Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zapowiedź: Stany Zjednoczone są gotowe, by zmierzyć się ze światem na Mistrzostwach Świata FIFA U-20

Zapowiedź: Stany Zjednoczone są gotowe, by zmierzyć się ze światem na Mistrzostwach Świata FIFA U-20

Lista Mistrzostw Świata FIFA U-20 2023 według pozycji (klub, dom, U-20 CAPS/bramki)

Bramkarze (3): 21 – Alex Porto (Fulham/Anglia; South Plainfield, NJ; 2/0), 12 – Antonio Carrera (FC Dallas; Frisco, Teksas; 4/0), 1 – Gaga Slonina (Chelsea/Eng.; Addison, Illinois; 5/0)

Obrońcy (7): 17-Justin Che (Hoffenheim/Ger; Dallas, Teksas; 6/0), 5-Brandan Craig (Philadelphia Union; Filadelfia, Pensylwania; 10/1), 14-Marcus Verkranos (LA Galaxy, Santa Clarita, Kalifornia). ; 11/0), 13: Jonathan Gomez (Real Sociedad/ESP; Keller, Teksas; 6/0), 2: Michael Halliday (Orlando City SC; Apopka, Floryda; 8/0), 3: Caleb Wiley ( Atlanta United (Atlanta, Georgia; 5/0) 4-Joshua Wynder (Louisville City FC; Louisville, Ky; 2/0)

Brokerzy (7): 6 – Daniel Edelman (New York Red Bulls; Warren, NJ; 10/0), 10 – Diego Luna (Real Salt Lake; Sunnyvale, Kalifornia; 16/4), 8 – Jack McGlynn (Philadelphia Union; Middle Village, Nowy Jork) ; 16/2), 20-Rokas Pukstas (Hajduk Split/CRO; Stillwater, Okla. 12/1), 15-Niko Tsakiris (San Jose Earthquakes; Saratoga, Kalifornia; 5/3), 18-Obed Vargas (Seattle Sounders ; Anchorage, Alaska; 4/0), 16- Owen Wolf (Austin FC; Austin, Teksas; 3/1)

Atakujący (4): 9-Cade Cowell (San Jose Earthquakes; Ceres, Kalifornia; 7/2), 11-Kevin Paredes (Wolfsburg/GER; South Riding, Wirginia; 6/2), 7-Quinn Sullivan (Philadelphia Union; Filadelfia, Pa. ). ; 15/7), 19-Darren Yapi (Colorado Rapids; Denver, Kolorado; 3/0)

REPPIN’ CZERWONY, BIAŁY I NIEBIESKI

Zawodnicy urodzeni 1 stycznia 2003 roku lub później kwalifikują się do Mistrzostw Świata FIFA U-20. Główny trener Mickey Varas wybrał 10 zawodników urodzonych w 2003 r., ośmiu z nich urodzonych w 2004 r. i trzech w 2005 r. Trzej zawodnicy urodzeni w 2005 r. – obrońca Joshua Winder oraz pomocnicy Nico Tsakiris i Obed Vargas – również kwalifikują się do swoich kategorii wiekowych. Mistrzostwa Świata FIFA U-20 2025.

READ  Polska i Słowenia będą gospodarzem mistrzostw świata – mówi polski premier

Lista obejmuje graczy z 18 klubów, w tym 11 z Major League Soccer, na czele z trzema graczami z Philadelphia Union i dwoma z San Jose Earthquakes. Sześciu graczy mieszka za granicą: po dwóch w Anglii i Niemczech oraz po jednym w Chorwacji i Hiszpanii. Na liście reprezentowanych jest łącznie 13 stanów, z których każdy pochodzi z Kalifornii i Teksasu. Pochodzący z Anchorage Vargas jest rzadko spotykanym debiutantem Pucharu Świata z Alaski.

Świetne doświadczenie zespołu

Sześciu graczy zdobyło powołania z pełnym USMNT, w tym czterech graczy, którzy już zadebiutowali w pierwszej drużynie. Napastnik Kady Coyle (trzy występy) i obrońca Jonathan Gomez (dwa występy) prowadzą atak, a bramkarz Gaga Slonina zadebiutowała w styczniu przeciwko Serbii. Ostatnio obrońca Caleb Wiley rozegrał swój pierwszy mecz jako rezerwowy w Allstate Continental Clásico w kwietniu przeciwko Meksykowi. Obrońcy Justin Che i Joshua Winder zostali powołani do obozu USMNT i wciąż chcą zadebiutować na arenie międzynarodowej.

Królowie CONCACAF

Stany Zjednoczone zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata FIFA U-20 2023, zdobywając trzeci z rzędu tytuł mistrza CONCACAF U-20 zeszłego lata w Hondurasie. Stany Zjednoczone odniosły siedem zwycięstw z rzędu w turniejach, w tym solidne zwycięstwo 2:0 w ćwierćfinale nad Kostaryką, co zapewniło im miejsce w Pucharze Świata. Zwycięstwo 3:0 nad gospodarzem Hondurasem wysłało Amerykanów na igrzyska po raz pierwszy od 2008 roku, a zwycięstwo 6:0 nad Dominikaną w finale turnieju zapewniło tytuł CONCACAF.

Napastnik Quinn Sullivan został wybrany najlepszym XI turnieju po strzeleniu sześciu bramek dla Hondurasu. Sullivan, bramkarz Antonio Carrera, obrońcy Brandan Craig, Marcos Vikranos i Michael Halliday, pomocnicy Daniel Edelman, Diego Luna, Jack McClain, Rokas Pouktas, Tsakiris i napastnik Cady Coyle wracają z kadry kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata.

Droga do Argentyny

Każdy zawodnik na liście został ograniczony do poziomu U-20, na czele z 16 występami Luny i McGlynn. Sullivan jest najlepszym strzelcem zespołu z siedmioma golami w reprezentacji, z czego sześć w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Czterech zawodników pojawiło się na ośmiu z dziesięciu obozów treningowych, które odbyły się od rozpoczęcia turnieju w listopadzie 2021 roku: Verkeranos, Luna, McGlynn i Sullivan.

READ  Patricia Ann Greste, Polska, Ohio nekrolog

Forma turnieju

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata FIFA 2023 wezmą udział w 24 krajach, podzielonych na sześć grup po cztery drużyny. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc awansują do 1/8 finału. Od tego momentu turniej będzie obejmował drabinkę pucharową do finału turnieju.