Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsze wiadomości Donalda Trumpa: Trump broni Mike’a Pence’a w sprawie niejawnych dokumentów pomimo krytyki Bidena

Dzisiejsze wiadomości Donalda Trumpa: Trump broni Mike’a Pence’a w sprawie niejawnych dokumentów pomimo krytyki Bidena

Trump mówi, że w Mar-a-Lago nie znaleziono żadnych dokumentów, tylko „fajne” puste foldery oznaczone jako poufne

Donald Trump stanął w obronie Mike’a Pence’a we wtorek po tym, jak okazało się, że w domu wiceprezydenta w stanie Indiana znaleziono tajne dokumenty.

W poście Truth Social Trump nazwał Pence’a „niewinnym człowiekiem” i wezwał ludzi, by „zostawili go w spokoju”.

To wyraźna różnica w porównaniu z jego reakcją na odkrycie tajnych dokumentów w domu prezydenta Joe Bidena w Wilmington i biurze, z którego korzystał w Waszyngtonie.

Teraz w domach Trumpa, Bidena i Pence’a znaleziono tajne dokumenty, co skłoniło do wszczęcia śledztwa w tych sprawach.

Ostatnie odkrycie w domu Pence’a ma miejsce tego samego dnia, w którym prokurator generalny Gruzji powiedział, że decyzja jest „nieuchronna” w sprawie wniesienia oskarżenia przeciwko Trumpowi i jego sojusznikom w związku z ich wysiłkami mającymi na celu unieważnienie wyborów w tym stanie w 2020 roku.

Oczekuje się, że sędzia hrabstwa Fulton wyda orzeczenie w sprawie publicznego ogłoszenia raportu wielkiej ławy przysięgłych po ośmiomiesięcznym dochodzeniu w sprawie rzekomych działań Trumpa.

We wtorek prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fannie Willis, powiedziała, że ​​do tej pory sprzeciwiała się upublicznieniu raportu, zauważając, że specjalne wielkie jury zaleciło kilka aktów oskarżenia.

1674659111

PEŁNA HISTORIA: Marjorie Taylor Greene „widzi siebie na krótkiej liście Trumpa VP”

Były główny strateg Białego Domu Trumpa Steve’a Bannonaktóry prowadzi podcast z udziałem republikańskiego przedstawiciela Gruzji Wiadomości NBC że „to nie jest kurczący się fiołek, jest ambitna, nie wstydzi się tego i nie powinna”.

Gustaw Killander On ma tę historię.

Olivera O’Connella25 stycznia 2023 15:05

1674657861

„Wystarczająco dużo informacji”, aby oskarżyć Trumpa w Gruzji, mówi były gubernator

Były wicegubernator Georgii, Jeff Duncan, powiedział CNN, że wierzy, że istnieją wystarczające dowody, aby oskarżyć byłego prezydenta Donalda Trumpa w stanowej sprawie o oszustwa wyborcze w 2020 roku.

Pan Duncan, nowy republikański analityk polityczny sieci, mówił dalej CNN dziś rano.

Opisując dochodzenie prowadzone przez prokuratora okręgowego hrabstwa Fulton, Fanny Willis, jako „misję rozpoznawczą”, Duncan mówi, że badane są trzy wyjątkowe fragmenty – telefon ówczesnego prezydenta Trumpa do Brada Raffenspergera, który powiedział, że potrzebuje więcej głosów; koszyk spisków mających na celu przekierowanie wyborów, które mogłyby doprowadzić do oskarżenia o ściąganie haraczy; I fałszywy plan wyborczy.

READ  Wojna z Ukrainą: USA proszą sojuszników o przemieszczenie „Nieba i Ziemi” w celu wysłania większej ilości broni | wiadomości ze świata

Zapytany przez gospodarza Bobby’ego Harlowa, jak bardzo Trump był zaangażowany w proszenie o każdą z nich, Duncan odpowiedział, że był zaangażowany we wszystkie trzy.

Naciskany przez Dona Lemona, czy byłego prezydenta można postawić w stan oskarżenia, Duncan odpowiedział: „Myślę, że jest wystarczająco dużo informacji, aby go oskarżyć”.

Pełna wersja i wideo dostępne pod adresem głoska bezdźwięczna.

Andrzej Feinberg Ten raport został złożony wczoraj w ramach ostatniego dochodzenia, kiedy DA Willis zażądał, aby raport wielkiej ławy przysięgłych w tej sprawie był zapieczętowany do czasu rozstrzygnięcia zarzutów karnych:

Olivera O’Connella25 stycznia 2023 14:44

1674656445

NBC News: Marjorie Taylor Greene kandyduje na kandydatkę Trumpa w wyborach w 2024 roku

Przedstawicielka stanu Georgia Marjorie Taylor Greene zostaje wiceprezydentem Donalda Trumpa na rok 2024, donosi NBC News Cytując dwie osoby, które rozmawiały z nią o jej ambicjach.

„To nie jest kurczący się fiołek, ona jest ambitna – nie wstydzi się tego i nie powinna” – powiedział Steve Bannon, były czołowy doradca Trumpa, który prowadzi podcast War Room, w którym Greene był gościem.

Inne źródło, powiązane z byłym prezydentem Trumpem, które doradzało pani Green, powiedziało, że „całą jej wizją jest bycie wiceprezydentem”. Rozmawiali anonimowo, aby opisać prywatne rozmowy i dodali, że on również wierzy, że znajdzie się na krótkiej liście Trumpa.

Wiadomość ta następuje po zaciekłej bitwie o mówcę Kevina McCarthy’ego, w której Green wydawał się zajmować stanowisko mające na celu wypełnienie luki między skrajną prawicą partii, z którą jest tradycyjnie związana, a większą liczbą republikańskich republikanów, takich jak McCarthy. .

Olivera O’Connella25 stycznia 2023 14:20

1674655229

Trump obwinia innych w swoim niesławnym wezwaniu do Gruzji za to, że się z nim nie rozłączyli

Donald Trump wydał potencjalnie odkrywcze oświadczenie w Truth Social, gdy we wtorek pojawiły się wiadomości, że władze w hrabstwie Fulton w stanie Georgia są bliskie podjęcia decyzji o postawieniu zarzutów kilku członkom jego najbliższego kręgu – w tym samemu panu Trumpowi.

Były prezydent znikąd przywołał swój niesławny telefon z 2 stycznia 2021 r. do sekretarza stanu Gruzji Brada Raffenspergera, instruując stanowego szefa wyborów, aby „znalazł” ponad 11 000 głosów, których potrzebowałby, aby zastąpić Joe Bidena. łącznie w stanie.

„Mój telefon do ministra spraw zagranicznych Gruzji, drugi telefon, o którym marksiści, komuniści, rasiści i RINOS nie chcą rozmawiać, był telefonem 'idealnym’. Wiele osób, w tym prawnicy obu stron, było świadomie zagrożonych. Protestowałem przeciwko sfałszowanym i skradzionym wyborom, a ten dowód to potwierdza” – powiedział były prezydent.

READ  Wojna z Ukrainą: Niemcy „nie sprzeciwiają się” rosyjskiemu embargo na ropę – UE rozważa podjęcie ostatnich sankcji | wiadomości ze świata

Przeczytaj całą historię tutaj:

Rachel Sharp25 stycznia 2023 14:00

1674653429

Prokurator generalny Gruzji powiedział, że zarzuty mogą być „nieuchronne” w ramach wysiłków zmierzających do obalenia wyborów w stanie

Prokurator generalny Gruzji powiedział, że decyzja jest „nieuchronna” w sprawie wniesienia oskarżenia przeciwko Donaldowi Trumpowi i jego sojusznikom w związku z ich wysiłkami na rzecz obalenia wyborów w tym stanie w 2020 roku.

Sędzia hrabstwa Fulton wysłuchuje obecnie argumentów przemawiających za publicznym ujawnieniem raportu wielkiej ławy przysięgłych po ośmiomiesięcznym dochodzeniu w sprawie rzekomych działań Trumpa.

We wtorek prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fannie Willis, powiedziała, że ​​do tej pory sprzeciwiała się upublicznieniu raportu, zauważając, że specjalne wielkie jury zaleciło kilka aktów oskarżenia.

„Decyzje są nieuchronne” – powiedziała.

„Chcemy mieć pewność, że wszyscy są traktowani sprawiedliwie i uważamy, że sprawiedliwe traktowanie przyszłych oskarżonych nie jest w tej chwili właściwe, aby opublikować ten raport”.

Rachel Sharp25 stycznia 2023 13:30

1674651600

Dumni chłopcy przewidzieli „wojnę secesyjną”, jak zaświadczono

Miesiąc przed zamieszkami w Kapitolu, członkowie skrajnie prawicowego nacjonalistycznego gangu Proud Boys byli coraz bardziej źli z powodu wyniku wyborów w 2020 roku i przewidywali „wojnę domową” – powiedział we wtorek były członek jury. Zajmował stanowisko w sprawie spisku wywrotowego przeciwko byłemu liderowi grupy.

Świadek mówi, że dumni chłopcy przewidują „wojnę domową” przed 6 stycznia

Świadek podczas procesu zamieszek lidera Proud Boys Enrique Tarrio na Kapitolu powiedział, że na miesiąc przed zamieszkami członkowie skrajnie prawicowej grupy byli coraz bardziej źli z powodu wyników wyborów w 2020 roku i spodziewali się „wojny domowej”.

Alexa Woodwarda25 stycznia 2023 13:00

1674649829

Trump staje w obronie Pence’a w sprawie tajnych dokumentów

Donald Trump stanął w obronie Mike’a Pence’a we wtorek po tym, jak okazało się, że w domu wiceprezydenta w stanie Indiana znaleziono tajne dokumenty.

W poście Truth Social Trump nazwał Pence’a „niewinnym człowiekiem” i wezwał ludzi, by „zostawili go w spokoju”.

„Mike Pence jest niewinnym człowiekiem. Nigdy w życiu celowo nie zrobił nic nieuczciwego. Zostaw go w spokoju!!!” on napisał.

To, czy obrona Trumpa przed jego byłą prawą ręką jest autentyczna, dopiero się okaże.

Teraz w domach Trumpa, Bidena i Pence’a znaleziono tajne dokumenty, co skłoniło do wszczęcia śledztwa w tych sprawach.

Rachel Sharp25 stycznia 2023 12:30

1674648000

Ponownie pojawia się wideo, na którym Mike Pence zaprzecza zabraniu tajnych dokumentów

W wywiadzie dla ABC News z zeszłego roku Mike Pence stanowczo zaprzeczył zabraniu jakichkolwiek tajnych materiałów z Białego Domu, gdy opuszczał administrację po zaprzysiężeniu Joe Bidena.

– Czy zabrałeś ze sobą jakieś tajne dokumenty z Białego Domu? Pan Pence jest pytany w klipie przez Davida Muira z ABC.

Odpowiedział: „Nie zrobiłem”.

Potem idzie dalej, kopie dół głębiej i dodaje: „[T]Nie byłoby powodu, aby mieć tajne dokumenty, zwłaszcza gdyby znajdowały się na terenie niechronionym”.

Dziś poinformowano, że adwokat byłego wiceprezydenta niedawno przekazał FBI kilkanaście tajnych dokumentów po znalezieniu jego domu w stanie Indiana.

Alexa Woodwarda25 stycznia 2023 12:00

1674644400

ICYMI: Trump wzywa do kolejnego rasistowskiego ataku na swojego sekretarza transportu, bezpodstawnie łącząc go z dokumentami Bidena

Donald Trump wznowił swój subtelny rasistowski atak na byłą sekretarz transportu Elaine Chao, którą były prezydent bezpodstawnie powiązał z aferą tajnych dokumentów Joe Bidena z powodu kontroli prawicowych mediów związanej z ich rzekomym przechowywaniem w Chinatown w Waszyngtonie.

Jego manifest w Truth Social z 23 stycznia zawiera serię oderwanych prawicowych mediów i teorii spiskowych, wszystkie fałszywie powiązane z ciągłymi atakami pana Trumpa na panią Zhao i jej męża, przywódcę mniejszości w Senacie, Mitcha McConnella.

Alexa Woodwarda25 stycznia 2023 11:00

1674640800

Pozwy sądowe, groźby więzienia i „wróg ludu”: niekończąca się wojna Donalda Trumpa z mediami

W ciągu czterech lat swojej prezydentury nazwał dziennikarzy i serwisy informacyjne „fałszywymi wiadomościami” prawie 2000 razy, średnio więcej niż jeden żart dziennie skierowany przeciwko prasie i kontynuując długą spuściznę prób osłabienia jego krytyków, które trwały długo po jego czasach w Białym Domu.

W następstwie „wycieku” projektu tego, co stało się orzeczeniem Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych o unieważnieniu Roe przeciwko WadeTrump wielokrotnie domagał się, aby dziennikarz i agencja, która opublikowała projekt, zostali wtrąceni do więzienia, jeśli nie ujawnią swojego źródła, przyspieszając publiczną wojnę byłego prezydenta z mediami.

Krótka historia jego ostatnich ataków:

Alexa Woodwarda25 stycznia 2023 10:00