World

COVID-19: „Całkowity chaos” na lotniskach w Wielkiej Brytanii w najbardziej ruchliwy weekend w tym roku – winne są kontrole COVID i braki personelu | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Podróżni powiedzieli, że lotniska w Wielkiej Brytanii doświadczają „całkowitego chaosu”, gdy setki tysięcy ludzi podróżuje na letnie wakacje.

Długa kolejka na godzinę COVID-19 Wstępnie dozwolona dokumentacja została zgłoszona na lotnisku Heathrow w sobotę, podczas gdy na lotnisku Stansted pojawiły się skargi na braki kadrowe, powodujące „chaotyczne sceny”.

Lotniska i linie lotnicze spodziewają się najbardziej ruchliwego weekendu w roku, a Heathrow spodziewa się, że w ciągu dwóch dni zobaczy około 128 000 pasażerów, chociaż jest to spadek z około 230 000 do 260 000 w lipcu 2019 r. przed pandemią.

Wszystkie szkoły upadły, a ponieważ wiele popularnych europejskich miejsc wakacyjnych znajduje się obecnie na zielonej i bursztynowej liście, ludzie chętnie trzymają się z daleka po tym, jak przez kilka miesięcy nie mogą podróżować za granicę z powodu pandemii.

Dyrektor naczelny Heathrow, John Holland Kaye, powiedział, że więcej pracowników będzie pod ręką, aby zapewnić pasażerom „płynną podróż”.

Jednak Fiona Brett, skrzypaczka, która podróżuje do Frankfurtu z Europejską Orkiestrą Kameralną, powiedziała, że ​​w sobotę musiała stać w kolejce na Heathrow przez dwie godziny, aby pokazać personelowi zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID przy odprawie, mimo że odprawa jest już online.

Pani Brett z Watlington w Oxfordshire powiedziała, że ​​„całkowity bałagan” oznacza, że ​​jej lot o 9:30 był opóźniony.

„Ciągle wywoływali ludzi, aby opuścili kolejkę na następny lot, który miał się zakończyć” – powiedziała.

„Właściwie byłoby lepiej pojawić się o 8.30 i zostać wezwanym z tyłu kolejki do przodu – kompletny bałagan.

„Kiedy w końcu udało mi się odprawić (15 minut po zamknięciu lotu), nie było kolejek do ochrony, a w budynku nie było prawie ani jednego pasa startowego.

„Myślę, że kolejki nie były spowodowane przez zbyt wiele osób, ale przez linie lotnicze, które musiały przeprowadzić wszystkie dodatkowe kontrole przed właściwym odprawą”.

zdjęcie:
Długie kolejki do Wielkiej Brytanii były w tym roku częstą cechą

W London Stansted dr Robert Bounceback Cole napisał na Twitterze: „Całkowicie nie do przyjęcia sceny na lotnisku Stansted z całkowitym brakiem personelu na ziemi, listami zaginionych pasażerów i chaotycznymi scenami. #superspreader #covid19”.

READ  COVID-19: listy podróży w Wielkiej Brytanii zostaną zaktualizowane – dowiedz się, które kraje mogą zmienić kolor na czerwony | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Lily McMinn, która również pracuje w Stansted, opublikowała zdjęcia zatłoczonej strefy odpraw i powiedziała: „STN_Airport jest szokujący, chaos i pandemonium”.

Operatorzy transportu publicznego musieli ograniczyć usługi w ciągu ostatnich dwóch tygodni z powodu „pandemii” – wielu pracowników jest pod presją aplikacji COVID, więc muszą się izolować.

Lotniska również nie powiedziały, czy tak jest.

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przy stanowiskach odprawy na lotnisku Gatwick
zdjęcie:
Czasy odprawy na lotniskach w Wielkiej Brytanii wydłużyły się ze względu na dodatkowe wymagania podczas podróży podczas pandemii

Gatwick powiedział, że spodziewa się od 250 do 260 lotów i 25 000 do 27 000 pasażerów dziennie w weekend, w porównaniu z zaledwie 15 lotami dziennie w szczycie pandemii.

Stansted spodziewa się 1330 lotów, Manchester Airport 958 i East Midlands Airport 224 od piątku do poniedziałku.

Anglia wprowadziła w maju system sygnalizacji świetlnej dla pasażerów, z wymaganiami dotyczącymi kwarantanny i testowania określającymi, czy dana osoba wjeżdża do Wielkiej Brytanii z miejsca z zielonego, bursztynowego lub czerwonego wykazu.

Nowicjusze na zielonej liście nie muszą się izolować, ale tylko kilka letnich hotspotów w Europie znajduje się na tej liście.

Grecja, Hiszpania i Włochy są na liście Amber, ale od poniedziałku w pełni zaszczepieni podróżni mogą wrócić z tych krajów bez kwarantanny przez 10 dni, zwiększając liczbę pasażerów.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment