Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dawne nieużytki zostały przekształcone w „piękną przestrzeń rekreacyjną” w mieście Antrim

Dawne nieużytki zostały przekształcone w „piękną przestrzeń rekreacyjną” w mieście Antrim

Nowa przestrzeń rekreacyjna została oficjalnie otwarta w Antrim po dawnym nieużytku, który przeszedł ogromną transformację.

Do burmistrza Antrim i radnego Newtownabbey, Marka Coopera, dołączyli wybrani członkowie BEM i przedstawiciel Management Communities (DfC), gdy w piątek otwarto Ulster Corner Bar.

Przekształcenie Ulster Bar Corner, jałowego obszaru, który był pusty od wielu lat, jest częścią większego programu przebudowy miasta Antrim.

Czytaj więcej: Człowiek z NI po raz trzeci bije rekord świata w grze na perkusji ku pamięci zmarłego partnera

Projekt obejmuje ponowne wykorzystanie pierwszego piętra dawnego budynku Wellworths w nowoczesne centrum przestrzeni roboczej, które wraz z renowacją nadbrzeża tchnie nowe życie w miasto Antrim i połączy centrum miasta z wielokrotnie nagradzanymi ogrodami zamku Antrim.

Rada gminy Antrim i Newtownabbey przejęła tymczasową własność opuszczonego terenu przy High Street i przekształciła go w „pięknie zagospodarowaną przestrzeń rekreacyjną”.

Ten projekt rewitalizacji, współfinansowany przez Departament Społeczności (DfC), zapewni całoroczną rozrywkę lokalnym mieszkańcom, firmom i gościom odwiedzającym miasto.

Chociaż rada planuje ożywić przestrzeń, w tym wyskakujące targowiska, wysuwane kina i zajęcia sezonowe, ta pięknie zagospodarowana zielona otwarta przestrzeń jest wielofunkcyjnym obszarem dostępnym dla grup społecznych, kościołów, szkół, grup młodzieżowych i szerszej społeczności w celu promowania i świadczenia swoich usług.

Burmistrz Antrim i Newtownabbey, radny Mark Cooper BEM z zastępcą burmistrza, radną Rosie Kinnear i jej dwoma młodymi synami, Dáire i Éanna, cieszą się inauguracyjnym wydarzeniem

Burmistrz powiedział: „Ulster Bar Corner jest teraz miejscem, w którym mieszkańcy i cała społeczność Antrim mogą się w pełni cieszyć.

„Transformacja tego, co przez wiele lat było koszmarem, doprowadziła do całkowitej transformacji High Street i uzupełni trwające obecnie prace rewitalizacyjne, które przyciągną jeszcze więcej turystów i firm do miasta Antrim”.

Rzecznik Departamentu Społeczności dodał: „Ulster Bar Corner to znane miejsce w centrum Antrim, które od jakiegoś czasu jest opuszczone.

READ  Naukowcy odkrywają nowy rodzaj cienkiego atomu węgla

„Z zadowoleniem przyjmuję tę wspólną inicjatywę, aby jednocześnie stworzyć użytek dla społeczności, ponieważ nadal ściśle współpracujemy z naszymi kolegami z Antrim, Newtownabbey Borough Council i innymi zainteresowanymi stronami, aby określić długoterminową przyszłość tego miejsca”.

Dołącz do nowej społeczności WhatsApp już dziś

Kliknij ten link Lub zeskanuj kod QR, aby otrzymywać najświeższe informacje i najważniejsze artykuły z Belfast Live. Współpracujemy również z członkami naszej społeczności, oferując im specjalne oferty, promocje i reklamy od nas i naszych partnerów. Jeśli nie podoba Ci się nasza społeczność, możesz sprawdzić ponownie w dowolnym momencie. Jeśli jesteś ciekawy, możesz przeczytać tzw Informacja o ochronie prywatności.

Grupy, które chcą wykorzystać przestrzeń jako przedłużenie swojej codziennej aktywności poprzez wycieczki grupowe, grupy czytelnicze, rytmikę i rymowankę itp. nie muszą dokonywać rezerwacji.

Każda grupa, która chce zorganizować większe wydarzenie, będzie zobowiązana do wypełnienia formularza rezerwacji w radzie, wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected]

Aby uzyskać najnowsze wiadomości, odwiedź stronę główną Belfast Live Tutaj i zapisz się do naszego codziennego biuletynu tutaj