Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gordon Brown ostrzega, że ​​torysi „testują wodę” pod kątem dwupoziomowej opieki zdrowotnej | Gordona Browna

Pomysły, takie jak sugestia Sajida Javida, że ​​pacjenci powinni być obciążani opłatami za wizyty u lekarzy rodzinnych lub szpitalnych oddziałów ratunkowych, pokazują, że torysi „testują wody pod kątem innego rodzaju NHS”, Gordona Browna Powiedział.

pismo W GuardianiePłacenie za usługi, powiedział były premier Partii Pracy, skończyłoby się utratą wczesnej diagnozy i podważyłoby cały fundament NHS.

Javid, były minister zdrowia z Partii Konserwatywnej, powiedział The Times w piątek, że NHS nie może „żyć znacznie dłużej” bez radykalnych zmian, w tym w odniesieniu do niektórych opłat.

Javid, który w następnych wyborach będzie kandydował z ramienia Partii Konserwatywnej, jako możliwe przykłady podał opłatę w wysokości około 20 funtów wymaganą od pacjentów za wizytę u lekarza rodzinnego w Norwegii lub Szwecji oraz opłatę w wysokości 75 euro za osoby przybywające do szpitala A&E w Irlandii. bez skierowania.

Interwencja Javeda nie była przypadkiem, pisze Brown, zauważając, że Rishi Sunak Skorzystaj z prywatnej opieki zdrowotnej A kiedy walczysz o bycie premierem, zasugerowali Opłata dla osób, które spóźniły się na wizytę u lekarza rodzinnego.

I tak znowu, jak to zrobili w opozycji na przełomie wieków, z alternatywnymi receptami [a 2002 Tory document on ways to finance the NHS]Konserwatyści badają wody pod kątem innego rodzaju NHS.

Konserwatyści mogli dziś klaskać [for] Pielęgniarki i pracownicy służby zdrowia NHS u szczytu epidemii; Jednak nie tylko sprzeciwiają się godziwym wynagrodzeniom dla nich, ale także rozważają prywatnie finansowany system opieki zdrowotnej.

Brown argumentował, że przejście na płatności stworzyłoby „dwupoziomowy system opieki zdrowotnej”, w którym zamożni ludzie otrzymywaliby specjalną ochronę. Byłoby to „nie tylko niepokojące moralnie, ale także droższe i ekonomicznie marnotrawne”.

Napisał: „Jak pokazują zewnętrzne doświadczenia w zakresie naliczania opłat i sprawdzania dochodów, opłaty oznaczają nie tylko wyższe koszty administracyjne i windykacyjne, ale także zniechęcają pacjentów do szukania leczenia, dopóki nie jest za późno — kiedy poważniejsze problemy wymagają nie tylko większego skupienia, ale więcej kosztowne interwencje”.

READ  Wiodące gospodarki świata zgadzają się na globalną minimalną stawkę podatku od osób prawnych

Brown powiedział, że starzejąca się populacja i rosnąca liczba osób z chorobami przewlekłymi lub przewlekłymi oznaczają, że potrzebne są zmiany, ale powiedział, że zamiast tego powinny one koncentrować się na rozwiązywaniu problemów związanych z opieką społeczną i umieszczaniem odpływów w łóżkach szpitalnych NHS, a także na zajęciu się czynnikami przyczajony.

„Wydaje się, że torysi znajdują więcej radości w jednej osobie dołączającej do Bupa niż 60 milionów osób korzystających z NHS”, powiedział Brown, dodając: „Ale to, co wiemy o rosnącej presji nierówności zdrowotnych, z pionierskiej pracy Michaela Marmota, powinno się zmienić w centrum naszej uwagi. „Od tej ideologicznej strony pokaz pobierania opłat i prywatnego ubezpieczenia do zajęcia się nieodłącznym ubóstwem i innymi społecznymi uwarunkowaniami złego stanu zdrowia. Poprzez atakowanie i eliminowanie przyczyn złego stanu zdrowia zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby skrócić listy oczekujących i naciski na sektor szpitalny”.