Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czeskie Niemcy, Polska i Szwajcaria proszą o pomoc dla pacjentów z COVID-19

Napisane przez Roberta Muellera i Giri Schesella

PRAGA (Reuters) – Ministerstwo zdrowia w Pradze poinformowało w piątek, że zwróciło się do Republiki Czeskiej o przewiezienie dziesiątek pacjentów z COVID-19 do Niemiec, Szwajcarii i Polski, ponieważ stan ich własnych szpitali osiągnął krytyczny etap.

Kraj liczący ponad 10,7 miliona mieszkańców jest jednym z najbardziej dotkniętych kryzysem krajów na świecie, zwłaszcza w ostatnich tygodniach.

Wiele szpitali regionalnych, nękanych pojawieniem się przypadków koronawirusa, musiało przenosić pacjentów, ale opcje te zmalały wraz ze spadkiem możliwości w całym kraju.

„Duża liczba nowo dotkniętych pacjentów wzmogła presję na system opieki zdrowotnej, a liczba pacjentów, którzy muszą zostać przyjęci do szpitala, rośnie” – poinformowało ministerstwo.

Według Ministerstwa Zdrowia do piątku rano przyjęto 8153 pacjentów rządowych, z których 1735 wymagało intensywnej terapii.

„W niektórych regionach szpitale wyczerpały swoje możliwości i nie mogą już zapewniać właściwej opieki ani przyjmować nowych pacjentów bez pomocy innych” – powiedział minister zdrowia John Platney.

Powiedział, że rząd zaoferował poszukiwanie przynajmniej łóżek szpitalnych za granicą po uzyskaniu koncesji z trzech krajów. Powiedział, że prawdziwe transfery pacjentów mają być organizowane na życzenie szpitali.

W całym kraju tylko 13% całkowitej zdolności do intensywnej opieki jest bezpłatne, w tym COVID-19 i wszyscy inni pacjenci, w tym łóżka, chociaż szpitale zawiesiły wszystkie procedury ratunkowe.

Karlowe Wary, które ucierpiały na granicy niemieckiej, rozpoczęły przygotowania do relokacji terenów, które mogą rozpocząć się w przyszłym tygodniu, podała agencja CDK.

W kraju odnotowano 21325 zgonów spowodowanych koronawirusem i 1,3 miliona infekcji.

W poniedziałek rząd zamknął więcej sklepów i zakazał ludziom podróżowania między dzielnicami w celach innych niż zawodowe oraz zarządził rutynowe kontrole w firmach.

Wiele szpitali ogłosiło, że jest to „zdarzenie masowe”, co oznacza, że ​​nie wszyscy pacjenci otrzymają opiekę o jakości, jaką zwykle otrzymują.

READ  Szef kuchni Coronado wraca do domu po pomocy w Polsce

W szpitalu, który ogłosił stan wyjątkowy, głównym problemem był brak personelu w Miladzie Bolsław, siedzibie producenta samochodów Koda Auto w północno-wschodniej Pradze.

„Liczby zaczynają rosnąć ponad możliwości, zwłaszcza w przypadku pielęgniarek” – powiedział John Tudra, zastępca dyrektora szpitala. „W normalnych warunkach mamy dwie pielęgniarki na 10 pacjentów. Obecnie opiekujemy się 15 pacjentami i jedną pielęgniarką”.

(Raport Roberta Muellera; opracowali Kevin Liffey i Hugh Lawson)