Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości od George’a Santosa: Na Kevina McCarthy’ego narasta presja, gdy wychodzą na jaw finansowe niespójności Santosa

George Santos: Oszust w Kongresie | na ziemi

George Santos złożył we wtorek poprawiony formularz zwrotu finansowego do Federalnej Komisji Wyborczej iw ciągu kilku minut dziennikarze i eksperci prawa wyborczego zauważyli kilka bardzo rażących problemów.

Po pierwsze, dwie pożyczki — w wysokości 500 000 USD i 125 000 USD — nie są już identyfikowane jako pochodzące z osobistych środków pana Santosa, jak miało to miejsce wcześniej.

Do tego dochodzi dziwnie duża liczba darowizn o wartości prawie 200 USD — wydarzenie, które natychmiast wzbudziło wątpliwości co do jego legalności.

Tymczasem lider Partii Republikańskiej, pan McCarthy, jest wyraźnie zmęczony pytaniami o jednego z nowych członków swojej partii. Na konferencji prasowej we wtorek mówca powiedział, że kongresman zostanie zwolniony, jeśli Komisja Etyki Izby Reprezentantów stwierdzi, że złamał prawo, jednocześnie atakując reporterów, którzy sugerowali, że powinien zrobić więcej jako lider Izby.

Powiedział: „Jeśli w jakiś sposób przekroczymy moralność i naruszymy prawo, usuniemy je”.

A amerykańska opinia publiczna w jego okręgu głosowała na niego. Ma obowiązek wspierać to, za czym głosowali, działać i uzyskać tutaj ich głosy, ale w dowolnym momencie, jeśli sprawa wzrośnie do poziomu prawnego, zajmiemy się tym później”.

Jego komentarze pojawiają się, gdy Santos powiedział, że jest „smutny”, gdy dowiedział się o koledze republikaninie Johna Kennedy’ego Nazwał to „orzechowym jak keks” i „kociołkiem króliczka” – nawiązanie do Glenn CloseObłąkany i psychotyczny charakter w filmie z 1987 roku Fatalne zauroczenie.

1674690358

Artysta zajmujący się dragami twierdzi, że Jorge Santos był liberałem w Brazylii, ale „oszalał”, kiedy przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych

brazylijski ciągnąć Artysta, który wiedział Jerzego Santosa Kiedy mieszkał na wsi, zdradził więcej o politycznej przeszłości kongresmana w nowym wywiadzie dla od środka.

Wsparcie i historia Luli jako performerki miałyby znaczenie polityczne dla obecnej konserwatywnej prawicy Luli, która skupia się na pokazach i występach drag queen, a także na wszystkich Amerykanach LGBTQ.

Czytaj więcej Johna Bowdena:

Johna Bowdena25 stycznia 2023 23:45

1674688558

Santos wygłasza przemówienie na pierwszym piętrze Izby Reprezentantów

George Santos wygłosił przemówienie w Izbie Reprezentantów w środę, po raz pierwszy jako kongresman.

Zamiast odnosić się do niezliczonych skandali, które otaczają go na co dzień, nowojorski republikanin opowiedział się za przyjęciem rezolucji potępiającej działania irańskiego rządu w obliczu powszechnych protestów.

Johna Bowdena25 stycznia 2023 23:15

1674684058

Sondaż wykazał, że wyborcy zdecydowanie popierają rezygnację kongresmana Jorge Santosa

Według nowego sondażu Siena College, większość nowojorczyków, walczący republikański kongresmen George Santos, chce zrezygnować z fali doniesień, że zmyślił dużą część swojego życia.

Pięćdziesiąt dziewięć procent zarejestrowanych wyborców powiedziało, że Santos powinien zrezygnować z Kongresu, podczas gdy 64 procent Demokratów powiedziało, że powinien. A znaczna liczba Republikanów – 49 procent – ​​również chce rezygnacji Santosa. Dzieje się tak pomimo faktu, że pan Santos, serce Long Island, przytłaczającą większością głosów głosował na prezydenta Joe Bidena.

Johna Bowdena25 stycznia 2023 22:00

1674681202

Zgłoszenia Santos FEC wzywają do alarmu

George Santos złożył we wtorek poprawiony formularz zwrotu finansowego do Federalnej Komisji Wyborczej iw ciągu kilku minut dziennikarze i eksperci prawa wyborczego zauważyli kilka bardzo rażących problemów.

Po pierwsze, dwie pożyczki — w wysokości 500 000 USD i 125 000 USD — nie są już identyfikowane jako pochodzące z osobistych środków pana Santosa, jak miało to miejsce wcześniej.

Do tego dochodzi dziwnie duża liczba darowizn o wartości prawie 200 USD — wydarzenie, które natychmiast wzbudziło wątpliwości co do jego legalności.

Wydaje się, że nowojorski kongresman ma kolejny zestaw pytań, na które musi odpowiedzieć, podczas gdy saga o jego przybyciu do Waszyngtonu trwa.

Johna Bowdena25 stycznia 2023 21:13

1674676280

Jorge Santos mówi, że nie kłamie, że ma Covida

Zgadza się: George Santos był naprawdę jednym z pierwszych Amerykanów hospitalizowanych z powodu Covid-19 w marcu 2020 r., kiedy mieszkał w Nowym Jorku. A przynajmniej wydaje się, że tak było.

Kongresman dostarczył kilka swoich zdjęć w szpitalnym łóżku w swego rodzaju strefie izolacji, a także zdjęcia pozytywnego testu Covid na poufny blog informacyjny Semaphore z siedzibą w Waszyngtonie. Daty testów i metadane odpowiadają marzecowi 2020 r., zgodnie z serwisem informacyjnym.

Oznacza to, że pan Santos trafił do szpitala w wyniku pierwszej fali Covida, która nawiedziła miasto – nie jest to bynajmniej wielkie osiągnięcie. Jeśli już, historia pokazuje, jak warta była opublikowania, gdy nowojorski republikanin faktycznie mówi prawdę, biorąc pod uwagę, jak rzadko się to zdarza.

Johna Bowdena25 stycznia 2023 19:51

1674673258

George Santos ma złamane serce po tym, jak republikański senator nazwał go „króliczkiem z orzechami”

Uwięziony Nowy Jork republikański Jerzego Santosa Jest „smutny”, że jego kolega z partii Johna Kennedy’ego Nazwał to „orzechowym jak keks” i „kociołkiem króliczka” – nawiązanie do Glenn CloseObłąkany i psychotyczny charakter w filmie z 1987 roku Fatalne zauroczenie.

Pan Santos odpowiedział Luizjana Republikańskie komentarze we wtorek. „Jestem zasmucony, że wybitny republikański senator, którego kiedyś szanowałem, użył wobec mnie tak obraźliwego języka” – powiedział.

„Taki język jest raniący i dzielący i nie ma dla niego miejsca w Kongresie” – dodał.

Przeczytaj całą historię tutaj:

Johna Bowdena25 stycznia 2023 19:00

1674670533

Komik ponownie klaskał po tym, jak George Santos narzekał: „Mój patologiczny kłamca nie może ci dorównać!”

„Jestem teraz zapisany w historii telewizji późnej nocy z tymi wszystkimi podszywaniami się, ale jak dotąd wszystkie są okropne. Jon Lovitz ma być jednym z największych komików wszechczasów i to było zawstydzające – dla niego, nie ja!, aby przyspieszyć ich grę”, Pan Santos ćwierkanie Poniedziałkowa noc.

Zobacz resztę ich wymiany na Wolny strzelec:

Johna Bowdena25 stycznia 2023 18:15

1674664567

Kevin McCarthy traci panowanie nad sobą, gdy dziennikarze kwestionują jego poparcie dla George’a Santosa

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy przebrał się za reportera na Kapitolu Stanów Zjednoczonych podczas konferencji prasowej we wtorek po tym, jak reporter zapytał go, dlaczego nie zrobił więcej, aby to zrobić. Aby ukarać George’a Santosa Za wielokrotne okłamywanie wyborców i mediów.

Manu Raju z CNN rozpoczął wymianę zdań we wtorek, pytając McCarthy’ego, czy jego opór wobec żądania rezygnacji Santosa, ruch, który podjęło wielu jego kolegów z Partii Republikańskiej, wynikał z jego chęci ochrony jednocyfrowej republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów. .

Potem wtrącił się drugi reporter, pytając, dlaczego pan McCarthy nie wzywa pana Santosa do pozbawienia go członkostwa w komisji.

Zobacz odpowiedź McCarthy’ego tutaj:

Johna Bowdena25 stycznia 2023 16:36

1674660626

Santos sprawia problemy Elise Stefanik

Przewodnicząca Klubu Republikanów Elise Stefanik staje przed nowymi pytaniami dotyczącymi jej roli w wyborze George’a Santosa do Kongresu.

Pani Stefanik, nowojorska republikanka, podobnie jak Santos, spotyka się z nową krytyką ze strony niektórych jej sojuszników w wyniku jej wysiłków na rzecz znalezienia darczyńców, którzy pomogą wesprzeć udaną kandydaturę Santosa do Kongresu. Wielu zastanawia się, dlaczego tak mocno popiera kandydata, który wydaje się mieć prawie całe swoje CV.

Johna Bowdena25 stycznia 2023 15:30

1674658034

Kevin McCarthy ujawnia możliwe oskarżenie George’a Santosa z Kongresu

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział, że oblegany republikanin pierwszego roku, George Santos z Nowego Jorku, zostanie usunięty z Kongresu, jeśli Komisja Etyki Izby Reprezentantów stwierdzi, że złamał prawo.

Ale McCarthy powiedział, że do tego czasu będzie wspierał Santosa. W zeszłym tygodniu Republikański Komitet Sterujący Izby Reprezentantów przyznał panu Santosowi dwa zadania komisyjne.

„Wiesz, dlaczego jestem po jego stronie? Ponieważ jego wyborcy głosowali na niego” – powiedział McCarthy dziennikarzom we wtorek wieczorem.

Eryk Garcia25 stycznia 2023 14:47