Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Foton Energy zwiększa swój udział w Lerta VPP

31 grudnia (obecnie odnawialne źródła energii) – Holenderska firma Photon Energy NV (WSE:PEN) zwiększyła swój udział w polskiej spółce Lerta SA do 24%, biorąc udział w rundzie finansowania kapitałowego serii A dla dewelopera wirtualnej elektrowni (VPP) .

Foton z Amsterdamu poinformował w czwartek, że zainwestował 8,75 mln zł (2,2 mln USD/1,9 mln euro) w polską spółkę, zwiększając swój udział z 12%. Była jednym z trzech głównych inwestorów w inicjatywie finansowania start-upowej firmy technologicznej.

Zebrana przez Lertę kwota 12,75 mln zł pomoże polskiej firmie rozwijać biznes VPP w kraju i rozwijać działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Sieć VPP obejmuje obecnie około 100 lokalizacji o łącznej mocy 60 MW.

W 2022 planujemy zwiększyć udziały i stać się spółką publiczną, debiutując na jednej z europejskich giełd. Boris Tomala, dyrektor generalny Lerta, powiedział:

Foton Energy jest inwestorem w Lercie od około roku. Od tego czasu poznańska spółka posiada koncesje na obrót energią elektryczną w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i Czechach oraz rozszerzyła portfel zarządzanych odpowiedzi na zapotrzebowanie (DSR) do ponad 50 MW w Polsce.

Od tego miesiąca Lerta świadczy usługi handlu energią elektryczną i bilansowania dla komercyjnej elektrowni słonecznej Photon o mocy 1,35 MW na Węgrzech.

(1,0 zł = 0,246 USD / 0,218 EUR)

READ  Fundusz naprawczy Ursuli von der Leyen nie generuje „gospodarczej fortuny”, by uratować UE | świat | Aktualności