Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fauci mówi, że zwiększona aktywność Omicron będzie kontynuowana, a Amerykanie nie powinni być zadowoleni z koronawirusa

Przypadki Covid-19 będą nadal rosły na całym świecie z powodu Zmienna OmikronaGłówny doradca medyczny USA, Anthony Fauci, powiedział w niedzielę, ostrzegając Amerykanów, aby nie popadali w samozadowolenie w obliczu doniesień, że alternatywa jest mniej szkodliwa niż inne.

„Jeśli masz wiele osób o niższym poziomie nasilenia, może to zneutralizować pozytywny efekt niższego nasilenia” – powiedział Fauci w tym tygodniu ABC.

„Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni osobami z tej kategorii nieszczepionych… tymi, którzy są najbardziej zagrożeni, gdy masz wirusa, który jest niezwykle skuteczny w docieraniu do ludzi”.

Fauci z zadowoleniem przyjął również poparcie Donalda Trumpa dla szczepionek i dopalaczy Covid-19, mówiąc: „Będziemy brać wszystko, co możemy uzyskać na szczepienie ludzi”.

Ale Trump Żelazny gniew Wśród zwolenników i przy znacznym wzroście liczby spraw, z obawami o rozlanie Gospodarka i szkół, Fauci przyznał również, że Stany Zjednoczone powinny „wykonać lepszą robotę” w zapewnianiu dostępu do testów.

Porozmawiaj z Axiosem, Fossey Powiedział Było „do pomyślenia, że ​​prędzej czy później wszyscy zostaną zakażeni i/lub zaszczepieni lub zaszczepieni”.

Powiedział: „Kiedy dojdziesz do tego punktu, chyba że masz bardzo dziwną zmienną, która unika wszelkiej ochrony – co jest niezwykłe – wtedy myślę, że możesz dojść do tego punktu, w którym masz to na stałym poziomie”.

Ale zasugerował również, że może być potrzebna czwarta dawka. Zapytano go w ABC, dlaczego „niedrogie testy nie są powszechnie dostępne dla każdego, kto ich potrzebuje”.

„Jeśli spojrzysz na początek [Biden] Fauci powiedział: „… w zasadzie nie było szybkich testów domowych w miejscu opieki. Teraz jest ich ponad dziewięć, a nadchodzi więcej. Produkcja została szybko zwiększona. „

„…Ale w sytuacji, w której zapotrzebowanie to jest wysokie i jest to mieszanka wydarzeń, Omicron motywuje ludzi do odpowiedniego zamartwiania się i chęci poddania się badaniom, a także [a] Prowadzenie testów w okresie wakacyjnym – oczywiście musimy wykonać lepszą pracę.

READ  W skrócie: wymagania dotyczące szczepień przeciw Covid na całym świecie | Korona wirus

„Myślę, że w styczniu wszystko się poprawi, ale to nie pomoże nam dziś i jutro. Więc masz rację, [access to testing] To niepokojące”.

Inny ekspert ds. zdrowia publicznego powiedział, że nie sądzi, aby w tym czasie trzeba było ustalić status ewentualnej czwartej szczepionki.

„Jeśli tego potrzebujemy, myślę, że nasz system opieki zdrowotnej jest gotowy” – powiedział w niedzielę Fox News Ashish Jha, dziekan Wydziału Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Browna. „Ale porozmawiajmy naprawdę o tym, czy tego potrzebujemy, czy nie. W tej chwili, na podstawie danych, które widziałem, jestem bardzo sceptyczny, czy będziemy potrzebować czwartego strzału.

„Częścią pytania jest to, że powinniśmy zadać sobie pytanie, co próbujemy zrobić? Czy staramy się zapobiegać każdej infekcji? Może to jest nasz cel. Jeśli to jest nasz cel, to tak, może potrzebujemy czwartego strzału. A może po prostu próbować zapobiec poważnym chorobom i śmierci?” Co oczywiście moim zdaniem powinno być naszym głównym celem.

„Więc nie jestem w tej chwili całkowicie przekonany, że potrzebujemy czwartego strzału… zdobądźmy więcej danych, zanim naprawdę zaczniemy myśleć o tym poważnie”.

Jha powiedział również, że zamykanie szkół – czego obawia się wielu rodziców – nie powinno się zwiększać.

Powiedział: „Wiemy, jak utrzymać szkoły otwarte, wiemy, jak zapewnić im bezpieczeństwo. To naprawdę nie powinno być na stole. Jestem rozczarowany, widząc, jak to się dzieje”.

„Wiemy, że uczęszczanie do szkoły dla dzieci jest dla nich właściwą rzeczą, dla ich zdrowia psychicznego i edukacji. Mamy też wszelkiego rodzaju narzędzia, aby utrzymać szkoły otwarte, więc tak naprawdę nie rozumiem, dlaczego istnieją okręgi szkolne. [closing schools].

„… mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy masz tak poważny niedobór personelu, że utrzymanie szkół może być trudne. To powinien być jedyny kontekst, jaki myślę w tym momencie.”

READ  „UK Hardworking Workshop”: Jak koszty utrzymania doprowadziły do ​​strajku w Amazon | strajk

Ponad 816000 kutasów Zmarł Covid w Stanach Zjednoczonych, ale utrzymuje się odporność na szczepienia i inne środki ochrony zdrowia publicznego Silniejszy w stanach i powiatach który głosował na Trumpa. W ABC Fauci został zapytany, czy sądzi, że zwolennicy byłego prezydenta wysłuchają jego poparcia dla szczepionek.

„Cóż, mam taką nadzieję” – powiedział. „Weźmiemy wszystko, co się da, jeśli chodzi o szczepienie ludzi”.

Ale Fauci powiedział również, że był „zbulwersowany”, gdy zwolennicy Trumpa byli w Dallas wygwizdał go wspierać szczepienia.

– To mnie zdumiało – powiedział. „To znaczy, biorąc pod uwagę fakt, jak popularny jest w tej grupie, będą na niego wygwizdywać… mówią mi, jak bardzo są zbuntowani, mówiąc im, co mają robić.

„Myślę, że jego upór w mówieniu, że ludzie powinni być szczepieni i wyjaśnianiu im tego, jest moim zdaniem dobrą rzeczą. Mam nadzieję, że nadal będzie to robił.”

Trump poparł również szczepienia w wywiad Z konserwatywną komentatorką Candice Owens, mówiącą: „Szczepionki działają… ci, którzy bardzo chorują i idą do szpitala, to ci, którzy się nie szczepią… a jeśli się zaszczepisz, jesteś chroniony”.

zatrudnienie InstagramOwens powiedział, że Trump popierał szczepionki, ponieważ był „za stary” i „pochodził sprzed telewizji, internetu, zanim był w stanie prowadzić… niezależne badania”.

W zeszłym tygodniu, po tym, jak Biden zdał sobie sprawę z wysiłków swojego poprzednika na rzecz opracowania szczepionek, Trump powiedział, że: „wdzięczny” . Biden pochwalił również Trumpa za otrzymanie impulsu, mówiąc, że „może to być jedna z niewielu rzeczy, z którymi się zgadzamy”.

W niedzielę wiceprezydent Kamala Harris został zapytany w CBS Face the Nation, czy winni są nieszczepieni ludzie kreska omikronowa.

„Nie sądzę, żeby to był moment na rozmowę o tym, co jest nie tak” – powiedział Harris.

READ  Nowa Zelandia przygotowuje się do złagodzenia ograniczeń Covid, zakończenia blokad od grudnia | Nowa Zelandia

Dodała jednak: „Oczywiście każdy ma prawo podjąć decyzję o ratowaniu życia i zapobieganiu hospitalizacji, jeśli zostanie zaszczepiony i otrzyma dawkę przypominającą. Dlatego zachęcam ludzi, aby to zrobili”.