Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Będę pamiętał pobyt w Indiach – mówi odchodzący polski ambasador

Będę pamiętał pobyt w Indiach – mówi odchodzący polski ambasador

Ambasador RP w Indiach Adam Borakowski, który właśnie wyjeżdża z Indii i rozpoczyna nową kadencję w RPA, zorganizował w środę ostatnią konferencję prasową, na której podsumował swoją ponad 5-letnią kadencję i powiedział, że nie zapomni spędzonego czasu. w Indiach do końca życia. Zwracając się do języka hindi, wysłannik wyraził również swoją miłość do indyjskiej kultury, filmów i muzyki. „Pięć lat, 3 miesiące, 20 dni spędziłem życie w Delhi z rodziną i ten czas jest bardzo ważny w moim życiu. Zapamiętam ten czas do końca życia.”

Wyrażając swoją miłość do różnorodności w Indiach, wysłannik podkreślił również, że podczas swojej kadencji starał się utrzymać dobre stosunki i ożywić biznes i komunikację między dwoma krajami. „To już ponad 5 lat jako ambasador. Przyjechałem tu w grudniu 2017. Indie to ponad połowa mojego życia i ciągle mi mało. Indie są tak ciekawe, piękne, różnorodne i tak duże, że potrzeba więcej Starałem się zrobić wszystko, co w mojej mocy” – powiedział polski wysłannik. Moim celem jest promowanie dobrych stosunków dwustronnych z Indiami, utrzymywanie kontaktów oraz zwiększanie kontaktów biznesowych i networkingowych.

Wspominając trudne czasy swojej kadencji, poseł przywołał pandemię Covid-19 oraz trwający konflikt rosyjsko-ukraiński. „Moja kadencja miała swoje trudne momenty. Po pierwsze, pandemia Covid przyniosła śmierć i nędzę, ale także solidarność krajów na całym świecie. Polska wyraziła solidarność z Indiami podczas drugiej fali Covid. Społeczeństwo polskie Były wysłannik powiedział, że Indie zebrały pieniądze i przekazały koncentratory tlenu”. Niestety, pokojowo nastawiony sąsiedni kraj został najechany przez Rosję. Nasz kraj, jak również nasi (NATO) sojusznicy, od pierwszego dnia wspierają Ukrainę. Rosja najechała i zaoferowała (Ukrainie) dużo pomocy. Zaoferowaliśmy pomoc humanitarną, a nawet przyjęliśmy kilka milionów uchodźców z Ukrainy”.

Polski poseł zwrócił też uwagę na rozwijające się relacje handlowe z Indiami, mówiąc, że mimo wojny polska gospodarka jest w mocnej pozycji. „Czasy są dla nas nadal bardzo trudne, ponieważ to (konflikt między Rosją a Ukrainą) powoduje problemy w łańcuchu dostaw, wysokie ceny światowe i inflację. Ale mimo to Polska i Indie mają dobre relacje, a mimo to polska gospodarka rośnie negatywnych warunków. Obroty handlowe rosną” – powiedział wysłannik. Zacieśniają się stosunki między Indiami a Polską. W Polsce jest wielu indyjskich inwestorów i nasza współpraca układa się bardzo dobrze. (Ani)

READ  Fani Wiedźmina 4 nawołują do lekkiej przebudowy ekonomicznej w kontynuacji

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).