Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gordon Brown ostrzega, że ​​torysi „testują wodę” pod kątem dwupoziomowej opieki zdrowotnej |  Gordona Browna

Gordon Brown ostrzega, że ​​torysi „testują wodę” pod kątem dwupoziomowej opieki zdrowotnej | Gordona Browna

Pomysły, takie jak sugestia Sajida Javida, że ​​pacjenci powinni być obciążani opłatami za wizyty u lekarzy rodzinnych lub szpitalnych oddziałów ratunkowych, pokazują, że torysi „testują wody pod kątem innego rodzaju NHS”, Gordona Browna Powiedział.

pismo W GuardianiePłacenie za usługi, powiedział były premier Partii Pracy, skończyłoby się utratą wczesnej diagnozy i podważyłoby cały fundament NHS.

Javid, były minister zdrowia z Partii Konserwatywnej, powiedział The Times w piątek, że NHS nie może „żyć znacznie dłużej” bez radykalnych zmian, w tym w odniesieniu do niektórych opłat.

Javid, który w następnych wyborach będzie kandydował z ramienia Partii Konserwatywnej, jako możliwe przykłady podał opłatę w wysokości około 20 funtów wymaganą od pacjentów za wizytę u lekarza rodzinnego w Norwegii lub Szwecji oraz opłatę w wysokości 75 euro za osoby przybywające do szpitala A&E w Irlandii. bez skierowania.

Interwencja Javeda nie była przypadkiem, pisze Brown, zauważając, że Rishi Sunak Skorzystaj z prywatnej opieki zdrowotnej A kiedy walczysz o bycie premierem, zasugerowali Opłata dla osób, które spóźniły się na wizytę u lekarza rodzinnego.

I tak znowu, jak to zrobili w opozycji na przełomie wieków, z alternatywnymi receptami [a 2002 Tory document on ways to finance the NHS]Konserwatyści badają wody pod kątem innego rodzaju NHS.

Konserwatyści mogli dziś klaskać [for] Pielęgniarki i pracownicy służby zdrowia NHS u szczytu epidemii; Jednak nie tylko sprzeciwiają się godziwym wynagrodzeniom dla nich, ale także rozważają prywatnie finansowany system opieki zdrowotnej.

Brown argumentował, że przejście na płatności stworzyłoby „dwupoziomowy system opieki zdrowotnej”, w którym zamożni ludzie otrzymywaliby specjalną ochronę. Byłoby to „nie tylko niepokojące moralnie, ale także droższe i ekonomicznie marnotrawne”.

Napisał: „Jak pokazują zewnętrzne doświadczenia w zakresie naliczania opłat i sprawdzania dochodów, opłaty oznaczają nie tylko wyższe koszty administracyjne i windykacyjne, ale także zniechęcają pacjentów do szukania leczenia, dopóki nie jest za późno — kiedy poważniejsze problemy wymagają nie tylko większego skupienia, ale więcej kosztowne interwencje”.

READ  Ostatni proces Alexa Murdaugha: zhańbiony prawnik mówi sądowi, że będzie zeznawał w sprawie brutalnego morderstwa żony i syna

Brown powiedział, że starzejąca się populacja i rosnąca liczba osób z chorobami przewlekłymi lub przewlekłymi oznaczają, że potrzebne są zmiany, ale powiedział, że zamiast tego powinny one koncentrować się na rozwiązywaniu problemów związanych z opieką społeczną i umieszczaniem odpływów w łóżkach szpitalnych NHS, a także na zajęciu się czynnikami przyczajony.

„Wydaje się, że torysi znajdują więcej radości w jednej osobie dołączającej do Bupa niż 60 milionów osób korzystających z NHS”, powiedział Brown, dodając: „Ale to, co wiemy o rosnącej presji nierówności zdrowotnych, z pionierskiej pracy Michaela Marmota, powinno się zmienić w centrum naszej uwagi. „Od tej ideologicznej strony pokaz pobierania opłat i prywatnego ubezpieczenia do zajęcia się nieodłącznym ubóstwem i innymi społecznymi uwarunkowaniami złego stanu zdrowia. Poprzez atakowanie i eliminowanie przyczyn złego stanu zdrowia zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby skrócić listy oczekujących i naciski na sektor szpitalny”.