Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bank of America: Fortnite jest bardzo popularny i jest jednym z ulubionych wśród inwestorów

Bank of America opublikował swój najnowszy raport na temat najpopularniejszych na świecie walut rynków wschodzących. Wśród nich znalazła się również węgierska waluta narodowa. Zdaniem banku ci, którzy zainwestują w węgierskiego forinta, mogą zarobić dwa razy więcej.

Vilaggazdasag, dziennik poświęcony węgierskiej gospodarce, przeanalizował najnowszy raport Bank of America. Powiedzieli, że Bank of America wymienił forinta wśród walut obecnie preferowanych przez inwestorów, mimo że przyszłość węgierskiej waluty narodowej pozostaje niepewna.

W tym tygodniu ponownie umocnił się forint. Kurs waluty wobec euro spadł poniżej 370/euro, co kilkukrotnie stanowi barierę psychologiczną. Biorąc pod uwagę, że dwa miesiące temu forint osiągnął historyczne minima w stosunku do euro (i dolara amerykańskiego) nawet powyżej 430/€, co jest miłym zwycięstwem.

David Honer, strateg w Bank of America, wymienił pięć popularnych walut rynków wschodzących: real brazylijski, forint węgierski, rupia indonezyjska, baht tajski i rand południowoafrykański. Zgodnie z 12% zwrotem w USD. W niektórych przypadkach może to być nawet 20 procent. Co więcej, Bank of America przewiduje kurs 360/euro do końca 2024 roku. Forint stał na tym poziomie na przełomie 2021 i 2022 roku.

Węgrzy nie ufają forintowi

W oparciu o model banku, forint jest wyjątkowo podatny na globalne kryzysy. Uważają jednak, że inwestorzy zamiast złotego powinni kupować forinta. Dodali, że wszystkie rynki wschodzące potrzebują słabego dolara, aby wzmocnić swoje waluty. W ubiegłym roku dolar amerykański stracił 5 proc. w stosunku do euro, co pomogło Polsce, Rumunii, Węgrom i innym wschodzącym rynkom europejskim.

Tutaj dowiadujemy się, że Węgrzy nadal nie ufają forintowi. Kupują pozostałą kwotę w obcej walucie.

READ  Polska odwołuje ambasadora w Pradze po komentarzach górników