Genialna podwójna obrona Berishy frustruje mistrzów ligi włoskiej

Oszałamiający gol Wiktora Kovalenki w doliczonym czasie gry dla Empoli sprawił, że mistrzowie Serie A, Napoli, przegrali 1:0, co spowodowało zwiększenie presji na Rudiego Garcii.

Mówi się, że trener Napoli przeprowadził rozmowy z prezesem klubu Aurelio De Laurentiisem po remisie 1:1 Ligi Mistrzów z Union Berlin w środku tygodnia, a niedzielne spotkanie z faworytami do spadku Empoli na stadionie Diego Armando Maradona było okazją do w przerwie międzynarodowej na miejscu, trzeci.

Zamiast tego czas Garcii może dobiec końca po tym, jak rezerwowy Kovalenko strzelił oszałamiającego zwycięskiego gola dla gości w 91. minucie.

Z drugiej strony Etrit Berisha był w oszałamiającej formie, a gol Kovalenko padł zaledwie dwie minuty po tym, jak bramkarz Empoli zablokował strzał z bliskiej odległości nad poprzeczką Khvichy Kvaratskhilii.

Berisha wcześniej uniemożliwiał Kvaratskhelii i Jasperowi Lindstromowi zdobycie bramki, więc Napoli nabrało dynamiki po tym, jak w pierwszej połowie zablokował także Matteo Politano i Andre-Franka Zambo Anguissę. Jedyny raz, gdy Napoli minęło 34-latka, gol Giovanniego Simeone nie został uznany ze względu na spalony.

Nie oznacza to, że Napoli miało wszystko, Empoli miało swoje szanse przed przerwą, a Filippo Ranocchia i Matteo Cancellieri byli blisko przed Nicolo Cambiaggi.

Napoli było najlepsze w drugiej połowie, ale bez gwiazdorskiego napastnika Victora Osimhena ich wysiłki poszły na marne, ponieważ zmarnowali szansę na wyprzedzenie Milanu, a Empoli wypadło z pierwszej trójki.

READ  Gareth Southgate musi znaleźć kompromis Anglii i sprostać oczekiwaniom w ramach przygotowań do Kataru 2022 | wiadomości piłkarskie