Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dawne nieużytki zostały przekształcone w „piękną przestrzeń rekreacyjną” w mieście Antrim

Dawne nieużytki zostały przekształcone w „piękną przestrzeń rekreacyjną” w mieście Antrim

Nowa przestrzeń rekreacyjna została oficjalnie otwarta w Antrim po dawnym nieużytku, który przeszedł ogromną transformację.

Do burmistrza Antrim i radnego Newtownabbey, Marka Coopera, dołączyli wybrani członkowie BEM i przedstawiciel Management Communities (DfC), gdy w piątek otwarto Ulster Corner Bar.

Przekształcenie Ulster Bar Corner, jałowego obszaru, który był pusty od wielu lat, jest częścią większego programu przebudowy miasta Antrim.

Czytaj więcej: Człowiek z NI po raz trzeci bije rekord świata w grze na perkusji ku pamięci zmarłego partnera

Projekt obejmuje ponowne wykorzystanie pierwszego piętra dawnego budynku Wellworths w nowoczesne centrum przestrzeni roboczej, które wraz z renowacją nadbrzeża tchnie nowe życie w miasto Antrim i połączy centrum miasta z wielokrotnie nagradzanymi ogrodami zamku Antrim.

Rada gminy Antrim i Newtownabbey przejęła tymczasową własność opuszczonego terenu przy High Street i przekształciła go w „pięknie zagospodarowaną przestrzeń rekreacyjną”.

Ten projekt rewitalizacji, współfinansowany przez Departament Społeczności (DfC), zapewni całoroczną rozrywkę lokalnym mieszkańcom, firmom i gościom odwiedzającym miasto.

Chociaż rada planuje ożywić przestrzeń, w tym wyskakujące targowiska, wysuwane kina i zajęcia sezonowe, ta pięknie zagospodarowana zielona otwarta przestrzeń jest wielofunkcyjnym obszarem dostępnym dla grup społecznych, kościołów, szkół, grup młodzieżowych i szerszej społeczności w celu promowania i świadczenia swoich usług.

Burmistrz Antrim i Newtownabbey, radny Mark Cooper BEM z zastępcą burmistrza, radną Rosie Kinnear i jej dwoma młodymi synami, Dáire i Éanna, cieszą się inauguracyjnym wydarzeniem

Burmistrz powiedział: „Ulster Bar Corner jest teraz miejscem, w którym mieszkańcy i cała społeczność Antrim mogą się w pełni cieszyć.

„Transformacja tego, co przez wiele lat było koszmarem, doprowadziła do całkowitej transformacji High Street i uzupełni trwające obecnie prace rewitalizacyjne, które przyciągną jeszcze więcej turystów i firm do miasta Antrim”.

Rzecznik Departamentu Społeczności dodał: „Ulster Bar Corner to znane miejsce w centrum Antrim, które od jakiegoś czasu jest opuszczone.

READ  SpaceX wystrzelił trzy rakiety Falcon 9 w 36 godzin

„Z zadowoleniem przyjmuję tę wspólną inicjatywę, aby jednocześnie stworzyć użytek dla społeczności, ponieważ nadal ściśle współpracujemy z naszymi kolegami z Antrim, Newtownabbey Borough Council i innymi zainteresowanymi stronami, aby określić długoterminową przyszłość tego miejsca”.

Dołącz do nowej społeczności WhatsApp już dziś

Kliknij ten link Lub zeskanuj kod QR, aby otrzymywać najświeższe informacje i najważniejsze artykuły z Belfast Live. Współpracujemy również z członkami naszej społeczności, oferując im specjalne oferty, promocje i reklamy od nas i naszych partnerów. Jeśli nie podoba Ci się nasza społeczność, możesz sprawdzić ponownie w dowolnym momencie. Jeśli jesteś ciekawy, możesz przeczytać tzw Informacja o ochronie prywatności.

Grupy, które chcą wykorzystać przestrzeń jako przedłużenie swojej codziennej aktywności poprzez wycieczki grupowe, grupy czytelnicze, rytmikę i rymowankę itp. nie muszą dokonywać rezerwacji.

Każda grupa, która chce zorganizować większe wydarzenie, będzie zobowiązana do wypełnienia formularza rezerwacji w radzie, wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected]

Aby uzyskać najnowsze wiadomości, odwiedź stronę główną Belfast Live Tutaj i zapisz się do naszego codziennego biuletynu tutaj