Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dostawca szkoleń zgadza się na zakup powierzchni biurowej w Birmingham | Wiadomości o nieruchomościach w Midlands

Profesjonalny dostawca szkoleń edukacyjnych zgodził się na umowę dotyczącą powierzchni biurowej w Birmingham z funduszem zarządzanym przez Clearbell Capital LLP.

Clearbell zawarł dziesięcioletnią umowę najmu z First Intuition na zakup 4500 stóp kwadratowych na pierwszym piętrze Edmund House.

Edmund House, o łącznej powierzchni ponad 78 000 stóp kwadratowych, przeszedł w ostatnich latach renowację z naciskiem na poprawę jego wiarygodności w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obejmuje to instalowanie punktów ładowania pojazdów elektrycznych i oświetlenia aktywowanego czujnikami w celu zmniejszenia zużycia energii.

Teren posiada również szereg luksusowych udogodnień dla swoich najemców, w tym kawiarnię, przechowalnię rowerów i prysznice.

Dominic Moore, szef ESG i zarządzania aktywami w Clearbell Capital, powiedział: “Popyt na wysokiej jakości powierzchnię biurową wzrósł od czasu, gdy ograniczenia Covid-19 zostały gwałtownie złagodzone. Spodziewamy się, że miasta takie jak Birmingham będą nadal czerpać korzyści z powrotu siły roboczej do fizycznej Miejsce pracy.

“Potrzeba elastyczności w wynajmie powierzchni biurowych to pojawiający się trend, a najemcy muszą być bardziej przystosowani do swoich wymagań dotyczących powierzchni. Firmy kładą również większy nacisk na zapewnienie udogodnień, które przyciągną ich pracowników do biura, takich jak przestrzeń do współpracy i luksus obiektów, takich jak przechowalnia rowerów.”

Clearbell doradzali CBRE, Savills i Avison Young.

READ  Postępy w technologii kosmicznej stymulują zainteresowanie inwestorów