Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DNV odpowiedzialny za certyfikację polskich morskich farm wiatrowych

Firma DNV z siedzibą w Norwegii została upoważniona przez polskie Ministerstwo Infrastruktury do certyfikacji morskich farm wiatrowych i montażu urządzeń wyjściowych w Polsce.

Øyvind Gravås / Worldcam / Equinor /

Certyfikacja zostanie przeprowadzona zgodnie z wymogami polskiego prawa, co znajduje odzwierciedlenie w specyfikacji usługi DNV „Certyfikacja projektów dla elektrowni wiatrowych”.

„Wprowadzenie technologii na nowy rynek z nowymi graczami niesie ze sobą również nowe wyzwania. Certyfikacja zapewnia sprawdzony, dobrze uregulowany i niezawodny sposób na ograniczenie i zarządzanie ryzykiem wprowadzenia technologii na wschodzącym rynku morskiej energii wiatrowej, jakim jest Polska” Powiedział Kim Sandgaard Morkwiceprezes wykonawczy ds. certyfikacji energii odnawialnej w DNV.

DNV otrzymał w 2021 roku kontrakt na przeprowadzenie certyfikacji projektu dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power o mocy 1,2 GW w Polsce.

W sierpniu ubiegłego roku przywódcy państw regionu Morza Bałtyckiego podpisali porozumienie na Szczycie Bezpieczeństwa Energetycznego Morza Bałtyckiego w sprawie siedmiokrotnego zwiększenia do 2030 roku ilości morskiej energii wiatrowej na Bałtyku.

Według Konfederacji Przemysłu Duńskiego (DI), największej duńskiej organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa i pracodawców, cel został zwiększony z istniejącej mocy zainstalowanej wynoszącej nieco poniżej 3 gigawatów do prawie 20 gigawatów, czyli mocy wystarczającej do zasilenia od 22 do 30 milionów gospodarstw domowych.

Polskie działania zmierzające do zwiększenia mocy morskiej energii wiatrowej są wspierane przez DNV Energy Transition Outlook 2022, pokazujące, że udział morskiej energii wiatrowej w całkowitej produkcji energii wiatrowej będzie stale wzrastał, rosnąc na całym świecie z 8% w 2020 r. do 34% w 2050 r.

Reklama na OFFSHOREWIND

Zdobądź grupę docelową w jednym kroku! OffshoreWIND.biz jest codziennie czytany przez tysiące profesjonalistów z branży morskiej energetyki wiatrowej.

Śledź offshoreWIND.biz na:

READ  Jak uzyskać wizę indyjską dla obywateli Irlandii, Brazylii, Polski i Danii