World

COVID-19: Firma twierdząca, że ​​szczepionka Pfizer zmienia ludzi w szympansy zbanowane z Facebooka | nowości naukowe i technologiczne

Facebook usunął setki kont powiązanych z siecią dezinformacji o szczepionkach COVID-19 działającą poza Rosją.

Zacieniona agencja reklamowa Fazze próbowała zapłacić wpływowym osobom w mediach społecznościowych za ponowne publikowanie wprowadzających w błąd treści na temat szczepionek produkowanych przez Pfizer i AstraZeneca.

Ale ich fabuły zostały ujawnione po tym, jak wpływowi Francja i Niemcy Wyeksponowane oferty zostały wysłane.

Sieć wykorzystywała fałszywe konta do rozpowszechniania fałszywych twierdzeń o bezpieczeństwie szczepionek, w tym takich, które mówiły, że szczepionka AstraZeneca zmieni osobę w szympansa.

Łącznie 65 Facebook Profile i 243 konta na Instagramie zostały zwrócone firmie Fazze, która jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, a firma została zablokowana na wszystkich platformach gigantów mediów społecznościowych.

Facebook powiedział, że wygrane zostały osiągnięte głównie przez Rosja W imieniu nieznanego klienta i odbiorców docelowych w Indiach, Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych, ale w mniejszym stopniu.

Szef polityki bezpieczeństwa firmy, Nathaniel Gleicher, powiedział, że chociaż kampania Voz była „brudna”, warto zwrócić uwagę na jej wysiłki mające na celu rekrutację osób mających wpływ na media społecznościowe.

Śledczy z Facebooka twierdzą, że niektórzy influencerzy opublikowali materiał, ale później usunęli go, gdy zaczęły pojawiać się historie o pracy Faza.

Śledź codzienny podcast na podcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować, Głośnik

Francuski YouTuber Leo Grasset był jednym z tych, którzy w maju powiedzieli Associated Press, że poproszono go o opublikowanie 45-60-sekundowego filmu na Instagramie, TikTok lub YouTube, krytykującego śmiertelność szczepionki Pfizer.

Kiedy Fazze został poproszony o zidentyfikowanie swojego klienta, firma odmówiła, więc odrzucił ofertę i postanowił wyrazić swoje obawy.

Rosja aktywnie sprzedaje swoje produkty COVID-19 Szczepionka Sputnik V w innych krajach, co niektórzy analitycy postrzegają jako próbę zdobycia punktów geopolitycznych.

Przedstawiciele Facebooka nie spekulowali jednak o możliwym motywie kampanii zniesławienia.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment