Euro Hockey Championship II: Irlandia pokonała Polskę i zajął trzecie miejsce

Shane O’Donoghue podniósł swój międzynarodowy rekord do 115

Irlandia zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy w hokeju na lodzie II.

Po mocnym pokazie Kevin O’Dwyer i Johnny McGee dali Irlandii dwubramkową przewagę w przerwie.

Wojciech Rutkowski i Jacek Grovsky zdobyli bramki z obu rzutów rożnych po obu stronach Shane’a O’Donoghue’a, aby doprowadzić do zaciętego finału.

O’Dwyer strzelił drugiego gola późno z bliskiej odległości, a Irlandia zdobyła brązowy medal.

Podobnie jak w przypadku półfinałowej porażki Szkocji, Irlandia zaczęła od jasnej strony. Maciej Pacanowski uratował słaby strzał O’Donogue’a, a irlandzki rekordzista ponownie był zaangażowany, gdy wykonał szeroki atak w słupku.

Kevin Odia otworzył wynik, gdy uderzył piłkę 10 minut po potężnym uderzeniu Petera McCabe w strefę zagrożenia.

Polska rzadko była zagrożona w pierwszych ćwierćbarach przez Jacoba Somenzuka i Roberta Pavlocka.

Irlandia złapała prawie jedną trzecią, gdy strzał McKee wrócił z poprzeczki, ale podopieczni Marka Dumildiego nie stwarzali zbyt wielu okazji w drugiej kwarcie, ale dzięki ograniczonemu występowi mieli dobrą wartość na prowadzenie.

Irlandia zatrzymała polską wojnę

Pięć minut po przerwie Polacy odrobili straty.

Jednak gospodarze, wspierani przez publiczność Voice’a, ponownie mieli problemy na krótko przed końcem trzeciej kwarty, wygrywając 3:2 przez irlandzkiego bramkarza Jamesa Milligana po rzucie rożnym przez kapitana Grovsky’ego.

Walsh oddał strzał w bok w kierunku bramki Irlandczyków, aby zakończyć mecz, a Bachnovsky dobrze obronił drugi karny róg meczu, aby zapobiec strzeleniu bramki O’Donoghue.

Decydująca bramka padła jednak po trzech minutach, a Bakanovsky wyeliminował Iana Stewarta z bliskiej odległości, ale pukanie O’Donoghue przewróciło zwycięstwo.

READ  Ćwiczenia międzynarodowe ACSC > Dowództwo Edukacji i Szkolenia Lotniczego > Kieruje się do Polski w celu wyświetlenia artykułu