Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Będę pamiętał pobyt w Indiach – mówi odchodzący polski ambasador

Będę pamiętał pobyt w Indiach – mówi odchodzący polski ambasadorAnia |
Zaktualizowano:
29 marca 2023 20:52 ist

Nowe Delhi [India]29 marca (ANI): Ambasador RP w Indiach Adam Borakowski, który zamierza opuścić Indie i rozpocząć nową kadencję w RPA, zorganizował w środę końcową konferencję prasową, podsumowując swoją ponad 5-letnią kadencję i mówiąc, że będzie pamiętał czas spędzony w Indiach, do końca życia.
Zwracając się do języka hindi, wysłannik wyraził również swoją miłość do indyjskiej kultury, filmów i muzyki.
„Pięć lat, trzy miesiące i 20 dni spędziłem w Delhi z rodziną i ten czas jest bardzo ważny w moim życiu. Zapamiętam ten czas do końca życia” – powiedział wysłannik.
Wyrażając swoją miłość do różnorodności w Indiach, wysłannik podkreślił również, że podczas swojej kadencji starał się utrzymać dobre stosunki i ożywić biznes i komunikację między dwoma krajami.
„To już ponad 5 lat jako ambasador. Przyjechałem tu w grudniu 2017. Indie to ponad połowa mojego życia i ciągle mi mało. Indie są tak ciekawe, piękne, różnorodne i tak duże, że potrzeba więcej Starałem się zrobić wszystko, co w mojej mocy” – powiedział polski wysłannik. Moim celem jest promowanie dobrych stosunków dwustronnych z Indiami, utrzymywanie kontaktów oraz zwiększanie kontaktów biznesowych i networkingowych.

Wspominając trudne czasy swojej kadencji, poseł przywołał pandemię Covid-19 oraz trwający konflikt rosyjsko-ukraiński.
„Moja kadencja miała swoje trudne momenty. Po pierwsze, pandemia Covid przyniosła śmierć i nędzę, ale także solidarność między krajami na całym świecie. Polska solidaryzowała się z Indiami podczas drugiej fali Covid. Społeczeństwo polskie nawet zjednoczył Indie Pieniądze i przekazał koncentratory tlenu.
„Niestety Rosja napadła na pokojowo sąsiadujący kraj. Nasz kraj, jak również nasi (NATO) sojusznicy, od pierwszego dnia stoją po stronie Ukrainy. Potępiliśmy rosyjską inwazję i udzieliliśmy (Ukrainie) wiele pomocy. Zaoferowaliśmy pomoc humanitarną i gościł nawet kilka milionów uchodźców z Ukrainy”.
Polski poseł zwrócił też uwagę na rozwijające się relacje handlowe z Indiami, mówiąc, że mimo wojny polska gospodarka jest w mocnej pozycji.
„Czasy są dla nas nadal bardzo trudne, ponieważ to (konflikt między Rosją a Ukrainą) powoduje problemy w łańcuchu dostaw, wysokie ceny światowe i inflację. Ale mimo to Polska i Indie mają dobre relacje, a mimo to polska gospodarka rośnie negatywnych warunków. Obroty handlowe rosną” – powiedział wysłannik. Zacieśniają się stosunki między Indiami a Polską. W Polsce jest wielu indyjskich inwestorów i nasza współpraca układa się bardzo dobrze. (Ani)

READ  Czy globalne porozumienie w sprawie podatków od przedsiębiorstw ma kłopoty?