Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Charleswood Gladiator wygrywa zawody narodowe juniorów – nasze społeczności

Charleswood Gladiator wygrywa zawody narodowe juniorów – nasze społeczności

Charleswood

Sam Pereira miał trudny początek roku, aby objąć prowadzenie w swoim sporcie.

10 marca młody zapaśnik z Burnaby Mountain Wrestling Club pokonał kontuzje i zdobył kanadyjski tytuł juniora w kategorii do 92 kg stylem dowolnym mężczyzn w Waterloo w Ontario.

„Czuję się dobrze. Zacząłem rok od operacji barku i wróciłem na matę dopiero na miesiąc przed zawodami krajowymi” – powiedział 19-latek, jeden po drugim mistrz kraju, który dorastał w Charleswood. „Miło jest wygrać po długim roku”.

Pereira pokonał Xaviera Lauzona z Montreal’s Tritton Performance Wrestling Club w swoim ostatnim meczu.

Powiedział, że odkrył zapasy dzięki programowi szkolnemu, jednocześnie uczestnicząc w hokeju i lacrosse.

„Skończyło się na zapasach. Przeprowadziłem się do Edmonton, kiedy miałem 15 lat, sam, żeby wziąć udział w programie.”

„Ostatnie cztery lata były naprawdę trudne, zwłaszcza sam przechodziłem przez COVID”.

Po ukończeniu szkoły średniej Pereira otrzymał propozycję występów w drużynie University of Alberta, gdzie rywalizował przez rok, zanim zmienił szkołę.

Obecnie walczy w lekkiej atletyce Kolumbii Brytyjskiej na Uniwersytecie Simona Frasera, który bierze udział w II lidze National Collegiate Athletic Association w Stanach Zjednoczonych.

„SFU ma świetną drużynę zapaśniczą, więc po prostu zaryzykowałem i przeprowadziłem się w tym roku. Ten rok przynosi również nowe miejsce i nowych ludzi, a także rozpoczęcie roku od operacji” – powiedział.

„Absolutnie robię wszystko, co w mojej mocy, aby wykonać pracę i umieścić dodatkowe cardio. Dużo trenuje mój mózg, wraca po długiej przerwie w zapasach. Ale cieszę się, że miałem to doświadczenie, ponieważ myślę uczyniło mnie silniejszym jako osoba”.

READ  Nazwany Padraig O'Shaughnessy CSC Academic All-District

Zwycięstwo Pereiry zapewniło mu miejsce w drużynie Pan American Games, która będzie rywalizować w Chile jeszcze w tym roku, a także inne nadchodzące okazje do zaprezentowania swoich talentów.

„To jest wyczerpujące. To trudny sport…

„Pod koniec maja w Laval w Q. odbędą się Światowe Próby Drużynowe U23. Mam nadzieję, że będę drużyną U23. To następny cel” – powiedział.

„Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będę mógł walczyć na Mistrzostwach Świata do lat 23 w Finlandii. W sierpniu są też Mistrzostwa Świata w Polsce.”

Dla innych młodych sportowców rozważających świat zapasów, Pereira oferuje kilka mądrych słów.

„Uprawiałem wiele sportów, a zapasy to najtrudniejszy sport, jaki kiedykolwiek przychodzi mi do głowy. To wyczerpujące. To trudny sport, ale fakt, że reprezentujesz swój kraj, jest niesamowity.”

„Wrestling to piekielny sport. Zmienił moje życie na lepsze i uświadomił mi wiele rzeczy o sobie. To najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobisz. Myślę, że jeśli możesz trenować zapasy, możesz przejść większość rzeczy w życiu”.