresie nauk przyrodniczych.

„Nie tylko stworzy to najnowocześniejszą przestrzeń laboratoryjną, ale także stworzy setki wysokiej jakości miejsc pracy i wzmocni łańcuch dostaw dla naszej lokalnej gospodarki”.

Josia Kharis, dyrektor ds. handlowych i marketingu w kampusie Charnwood, powiedziała: „Ta inwestycja pomoże przyspieszyć realizację naszych ambicji, aby stać się cennym zasobem w dziedzinie nauk przyrodniczych w regionie, przyciągnąć wewnętrzne inwestycje i stworzyć miejsca pracy bezpośrednio na miejscu oraz w naszym lokalnym łańcuchu dostaw.

READ  Zmiany klimatyczne zmieniły oś Ziemi

„Projekt umożliwi nam także wdrożenie niektórych innych programów, nad którymi pracowaliśmy w tle. Nic z tego nie mogłoby się wydarzyć bez naprawdę udanej współpracy z naszymi władzami lokalnymi i regionalnymi.