Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – Pierwsze wiadomości

Dzisiejsze newsy w Polsce
Kalbar/TFN

Rozpocznij dzień od podsumowania najważniejszych dzisiejszych wiadomości z wiodących polskich serwisów informacyjnych.

Wyborcza.pl – Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł o tym, jak Ministerstwo Zdrowia wydało 230 mln zł (48,8 mln euro) na „bezużyteczne” połączone testy na Covid-19 i grypę. Testy COMBO zostały zamówione pod koniec zeszłego roku w celu zwalczania pandemii grypy, a zamówienie zostało przyjęte pomimo oceny technologii medycznych i opłat, które stwierdziły, że panelowi testowemu brakowało odpowiedniej czułości. Badania te wykonano na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

Rp. pl – Polski sektor farm wiatrowych może otrzymać strzał w ramię dzięki nowej ustawie przechodzącej obecnie przez parlament. Ustawa rozluźnia przepisy dotyczące budowy farm wiatrowych, pozwalając na bliższe usytuowanie turbin. Ustawa, która powstała po 6 miesiącach debaty, zyskała również poparcie partii opozycyjnych. Utorowałoby to również Polsce drogę do dostępu do miliardów euro funduszy unijnych.

TVPIinfo.pl – Państwowy nadawca TVPIinfo opublikował artykuł o tym, jak politycy PiS krytykują byłego polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Według niektórych członków PiS Moskwa podkreślała potrzebę utrzymywania przez Polskę konstruktywnych stosunków z Rosją pomimo jej agresji. Sikorsky powiedział, że jego przeciwnicy nadal opowiadają się za zbliżeniem z Rosją po aneksji Krymu przez Moskwę w 2014 roku.

TVN24.pl – Prywatna stacja informacyjna TVN24 Krakowscy archeolodzy odkopali i udokumentowali pozostałości XIX-wiecznego zamku. Stare forty zostały zasypane asfaltem i zostały odkryte podczas prac drogowych w listopadzie ubiegłego roku.

READ  Lashet w Niemczech zbuntował się w Polsce podczas II wojny światowej