Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kazachstan ma duży potencjał turystyczny – powiedział prezes polskiego LOT-u

Kazachstan ma duży potencjał turystyczny – powiedział prezes polskiego LOT-u

Nur-Sultan – Kazachstan ma duży potencjał, aby stać się atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, a PLL LOT stara się pomóc ludziom w odkrywaniu Kazachstanu, zapewniając wysokiej jakości usługi w liniach lotniczych – powiedział Rafał Melczarski, dyrektor generalny PLL LOT w rozmowie z The Astana Czasy.

Rafał Melczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT. Źródło: forbes.pl

Melcharsky powiedział, że pandemia COVID-19 była poważnym zakłóceniem dla całej branży lotniczej i stało się jasne, że linie lotnicze będą musiały szybko dostosować się do zmieniającej się natury świata. Ale wraz z niepewnością pojawia się szansa, więc „pandemia zainspirowała nas do zwrócenia większej uwagi na inne sektory biznesu, w szczególności na turystykę” – powiedział Melczarski.

„Jeśli myślisz o tym, czym jest turystyka, chodzi o znalezienie czegoś, czego ludzie nie znają. Najlepszym doświadczeniem w poszukiwaniu nowoczesności jest turystyka: odwiedzanie miejsc, poznawanie ludzi, poznawanie ich kultury. To będzie ważny czynnik przyszłości lotnictwa” – powiedział Melczarski.W wielu branżach możliwa jest praca zdalna z domu. Ale jeśli chodzi o doświadczenia, tak naprawdę nie można się nimi cieszyć w domu”.

Powiedział, że ścieżki związane z biznesem pozostaną głównym celem, „jak zawsze”.

Jeśli chodzi o turystykę w Kazachstanie, Melkczarsky widzi duży potencjał rozwoju. Przyroda Kazachstanu, życzliwość i gościnność mieszkańców Kazachstanu oraz kuchnia kazachska mają niesamowitą wartość turystyczną. „Chcielibyśmy pomóc Europie Środkowej odkryć Kazachstan nie tylko jako kierunek biznesowy, ale także jako atrakcyjny i ważny kierunek turystyczny” – powiedział Melczarski.

Rafał Melkczarsky i Altay Abibulaev na ceremonii otwarcia lotu Warszawa-Nur-Sultan. Źródło obrazu: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Polskie Linie Lotnicze LOT są bardzo zainteresowane rozszerzeniem w przyszłości tras z Warszawy do Ałmaty. „Dla wielu ludzi w Europie bardzo trudno jest zobaczyć prawdziwą zimę. Przez ostatnie 10 lat w Polsce prawie nie było śnieżnych zim. I to jest coś, co może stać się nieoczekiwaną atrakcją dla wielu ludzi z Europy” Milczarski powiedział, zauważając, że do ośrodków w pobliżu Ałmaty, które mają atrakcyjne ośrodki narciarskie i turystyczne, oferujące szeroką gamę zajęć i piękne krajobrazy.

READ  Działki firmy produkującej akumulatory do wysyłki w Europie Wschodniej - Daily Business

Nur-Sultan ma też według Melczarskiego duży potencjał turystyczny. „To było niesamowite zobaczyć, jak stolica została zbudowana od podstaw przez 20 lat. Nur-Sultan jest teraz dużym, wydajnym i interesującym miastem, więc myślę, że to atrakcja sama w sobie.”

Historycznie podróż między Warszawą a Nur-Sultanem była dla Polaków mieszkających w Kazachstanie ważnym szlakiem powrotu do ojczyzny oraz dla osób podróżujących służbowo. Obecnie stał się jednym z najwygodniejszych sposobów podróżowania z Kazachstanu do Europy Środkowej i Zachodniej.

Polskie Linie Lotnicze LOT i Kazachstan nawiązały współpracę partnerską od ponad czterech lat. Ważną rolę w nawiązaniu tej relacji odegrali dyplomaci z obu krajów. Milcharsky podkreślił wkład Ałtaja Abibulajewa, byłego ambasadora Kazachstanu w Polsce, w rozpoczęcie Podróży Warszawa-Nur-Sułtan oraz uznanie ogromnego potencjału, jaki ta trasa oferuje zarówno narodowi polskiemu, jak i kazachskiemu. Rejs stał się strategicznie ważnym szlakiem łączącym Azję Środkową z Europą Środkową.

Relacje między polskimi liniami lotniczymi LOT a Kazachstanem zacieśniły się w czasie pandemii, kiedy Port Lotniczy Nur-Sultan zaoferował się jako hub dla kilku linii lotniczych, w tym polskich linii LOT, w celu doładowania samolotów i zmiany załóg.

„Podczas epidemii wykonaliśmy bardzo ważny obowiązek sprowadzenia z Chin do Polski dużej ilości towaru wraz z zapleczem profilaktyki medycznej. Bezpośredni lot do Chin i z powrotem był zbyt długi dla jednej załogi, więc musieliśmy wymienić załogę w Nur- „Sultan. Nasi piloci i gospodarze nocowali w hotelach Nur-Sultan. I cieszyli się ogromną gościnnością. Było dużo lotów z różnych lokalizacji w Chinach do Nur-Sultan z dostarczonymi niezbędnymi przedmiotami, które następnie zostały dostarczone do Polski ”, powiedział Milcharski. „Kazachstan pomógł nam wykonać niezbędne obowiązki i niezbędne środki transportu na rzecz polskich pracowników służby zdrowia i Polaków. Dlatego jestem bardzo wdzięczny i bardzo dziękuję.”

Melkczarski opowiedział o ich planach i wspomniał o ważnej roli, jaką postęp technologiczny i jakość obsługi klienta będzie odgrywać w przyszłości. Główne aktualizacje zostaną wprowadzone do systemu operacyjnego linii lotniczej, który obejmuje systemy sprzedaży i architekturę strony internetowej. Wszystkie ulepszenia zapewnią atrakcyjną propozycję wartości i wysoką jakość obsługi klienta.

READ  Huawei zamierza dostarczać technologię do kompleksu energetycznego w Polsce

Melkczarsky pogratulował także wszystkim mieszkańcom Kazachstanu 30-lecia niepodległości, które Kazachstan obchodził 16 grudnia. Zarządzać sobą w strategiczny i przemyślany sposób. Życzę wszystkiego najlepszego i szczęścia. Myślę, że Kazachstan ma przed sobą wspaniałą i świetlaną przyszłość”.