Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dalsza praca dla Wood Thilsted przy polskim projekcie morskiej energetyki wiatrowej Ocean Winds

Dalsza praca dla Wood Thilsted przy polskim projekcie morskiej energetyki wiatrowej Ocean Winds

Wood Thilsted (WT) został wyznaczony przez Ocean Winds do wykonania wstępnych projektów fundamentów dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind w Polsce jako projektant FEED oraz projekt wykonawczy fundamentów turbin wiatrowych.

Wood Thilsted wcześniej kierował projektem koncepcyjnym fundamentów, rozwijając w ramach projektu wiedzę na temat ograniczeń inżynieryjnych terenu.

Kiedy projekt skupił się na rozwiązaniu konstrukcyjnym płaszcza, wiedza firmy uczyniła z niej idealnego partnera, który mógłby zostać ponownie wybrany przez BC-Wind w celu realizacji szczegółowego projektu fundamentów, powiedział Wood Thilsted.

Złożone warunki gruntowe, w tym niezwykłe osady glebowe z lodowców, erozja w Morzu Bałtyckim i obciążenie lodem „Przedstawiamy unikalne przeszkody techniczne, w rozwiązywaniu których firma WT ma udokumentowane doświadczenie”. Konsultacje stwierdziły.

„Dalsze zaangażowanie Wood Thilsted w ten przełomowy projekt pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i na świecie. Nasza wiedza w zakresie projektowania płaszcza i duże doświadczenie w pokonywaniu złożonych wyzwań inżynieryjnych oznacza, że ​​ten pionierski projekt wyznaczy standardy w zakresie optymalnego projektowania morskich elektrowni wiatrowych. ” Skuteczny w Polsce. Powiedział Eda Cramondadyrektor ds. wzrostu i sprzedaży w Wood Thilsted.

Morska farma wiatrowa BC-Wind, pierwsza inwestycja Ocean Winds w Polsce, ma powstać około 23 km na północ od gmin Choczewo i Krokowa w województwie pomorskim, w dwóch lokalizacjach.

Projekt ma zdolność wygenerowania do 500 MW mocy z maksymalnie 34 turbin w odległości 23 km od brzegu w Polsce.

Zareklamuj się na OFFSHOREWIND.BIZ

Dotrzyj do docelowej grupy odbiorców jednym ruchem! OffshoreWIND.biz jest codziennie czytany przez tysiące profesjonalistów zajmujących się morską energetyką wiatrową.

Śledź offshoreWIND.biz na:

READ  Polski rząd otwiera w Kenii centrum szkolenia ratowniczo-gaśniczego za 20 mln funtów