Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Elon Musk: Właściciel Twittera odpowiada na skargi dotyczące niebieskiego kleszcza

Elon Musk: Właściciel Twittera odpowiada na skargi dotyczące niebieskiego kleszcza

Elon Musk pojawia się na Twitterze z prawdziwym zlewozmywakiem kuchennym przy zakupie za 44 miliardy dolarów

Elon Musk zaczął wprowadzać zmiany na Twitterze — zaczynając od pobierania od użytkowników opłat za odznakę weryfikacyjną.

W długim wątku Musk powiedział, że „obecny Twitter system lordów i chłopów” zakończy się, a zamiast tego ludzie będą otrzymywać 8 dolarów miesięcznie za Twitter Blue.

„Władza dla ludzi! Niebieski za 8 dolarów miesięcznie” – napisał na Twitterze Musk. „Cena jest dostosowywana do kraju proporcjonalnie do parytetu siły nabywczej”.

Subskrybenci otrzymają również pierwszeństwo w odpowiedziach, wzmiankach i wyszukiwaniu, możliwość publikowania długich filmów i dźwięku, a także zobaczą „o połowę mniej reklam”.

Eksperci sceptycznie odnosili się do twierdzenia pana Muska, że ​​jest to „konieczne do pokonania spamu/oszustwa”, a niektórzy sugerowali, że możliwość zakupu weryfikacji może zwiększyć liczbę oszustw.

W odpowiedzi pan Musk napisał na Twitterze: „Wszystkim skarżącym proszę narzekać, ale będzie to kosztować 8 USD”.

Twitter posuwa się również naprzód z funkcją płatnego wideo, która może zostać uruchomiona już w tym miesiącu, ponieważ Musk podobno zmusza pracowników do pracy przez 84 godziny lub ryzykuje zwolnieniem.

Wewnętrzny e-mail najwyraźniej stwierdza, że ​​„gdy twórca pisze tweeta z filmem, twórca może włączyć paywall, po prostu dodając film do tweeta”. Użytkownicy mogą wybierać z wstępnie ustawionego cennika, takiego jak 1 USD, 2 USD, 5 USD lub 10 USD.

Jeden z pracowników powiedział, że wygląda na to, że ta funkcja będzie prawdopodobnie używana do promowania treści dla dorosłych, z czego korzystają użytkownicy Twittera Mówi się, że mają coraz większe zainteresowanie .

To może być też pan Musk Odtworzono Vine, krótką aplikację wideo, którą Twitter zamknął w 2016 roku.

Jednak zakup Twittera przez pana Muska nie był korzystny dla jego osobistej fortuny. Jego wartość netto spadła o prawie 9 miliardów dolarów, odkąd przejął firmę zajmującą się mediami społecznościowymi, według Bloomberg Billionaires Index.

Teraz spadła do 204 miliardów dolarów, około jednej czwartej jej wartości przed początkiem tego roku.

Spadek wartości netto Muska można również przypisać spadkowi akcji Tesli, które spadły o 43 procent od początku tego roku.

1667410223

Twitter blokuje moderatorów treści

Zespół ds. Zaufania i Bezpieczeństwa Twittera zazwyczaj zajmuje się kontami, które naruszają zasady, udostępniając nieprawdziwe informacje, obraźliwe posty i mowę nienawiści, ale ogranicza się to do najpoważniejszych naruszeń, które mogą wiązać się z realną szkodą, Raporty Bloomberga. Powiedzieli, że te posty mają priorytet do ręcznego wykonania.

Osoby, które były wezwane do egzekwowania polityki Twittera podczas brazylijskich wyborów prezydenckich, miały dostęp do wewnętrznych narzędzi, ale w ograniczonym zakresie.

Firma nadal korzysta z technologii zautomatyzowanego wykonywania zleceń i wykonawców zewnętrznych, ale najbardziej głośne naruszenia są zwykle sprawdzane przez pracowników Twittera.

Adam Smith2 listopada 2022 o 17:30

1667408423

Twitter nie pozwala użytkownikom, których platforma została ponownie zezłomowana – jeszcze

Pan Musk poczynił podobne komentarze w niedawnym tweecie.

„Twitter nie pozwoli nikomu, którego platforma została usunięta za naruszenie zasad Twittera, powrócić na platformę, dopóki nie będziemy mieli jasnego procesu, który to zrobi, co potrwa co najmniej kilka tygodni”.

Adam Smith2 listopada 2022, godz. 17:00

1667406623

Musk mówi, że nie ma zmian w polityce, dopóki nowy zarząd

Nie jest jasne, czy jakieś zmiany na platformie Twitter są już spowodowane przez pana Muska.

Musk powiedział, że zablokowani użytkownicy zostaną przywróceni dopiero po sprawdzeniu przez Radę Edycji Treści.

Pracownicy i użytkownicy czekają, aby usłyszeć więcej od pana Muska na temat jego planów dotyczących platformy, wśród obaw o jego poparcie dla rozluźnienia moderacji treści i odblokowania kontrowersyjnych kont.

Ostatni komentarz Muska wydaje się oznaczać, że wiele znanych i polaryzujących postaci, które zostały wcześniej zbanowane, w tym były prezydent USA Donald Trump, nie wróci natychmiast na Twittera.

„Twitter utworzy tablicę treści z bardzo różnymi poglądami” – powiedział Musk na Twitterze.

„Żadne poważne decyzje dotyczące treści lub ponownej kalkulacji nie zostaną podjęte przed posiedzeniem zarządu”.

Adam Smith2 listopada 2022 o 16:30

1667404823

Republikański teoretyk spiskowy dziękuje Elonowi Muskowi za przywrócenie swojego Twittera

Mark Finchim, teoretyk spiskowy i negujący wybory na liście Republikanów na stanowisko sekretarza stanu w Arizonie, przypisał swój powrót do Twittera Elonowi Muskowi.

„Wow. Kandydat na sekretarza stanu w Arizonie @RealMarkFinchem został zawieszony na Twitterze. elonmusk To nie powinno nastąpić na tydzień przed wyborami! „Gina Ellis, była prawniczka Trumpa napisała na Twitterze w poniedziałek wieczorem.

Pan Musk odpowiedział, że „zagląda do tego”.

Konto Finchema wkrótce wróciło do sieci w poniedziałek wieczorem.

Pan Finchem odrzucił fakt, że ten pierwszy… Donald Trump Przegrał wybory w 2020 roku i zasłynął ze swojego poparcia dla bezpodstawnych teorii spiskowych, nawet bardziej niż wielu pro-Trumpowych Republikanów, według Codzienna bestia.

Jeśli Fenchem wygra wyścig na sekretarza stanu w Arizonie, będzie miał szerokie uprawnienia wyborcze w jednym z kluczowych stanów w zwycięstwie Bidena w 2020 roku.

Na krótko przed zwycięstwem w prawyborach w sierpniu, Fenchem został nagrany fałszywie, twierdząc, że były wiceprezydent Mike Pence zorganizował „przewrót” mający na celu odsunięcie Trumpa od władzy. Oskarżył również Pence o spiskowanie w celu „ukradzenia” prezydentury w nadchodzących wyborach w 2024 roku.

Adam Smith2 listopada 2022 o godzinie 16:00

1667403023

Karma może powrócić

Elon Musk prawdopodobnie ożywi również Vine, krótką aplikację wideo, która została kupiona i zamknięta przez Twittera.

Inżynierowie Twittera pracują nad restartem aplikacji, która może zostać wydana do końca roku, donosi Axios.

Niektórzy pracownicy Twittera otrzymali już zadanie sprawdzenia przestarzałej bazy kodu Vine, która nie została zmieniona ani zaktualizowana od czasu jej zamknięcia w 2016 roku. Jeden z pracowników podobno powiedział, że „potrzebuje dużo pracy”.

Firma Vine, która opublikowała krótkie, sześciosekundowe filmy, została zamknięta przez Twittera w 2016 r., ponieważ nie miała wystarczającej liczby użytkowników i nie generowała wystarczających zysków. Platformy takie jak Instagram i Snapchat robiły dłuższe filmy, a niektórzy wielcy twórcy zaczęli negocjować płatności za publikowanie, przy czym filmy udostępniały mniej.

Twitter zauważył, że sprzedaje aplikację, ale nie mógł znaleźć nabywcy. Pomyślała też o wprowadzeniu go do głównej aplikacji Twittera, ale tego nie zrobiła.

Adam Smith2 listopada 2022 15:30

1667402423

Panel bezpieczeństwa Twittera powinien również zawierać „osoby ze wszystkich punktów widzenia”,

W innym tweecie Musk powiedział, że Rada Bezpieczeństwa Twittera powinna również obejmować „ludzi ze wszystkich perspektyw”.

Odpowiadał na konserwatywnego komentatora wzywającego obecnie do usunięcia obecnego szefa bezpieczeństwa Twittera, który napisał na Twitterze, że Musk „zapłacił wysoką cenę za uwolnienie tej platformy od marksistowskich chochlików”.

Adam Smith2 listopada 2022 15:20

1667401823

Elon Musk mówi, że chce, aby Twitter był „najdokładniejszym źródłem informacji na Ziemi”

Elon Musk powiedział, że chce Twittera [to be] Najdokładniejsze źródło informacji na Ziemi, niezależnie od przynależności politycznej”.

Dodał komentarze w odpowiedzi na Zrzut ekranu minivana w Białym Domut, który powiedział, że seniorzy dostaną większe czeki z ubezpieczenia społecznego. Pole poniżej, w którym użytkownicy podają kontekst dla tweetów, mówi, że wynika to z inflacji.

Adam Smith2 listopada 2022 15:10

1667401223

Twitter może tworzyć płatne filmy

Wydaje się, że Twitter rozwija się również z funkcją wideo z płatnymi ścianami, która może zostać uruchomiona już w tym miesiącu.

The Washington Post poinformował, że pozwoliłoby to ludziom publikować filmy i pobierać opłaty od użytkowników za ich oglądanie, przy czym firma pobierałaby część dochodów.

Wewnętrzny e-mail najwyraźniej stwierdza, że ​​„gdy twórca pisze tweeta z filmem, twórca może włączyć paywall, po prostu dodając film do tweeta”. Użytkownicy mogą wybierać z wstępnie ustawionego cennika, takiego jak 1 USD, 2 USD, 5 USD lub 10 USD.

Istnieją jednak obawy, że użytkownicy mogą używać tego narzędzia do udostępniania materiałów chronionych prawem autorskim lub do oszukiwania innych. Zgodnie z e-mailem wysłanym przez zespół „Product Trust” Twittera, pracownicy Twittera „ustawiają ryzyko jako wysokie”.

Wiadomość e-mail odnosi się do „ryzyka związanego z treściami chronionymi prawem autorskim, problemami z zaufaniem twórcy/użytkownika oraz zgodnością z prawem”. Ta funkcja zostanie poddana wewnętrznemu przeglądowi pod kątem tych problemów przed uruchomieniem, jednak weryfikacja może potrwać do trzech dni.

Adam Smith2 listopada 2022 15:00

1667399423

Elon Musk podnosi ceny dogecoinów z możliwością integracji z Twitterem

Cena Dogecoina wzrosła od weekendu o ponad 50 procent w związku ze spekulacjami, że kryptowaluta zostanie połączona z Twitterem.

Nowo mianowany dyrektor generalny Twittera, Elon Musk, zamieścił na Twitterze zdjęcie psa Shiba Inu – używanego jako logo dla inspirowanej memami kryptowaluty – noszącego koszulkę z logo Twittera oraz tajemniczą emotikonę twarzy.

Zapytany przez jednego ze swoich obserwujących, czy „pracuje nad rozwiązaniem Twitter Doji, czy współpracuje z twórcami systemu płatności Doji na Twitterze”, Musk odpowiedział emoji z bocznymi oczami.

Adam Smith2 listopada 2022 14:30

1667397623

Fortuna Elona Muska spada po umowie na Twitterze

Według Bloomberg Billionaires Index wartość netto Elona Muska spadła o prawie 9 miliardów dolarów od czasu jego przejęcia Twittera.

Fortuna Tytana Tesli spadła do 204 miliardów dolarów, około jednej czwartej jego majątku przed początkiem tego roku.

Spadek wartości netto Muska można również przypisać spadkowi akcji Tesli, które spadły o 43 procent od początku tego roku.

Musk musiał sprzedać akcje Tesli o wartości ponad 15 miliardów dolarów, aby sfinansować przejęcie na Twitterze.

Adam Smith2 listopada 2022 14:00