science

Egipska Agencja Kosmiczna gości Ambasadora Pakistanu

(LR) Prezes EgSA Muhammad Al-Qusi i ambasador Pakistanu Sajid Bilal. Źródło: EgSA

Prezes egipskiej agencji kosmicznej (EgSA), dr Mohamed El-Kosy, przyjął ambasadora Sajida Bilala i jego zastępcę pana Nizara Khana z Pakistanu w biurze Egipskiej Agencji Kosmicznej w Kairze. Ambasador przebywał z kurtuazyjną wizytą, aby omówić stosunki pakistańsko-egipskie, zwłaszcza w dziedzinie nauki i rozwoju przestrzeni kosmicznej.

Wizyta grupowa w obiektach firmy. Źródło: EgSA

Ambasador Sajid odwiedził budynek AIT, aby zapoznać się z najnowszymi możliwościami zasobów ludzkich i technologicznych EgSA, gdzie pełniący obowiązki szefa Grupy ds. Komunikacji Satelitarnej i Nawigacji, dr Haitham Medhat, przedstawił wszystko, co jest aktualne i przyszłe. projekty satelitarne Wewnątrz agencji dla ambasadora.

Co więcej, dyrektor edukacyjnego projektu satelitarnego, dr Mohamed Ibrahim, wyjaśnił misterne szczegóły satelitarnych projektów edukacyjnych i planowanych kursów szkoleniowych dla egipskich studentów. Stwierdził, że szkolenie jest częścią ram różnych egipskich uniwersytetów dotyczących rozwoju technologii kosmicznych w celu ułatwienia zrównoważonego rozwoju. Wspomniał również, że jest to sposób na stworzenie studentom wyjątkowych możliwości zrozumienia i zbadania konstrukcji i działania satelitów

Według dr Ibrahima grupa przechodzi szkolenie skupiające się na wszystkich fazach produkcji satelitów – montażu, integracji i szkoleniu (AIT). Szkolenie obejmuje również wstępne projekty w laboratoriach uniwersyteckich przed ich włączeniem do placówki Cairo EgSA. Po programie nastąpi końcowy projekt, w którym wybitni studenci będą kwalifikować się do ekscytujących stypendiów i możliwości pracy w agencji.

Dr Muhammad Al-Qusi podkreślił chęć Pakistańskiej Agencji Kosmicznej do uruchomienia dwustronnego porozumienia z Pakistańską Agencją Kosmiczną (Suparco). Wyraził nadzieję, że porozumienie między obydwoma krajami pomoże obu krajom nadrobić zaległości w ostatnich wydarzeniach w przemyśle kosmicznym. Wyraził również nadzieję, że ta relacja pomoże we wzmocnieniu egipskich systemów subsatelitarnych, szkoleniu i budowaniu zdolności w zaawansowanych zastosowaniach kosmicznych z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji w projektach technologii kosmicznych.

Ambasador Sajid wskazał, że z pewnością będą inwestycje między dwoma krajami poprzez wzajemną współpracę, zauważając, że oba kraje zawarły wcześniejsze umowy w tej samej dziedzinie. Wyraził również zadowolenie z centrum AIT i projektów realizowanych przez agencję oraz wyraził chęć współpracy w proponowanych dziedzinach z Egipską Agencją Kosmiczną.

Kliknij tutaj Uzyskaj dane i informacje w czasie rzeczywistym na temat wszystkich sektorów i graczy w afrykańskim przemyśle kosmicznym i satelitarnym.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment