Girard przeżywa OT Slugfest z Polską |  Wiadomości, sport, praca

Girard przeżywa OT Slugfest z Polską | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu / Neil Madhavan. Michael Palmer z Girarda (z lewej) drybluje wzdłuż linii bazowej, szukając otwartego kolegi z drużyny w piątek wieczorem przeciwko Polakowi JP Genova (z prawej).

GIRARD – Girard miał w ostatnich dniach sporo wyrównanych gier.

Po pierwsze, była to niewielka czteropunktowa strata z Salem 3 stycznia, a następnie trzy- i czteropunktowe zwycięstwa nad Jeffersonem i Hubbardem w zeszłym tygodniu.

W piątkowy wieczór Indianie wycofali się z zaciętej gry, ponieważ przeżyli słaby mecz z Polską, 40-37 w dogrywce.

„Myślałem, że zawiesiliśmy kapelusze w defensywie i dostawaliśmy przerwy i zbiórki, kiedy ich potrzebowaliśmy” – powiedział trener Girard, Craig Hannon. „To nie była nasza najlepsza ofensywna noc na siłowni, ale pomyślałem, że znaleźliśmy sposób na dwa postoje, kiedy ich potrzebowaliśmy, a potem Mike Palmer wykonał największy strzał w swojej karierze, aby wymusić dogrywkę, i oto jesteśmy”.

Na 50 sekund do końca regulaminowego czasu Indianie przegrywali z Polską o trzy.

Chociaż Girard walczył w ofensywie – strzelał 34,3 procent z podłogi – Indianie potrzebowali wiadra, jeśli chcieli wykorzystać swoje szanse w dogrywce. Do tego czasu Polska objęła późne prowadzenie po serii 10-2 w czwartej kwarcie.

Gdy czas dobiegł końca, Palmer stwierdził, że ma trochę miejsca i na nieco ponad 20 sekund przed końcem oddał strzał na trzecim miejscu. Indianom udało się następnie zmusić Bulldogs do dwóch chybień, gdy Polska szukała zwycięskiego strzału w ostatnich sekundach.

„To, co im powiedziałem (pod koniec tercji), to to, że mimo braku strzałów, musimy znaleźć sposób na obronę” – powiedział Hannon o sytuacji w późnej fazie gry. „Po prostu powtarzałem im, rób, spudłuj czy cokolwiek innego, graj dalej w obronie, zbieraj i staraj się, aby była to gra na jedno posiadanie, i byliśmy w stanie to zrobić. To była tylko kwestia zmarnowania wszystkich małych rzeczy, które mieliśmy zrobić, aby wygrać tę grę”.

READ  Canelo Alvarez „naprawdę chce” zwycięstwa przez nokaut nad Janet Kolovkin

Hannon pochwalił zdolność Girarda do dotarcia do linii rzutów wolnych i oddania strzałów na pasek charytatywny, kluczową różnicę w grze, zwłaszcza gdy trudno było zdobyć punkty na parkiecie. Indianie zakończyli serię z wynikiem 12 na 15, aw dogrywce 7 na 8.

Plan Polski na ten wieczór był prosty – „usiądźcie i brońcie się”. Bulldogi chciały zachować formację obronną i pozostać zwarte w swojej zdyscyplinowanej strefie 2-3.

„Teraz jesteśmy przeciętni [47] punktów na mecz” – powiedział trener reprezentacji Polski Eric Fender. „Wiedzieliśmy, że musimy usiąść i się bronić. Ograniczyliśmy ich do 40 i daliśmy szansę na wygraną w końcówce, co chcieliśmy zrobić.

Buldogi były zadowolone, że Girard do nich przyszedł. Rzadko rozszerzali strefę i ścigali Indian poza linię trzech punktów. Na przykład na minutę przed końcem trzeciej kwarty Girard przejął piłkę i prowadził pięcioma. Zamiast wychodzić i wywierać presję na Indian, Polska zadowoliła się pozwoleniem Girardowi na trzymanie piłki i kozłowanie przez całą połowę zegara.

„(Po prostu) pracowaliśmy razem, graliśmy jako zespół i dobrze się komunikowaliśmy” – powiedział Fender. „Dogadaliśmy się, znaleźliśmy (Thomasa) Cordero i ich strzelców. Dodatkowo, niektórzy z ich innych facetów wyszli dziś wieczorem. Zostaliśmy (w strefie) i to zadziałało dla nas.

Ale ostatecznie Bulldogi walczyły o wygenerowanie wystarczającej liczby ataków, aby nadążyć za Girardem w dogrywce.

„Mieliśmy wiele meczów, w których przegrywaliśmy dwoma lub trzema punktami i po prostu nie byliśmy w stanie dokonać konwersji” – powiedział Fender. „Nasze dzieciaki grają twardo i nie poddają się. To było widać (piątkowy wieczór). Mamy dla nich kolejną szansę, aby przyszli do nas i jestem pewien, że będziemy gotowi i dostaniemy kolejną szansę.