Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EDGE nabywa 50% udziałów polskiej linii lotniczej Flaris

EDGE nabywa 50% udziałów polskiej linii lotniczej Flaris

Grupa EDGE, wiodąca grupa high-tech i obronna z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosiła przejęcie 50% udziałów w Flaris, wiodącej polskiej spółce lotniczej specjalizującej się w rozwoju najnowocześniejszych samolotów osobistych.

Obie firmy utworzą także spółkę joint venture, która umożliwi Edge dalszy rozwój portfolio odrzutowców Flares i wykorzystanie wspólnej wiedzy specjalistycznej w celu ulepszenia funkcji i możliwości operacyjnych samolotu.

Grupa Emirati stwierdziła, że ​​ta strategiczna inwestycja płynnie integruje się z jej rozwijającym się portfolio i jest zgodna z wizją wprowadzenia innowacyjnych technologii komercyjnych na czoło przemysłu obronnego.

Polska grupa lotnicza, słynąca z szybkiego osobistego samolotu startowego i lądowania Flaris LAR1 (STOL), wnosi do EDGE bogate doświadczenie w precyzyjnej inżynierii lotniczej, wyznaczając ekspansję grupy w tej dziedzinie.

Innowacje wynikające z tego wspólnego projektu zostaną zaprezentowane na nadchodzącym Dubai Airshow 2023, w szczególności konwersja załogowego samolotu Flaris w model bezzałogowy, wykorzystując technologie autonomiczne w celu zaspokojenia dynamicznych potrzeb współczesnej obronności.

Mansour Al-Mulla, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny Edge Group, powiedział: „Włączenie możliwości inżynieryjnych Flaris i szerokiej gamy samolotów do naszego ekosystemu to strategiczne posunięcie dla Edge, które będzie odzwierciedlało naszą ekspansję w kierunku produkcji silników odrzutowych i zaawansowanych technologii lotniczych, a znaczący dodatek do naszego portfolio zaawansowanych technologii.”

Zauważył, że przewidujemy możliwości, jakie niesie ze sobą ta strategiczna inwestycja i wspólne przedsięwzięcie, szczególnie w zakresie konwersji istniejących technologii lotniczych na systemy bezzałogowe.

„Połączenie sił z EDGE stanowi znaczący kamień milowy dla Flaris i podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w doskonałość inżynieryjną i innowacyjność” – powiedział Rafał Ładziński, dyrektor generalny Flaris.

„Planowane przez nich osiągnięcia, szczególnie w zakresie lotów autonomicznych i zaawansowanej technologii silników, doskonale wpisują się w naszą misję przesuwania granic możliwości osiąganych przez prywatne samoloty. Nasza połączona wiedza niewątpliwie utoruje drogę do dalszego postępu w branży lotniczej” – dodał. –Serwis informacyjny Trade Arabia

READ  Mój rząd uchylił 2000 starych przepisów i pomógł poprawić pozycję Indii na liście łatwości prowadzenia biznesu: Premier