Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Henkel: Partnerstwo z Jokey i Akpol w celu napędzania inicjatyw gospodarki o obiegu zamkniętym w budownictwie

20 grudnia 2021Düsseldorf / Niemcy

Ruszył w Polsce pilotażowy program w pełni okrągłych ekokubków

Henkel współpracuje z Jokey i Akpol w celu wspierania inicjatyw gospodarki o obiegu zamkniętym w budownictwie

Henkel ogłosił współpracę z Jokey, wiodącym producentem sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych z siedzibą w Niemczech oraz z Akpol, polskim specjalistą w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych. Te trzy firmy mają na celu zbudowanie ekosystemu, który będzie napędzał postęp w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym. Jako punkt wyjścia partnerzy są już zaangażowani w pilotażowy program tworzenia w pełni przetworzonych okrągłych ekokieszeni na produkty budowlane firmy Henkel w Polsce.

„Henkel ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zrównoważonego rozwoju i jesteśmy głęboko zaangażowani w dążenie do postępu w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym we wszystkich branżach. W naszej branży budowlanej nieustannie dążymy do zrównoważonej przyszłości. Inwestujemy i uczestniczymy w rozwoju energetyki -wydajne rozwiązania, takie jak oprócz zrównoważonych materiałów budowlanych, Skupienie się na trzech głównych obszarach dwutlenku węgla2Redukcja bezpiecznych domów i gospodarki o obiegu zamkniętym” – wyjaśnił Adrian Orbea, dyrektor ds. globalnego marketingu, cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju w branży budowlanej Henkla. W ramach naszego udziału w tym najnowszym filarze wprowadzamy teraz nowe, w pełni nadające się do recyklingu, ekologiczne opakowania, a także maksymalizujemy udział materiałów pochodzących z recyklingu w opakowaniu”.

„Dziś w branży budowlanej opakowania odgrywają ogromną rolę w przyczynianiu się do powstawania odpadów budowlanych. Recykling materiałów opakowaniowych zawierających materiały budowlane jest na całym świecie ogromnym wyzwaniem i potrzebne są silne partnerstwa, aby promować nowe rozwiązania. Razem z Jokey i Akpol dążymy do promowania inicjatywy i programy recyklingu w Europie” – dodał Sai Seshasai, kierownik projektu i globalny dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w branży budowlanej Henkla.

„Dla nas ten projekt jest ważny pod wieloma względami”, podkreśla Lukas Heller, dyrektor ds. kluczowych klientów Jokey. „Pierwsze wiadra wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego wprowadziliśmy na rynek w 1991 roku – dla naszego klienta Henkla. W tamtych czasach uważano je za ponure 'wiadra ekologiczne’. Dziś jednak są one postrzegane jako wyraźny dowód ekonomii obiegu. Właśnie to ma na celu nasza udana kampania „Szary to nowy zielony”. Dlatego cieszymy się, że ta odnowiona współpraca zakończyła cykl pod dwoma względami: z jednej strony, w odniesieniu do wczesnych wspólnych ambicji dotyczących zrównoważonego rozwoju, oraz z drugiej strony w odniesieniu do gospodarki o obiegu zamkniętym tworzyw sztucznych”.

READ  Analiza: brutalność Putina pogłębia historyczny dylemat Bidena

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy uczestniczyć w tym projekcie razem z Henkel i Jokey. Poddamy recyklingowi otrzymane wiadra na odpady i wyprodukujemy czyste poużytkowe żywice polipropylenowe, które zostaną użyte do produkcji wiader z recyklingu. Zamknięcie pętli to dobre rozwiązanie dla wszystkich stron, szczególnie dla środowiska ”, powiedział Rafał Topolsky, Dyrektor Sprzedaży w Akpol.

Te trzy firmy współpracowały już na początku tego roku, aby zdefiniować i stworzyć pilotażowy program pogłębiarek kołowych Henkla pod znaną marką Ceresit w Polsce. Wiadra odbierane są przez dystrybutorów Henkla „B plus B” za pośrednictwem lokalnych placów budowy i wysyłane do Akpol. Recyklery przetwarzają mechanicznie wiadra i produkują wysokiej jakości żywice poużytkowe (PCR). Wreszcie, Jokey w Polsce wyprodukował dla Henkla nowe stateczniki elektroniczne w oparciu o materiały w 100% pochodzące z recyklingu. Partnerzy zamierzają zebrać i przetworzyć do końca tego roku około 1000 kilogramów pustych pogłębiarek.

O Dżokeju
Jokey Group to firma z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Od 50 lat nazwa Jokey reprezentuje wysokie doświadczenie w zakresie formowania wtryskowego tworzyw sztucznych i obsługi zorientowanej na klienta. Zatrudniająca 2200 pracowników grupa firm produkuje w 15 zakładach w 12 krajach i zaopatruje klientów w około 80 krajach. Jej firma zajmująca się produkcją sprzętu komputerowego, działem części technicznych z tworzyw sztucznych i mebli łazienkowych uzupełnia swoje doświadczenie w dziedzinie tworzyw sztucznych. Założona w 1968 roku z siedzibą w Weberfurth w Niemczech, jest prowadzona przez drugie i trzecie pokolenie rodziny Kimrich. Jokey Eco Concept opiera się na szeroko zakrojonych badaniach, rozwoju i doświadczeniu. W sektorze opakowań od dawna spełnia wysokie wymagania dotyczące możliwości recyklingu, funkcjonalności i zrównoważonego projektowania. https://www.jokey.com/pl/

O Akpolu
Założona w 2005 roku firma AKPOL jest profesjonalną firmą zajmującą się recyklingiem tworzyw sztucznych oraz liderem w produkcji wysokiej jakości materacy PP, HDPE i LDPE. Jako pierwsza firma w Polsce wdrożyła automatyczną separację w procesie recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych, dodatkowo wykorzystuje technologię redukcji zapachów i substancji lotnych dla swoich produktów. Dając nowe życie poużytkowym odpadom z tworzyw sztucznych, AKPOL z powodzeniem realizuje misję firmy: troskę o środowisko i promowanie rozwiązań proekologicznych w różnych branżach. Osiągnięcia te potwierdza certyfikat EUCERTPLAST. Dziś AKPOL zatrudnia około 300 pracowników i rocznie poddaje recyklingowi ponad 60 000 ton poużytkowych odpadów z tworzyw sztucznych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową https://akpolrecykling.pl/ar

READ  Polski UOKiK wszczyna postępowanie przeciwko TeleGo

zastrzeżenie

Henkel AG & Co. KGaA Udostępnij tę treść na 20 grudnia 2021 Ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawarte w nich informacje. dystrybuowane przez ogólny, nieedytowane i niezmodyfikowane, datowane 20 grudnia 2021 10:09:07 UTC.

Publiczny 2021

Wszystkie wiadomości o HENKEL AG & CO. KGAA

Rekomendacje analityków dla HENKEL AG & CO. KGAA

Sprzedaż 2021 19961 AD
22476 AD
22476 AD
dochód netto 2021 1723 AD
1940 rne
1940 rne
dług netto 2021 382 AD
430 AD
430 AD
Wskaźnik C/Z 2021 17,4x
uprawa 2021 2,64%
kapitalizacja 29,909 AD
33723 AD
33678 m²
EV / Sprzedaż 2021 1,52x
EV / Sprzedaż 2022 1,41x
Liczba pracowników 52750
swobodne pływanie 62,7%

HENKEL AG & CO. Wykres KGAA
Czas trwania :
okres :

Henkel AG & Co. Wykres analizy technicznej.  KGaA |  MarketScreen

Trendy w analizie technicznej HENKEL AG & CO. KGAA

Krótkoterminowe średnioterminowy długoterminowy
trendy niedźwiedzi niedźwiedzi niedźwiedzi

Ewolucja rachunku zysków i strat

sprzedany

Kup

To oznacza jednomyślność Przewyższają
liczba analityków 23
ostatnia cena zamknięcia

7064€

średnia cena docelowa

89,45 €

Rozrzut/średni cel 26,6%