Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pielęgniarka w Niemczech podejrzana o zastąpienie szczepionek Covid solą fizjologiczną | Korona wirus

Władze w północnych Niemczech zaapelowały do ​​tysięcy ludzi o kolejny strzał Koronawirus choroba Szczepionka Po policyjnym śledztwie okazało się, że pielęgniarka z Czerwonego Krzyża wstrzyknęła im sól fizjologiczną.

Pielęgniarka jest podejrzewana o wstrzykiwanie w ramiona ludzi roztworu soli fizjologicznej zamiast pierwotnych dawek w centrum szczepień we Fryzji – wiejskim obszarze w pobliżu wybrzeża Morza Północnego – wczesną wiosną.

Sven Ambrosi, członek rady lokalnej, powiedział na Facebooku, że lokalne władze wystosowały we wtorek wezwanie do około 8600 mieszkańców, którzy mogli ucierpieć.

Chociaż sól fizjologiczna jest nieszkodliwa, większość zaszczepionych osób Niemcy W marcu i kwietniu, kiedy doszło do podejrzenia zmiany, oboje byli w podeszłym wieku i mieli wysokie ryzyko zarażenia Covid.

Śledczy policji Peter Beer, przemawiając wcześniej na konferencji prasowej, którą relacjonowały niemieckie media, powiedział, że na podstawie zeznań świadków istnieje „uzasadnione podejrzenie zagrożenia”.

Śledczy policyjni stwierdzili, że motyw bezimiennej pielęgniarki nie był jasny, ale wyraziła sceptyczne opinie na temat szczepionek w postach w mediach społecznościowych.

Nie było od razu jasne, czy podejrzany został zatrzymany lub oskarżony w sprawie, która według kanału NDR została przekazana specjalnej jednostce badającej przestępstwa o podłożu politycznym.

Lokalna policja odmówiła komentarza poza normalnymi godzinami pracy.

READ  Pożary lasów w Grecji: 1200 dzieci ewakuowano z obozu letniego w związku ze zbliżającym się pożarem