science

Hollywood zwraca się do Hertfordshire o przestrzeń produkcyjną

Aktualizacje mediów

Amerykańskie grupy inwestycyjne Blackstone i Hudson Pacific Properties zbudują jedno z największych w Europie centrów produkcji telewizyjnej i filmowej na terenie położonym 20 mil na północ od centrum Londynu, za cenę około 700 milionów funtów.

Grupy, które razem posiadają kilka obiektów studyjnych w Los Angeles, które gościły główne hity, w tym Stało się to pewnej nocy i nie nie ma ziemi, wybrali 91-akrową działkę w Broxbourne w Hertfordshire jako swój pierwszy projekt studyjny poza Ameryką Północną.

Początkowa umowa kupna witryny jest warta 120 milionów funtów i stanowi najnowszy przykład Rozwijające się studio deweloperskie w Wielkiej Brytanii Napędzany rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na strumieniowe przesyłanie treści wideo.

Brytyjski premier Boris Johnson pochwalił propozycje, które według zwolenników stworzą ponad 4000 stałych miejsc pracy, w tym projektantów, inżynierów i operatorów kamer, jako „doskonałą wiadomość” dla krajowego przemysłu filmowego i telewizyjnego.

Projekt jest jednym z najbardziej ambitnych do tej pory w Wielkiej Brytanii, ponieważ deweloperzy starają się wypełnić niedobór obiektów zaostrzony przez pandemię. Miliony innych widzów zarejestrowało się w usługach przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix i Disney+ w zeszłym roku, podobnie jak ograniczenia związane z koronawirusem uniemożliwiły filmowanie i stworzyły wąskie gardło w produkcji.

Victor Coleman, prezes i dyrektor generalny Hudson Pacific, powiedział, że spodziewa się, że centrum w Broxburn przyciągnie „największe” firmy produkcyjne.

Wielka Brytania stała się preferowaną globalną lokalizacją dla branży, po części dlatego, że ministrowie starali się uczynić ją atrakcyjnym miejscem docelowym z ulgami podatkowymi. W szczególności Londyn i jego okolice konkurują z najlepszymi lokalizacjami w Stanach Zjednoczonych.

Jeden z największych deweloperów w Hollywood powiedział w listopadzie, że zmienia opuszczone tereny przemysłowe we wschodnim Londynie w centrum produkcji filmowej i telewizyjnej. Hackman Capital Partners, właściciel kilkupiętrowych amerykańskich studiów, w których Obywatel byłOn i Nakręcony, zgodził się wydać 300 milionów funtów w ciągu trzech lat na przekształcenie lokalizacji w Dagenham we wschodnim Londynie.

READ  Firma logistyczna ogłasza utworzenie nowej powierzchni w Darlington Business Park

Pomimo zakłóceń spowodowanych pandemią, wiele hollywoodzkich filmów jest kręconych w Wielkiej Brytanii. Należą do nich najnowsza odsłona serii Mission: Impossible oraz powstający nowy film Indiana Jones pożar w Glasgow.

Hertfordshire jest już domem dla studia Warner Bros w Leavesden, gdzie kręcono serial o Harrym Potterze.

Jednak specjaliści od nieruchomości stwierdzili, że dostępne obiekty nie spełniały potrzeb, a szczególnie brakowało nieruchomości wystarczająco dużych i dobrze wyposażonych, aby przyciągnąć przeboje kinowe.

Pogoń za przestrzenią zmienia sektor studiów produkcyjnych w gorący zakątek nieruchomości komercyjnych w czasach, gdy inwestorzy obawiają się biur i sklepów przy głównych ulicach.

„Wyspecjalizowane rodzaje nieruchomości wydają się błyszczeć, gdy podstawowe nieruchomości nie błyszczą, a to jest jeden z tych czasów” – powiedział Coleman, dodając, że specjalnie budowane studia były szczególnie drogie.

Blackstone nabył udziały w Hollywood Studios w Hudson Pacific rok temu i utworzył spółkę joint venture z amerykańskim funduszem inwestycyjnym na rynku nieruchomości, który nabył ziemię w Broxburn.

Deweloperzy w Broxbourne rozmawiali z urzędnikami, aby pomieścić od 15 do 25 „teatrów dźwiękowych”, w których filmowcy będą ustawiać scenografię, a także garderoby, montaże i inne przestrzenie.

Szczegóły pozostają w gestii planowania, chociaż lokalni liderzy, którzy przedstawili ten obszar jako centrum przemysłów kreatywnych, przyjęli plany z zadowoleniem.

Promowanie lokalnej gospodarki byłoby „właśnie tym, czego potrzebujemy w obliczu pandemii”, powiedział przewodniczący Brooksbourne Borough Council Lewis Cocking.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment