Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Delegaci Miast Siostrzanych Tylera dołączają do grilla, tańca w dyplomacji obywatelskiej w Polsce

Delegaci Miast Siostrzanych Tylera dołączają do grilla, tańca w dyplomacji obywatelskiej w Polsce

JELENIA GÓRA, Polska (KLTV/KTRE) – Chociaż polski i angielski mogą brzmieć bardzo różnie, przedstawiciele Tyler Sister Cities szybko uczą się mówić tym samym językiem na grillu w Jeleniej Górze.

Czwartego dnia podróży do siostrzanego miasta Tylera w Polsce, zespół East Texas zrobił sobie przerwę od spotkań na temat możliwości wymiany edukacyjnej i kulturalnej, aby skosztować tradycyjnej kuchni regionu.

Jedzenie i przyjaźń okazały się siłą napędową pragnienia pogłębienia międzynarodowych partnerstw, które sięgają prawie trzech dekad.

Gospodarze przygotowali bufet z potrawami z grilla, w tym stek, kiełbasa i picos. Wspólna miłość do obfitego jedzenia stworzyła apetyt na głębsze dyskusje.

Wcześniej przedstawiciele wschodniego Teksasu przemaszerowali ulicami miasta jako goście honorowi w paradzie z okazji Dnia Seniora.

Tłum wiwatował, gdy prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak ogłosił Tylera ze sceny.

Podczas koncertu z tradycyjnymi polskimi pieśniami, spontaniczny moment był znakiem akceptacji dla teksańskiej publiczności.

W ramach procesji komendant straży pożarnej Tyler David Coble, który niósł amerykańską flagę, został zaciągnięty na scenę, gdzie popisywał się swoimi tanecznymi ruchami.

Członek zarządu Tyler Sister Cities, Mickey Slim, dołączył do zabawy z przywódcą miasta z Finlandii, aby porozmawiać o tym, jak taniec i dyplomacja idą w parze.

Prezenterka KLTV i KTRE, Lane Luckie, podróżuje z delegacją z miasta Tyler do siostrzanego miasta w Polsce, aby bliżej przyjrzeć się relacjom między obiema społecznościami oraz wpływowi dyplomacji obywatelskiej. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej zasięgu.

READ  Icecare Medicine podpisuje z Polską wyłączną umowę na dystrybucję systemu krioaplikacji Prosense™