Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Elżbieta C. „Betty” DeLuca 1925-2023 | Wiadomości, sport, praca

Polska – zmarła Elżbieta C.

Betty urodziła się 22 sierpnia 1925 roku w Youngstown jako córka Rocco i Catherine Polito Mediat. Ukończyła Campbell Memorial High School, studiowała na Youngstown State University, a później ukończyła National Staff School American Bankers Association.

Elizabeth rozpoczęła swoją karierę bankową w Peoples Bank, a później przeszła na emeryturę jako wiceprezes Key Bank. Zawsze zaangażowana w organizacje zawodowe i społeczne, pani DeLuca otrzymała nagrodę Prezydenta American Bankers Association, nagrodę ABA News Weekly Award oraz nagrodę Special Governor’s Award w uznaniu jej zaangażowania w wolontariat w Ohio.

Była długoletnim członkiem Sagrada Familia, Altar Guild, Dzieciątka Jezus ze Zgromadzenia Praskiego, Rady Rycerzy Kolumba 4077 KC i odegrała kluczową rolę w komisji budowy nowej Sagrada Familia.

Była członkiem Izby Handlowej, pełniła funkcję prezesa Easter Seals Association i przez dziewięć lat zasiadała w Radzie Powierniczej Youngstown State University.

Jej mąż Carmen J. DeLuca, którego poślubiła 13 stycznia 1949 r., zmarł 21 września 2006 r.

Przeżyła Rose Marie (D. Richard) Memo, która ją wychowała, z Polski. Wnuki, Michael (Nicole) Memo, Dr. Mark (Christina) Memo, Daniel JC (Erin) Memo i Susan (Alex) Schmidt; 13 prawnuków, Alexandra, Elizabeth, Krisina, Michael Jr., Gabriella, Rocco, John Daniel, Kelly, Noah, Hunter, Samuel, Stella, Rosie Schmidt; i siostrzeniec Rocco Kinsley.

Ze strony męża poprzedzała ją kuzynka Viola Vaughan; i jego brat Piotr A. głoska bezdźwięczna.

Rodzina poprosiła o przekazanie honoru materialnego w formie datków na stypendium Elizabeth C. DeLuca za pośrednictwem Youngstown Foundation.

Przyjaciele mogą dzwonić od 9 do 10:30 w poniedziałek, 22 maja 2023 r., w Higgins-Reardon Funeral Homes, Polska Chapel, 2726 Centre Road (U.S. Route 224), Polska, OH 44514.

Poniedziałkowe modlitwy rozpoczną się o 10:30 w domu pogrzebowym, a następnie chrześcijańska msza pogrzebowa o 11:00 w Sagrada Familia.

READ  Historia, kultura i parki ożywiają kobiety w Polsce | Wiadomości, sport, praca

Zobacz ten hołd i wyślij kondolencje na www.higgins-reardon.com.

(specjalne zawiadomienie)