Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pięć lwów ucieka z ogrodu zoologicznego Taronga w Sydney, zmuszając je do wysłania ostrzeżenia „Code One” i nocnych gości pędzących w bezpieczne miejsce | wiadomości ze świata

Pięć lwów wyłoniło się ze swoich wybiegów w zoo Taronga w Sydney, co skłoniło je do wydania alarmu awaryjnego „jednym kodem”, zmuszając personel i gości do ucieczki do „bezpiecznych obszarów”.

Zwierzęta – dorosłego samca i cztery młode – zostały zauważone poza wystawą w środę o 6.30 czasu lokalnego.

Zoo podało, że reakcja awaryjna została aktywowana mniej niż 10 minut po ucieczce lwów.

Chociaż lwy nadal znajdowały się na obszarze oddzielonym od reszty kompleksu 6-metrowym ogrodzeniem, goście przebywający w zoo w ramach nocnego programu „Ryk i chrapanie” zostali przeniesieni w bezpieczne miejsce.

„Przybiegli do strefy namiotowej, mówiąc: „To jeden kod, wyjdź z namiotu i uciekaj, teraz przyjdź i zostaw swoje rzeczy” – powiedział lokalnym mediom Magnus Perry, jeden z gości.

Opiekunowie zoo uspokoili się i oddali jedno młode, podczas gdy pozostałe cztery były z powrotem w wybiegu na własną rękę około 9 rano.

Nikt ani zwierzęta nie zostały ranne, a miejsce zostało otwarte jak zwykle.

Zoo nie wie, w jaki sposób zwierzęta uciekły i wszczęło śledztwo.

obrazek:
Personel sprawdza wybieg dla lwów w zoo po tym, jak w środę z galerii uciekło pięć lwów

„W zoo obowiązują bardzo rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa w przypadku takiego incydentu i podjęto natychmiastowe działania” – powiedział na konferencji prasowej Simon Duffy, dyrektor wykonawczy kompleksu atrakcji.

Powiedział, że w stodole lwów znajdują się dwa ogrodzenia zabezpieczające, a zwierzęta przebiły się przez jedno z nich.

Zoo podało w oświadczeniu w mediach społecznościowych, że wszyscy na miejscu wypadku zostali przeniesieni do „bezpiecznych obszarów”.

„Wszystkie zwierzęta są teraz w jej galerii, gdzie są ściśle monitorowane” – dodała.

Sekcja lwów jest domem dla Ato i Mayi oraz ich pięciu młodych – samców Khari i Luzuko, samic Maliki i Zuri oraz Ayany. Maya i Ayana zostały w ogrodzeniu, podczas gdy inni zeszli na dół.

READ  Pracownik Ministra Spraw Wewnętrznych był co chwilę zatrzymywany podczas wywiadu telewizyjnego na żywo