Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bangladesz, Polska powinna zasiąść do rozmów politycznych

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau powiedział, że Bangladesz i Polska wkrótce przeprowadzą dwustronne rozmowy polityczne.

Zostało to potwierdzone w depeszy gratulacyjnej skierowanej do ministra spraw zagranicznych Bangladeszu dr AK Abdula Momana z okazji Dnia Niepodległości i Narodowego Święta Bangladeszu.

Zgodnie z komunikatem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych wydanym w sobotę (1 kwietnia), Rao w swoim depeszy gratulacyjnej przekazał ministrowi spraw zagranicznych Bangladeszu serdeczne pozdrowienia i najlepsze życzenia.

Szef polskiej dyplomacji zaznaczył, że ubiegłoroczna 50. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Bangladeszem była dogodną okazją do podkreślenia tradycyjnej przyjaźni łączącej oba kraje.

Rao wyraził nadzieję, że dwustronny dialog polityczny zostanie wkrótce wznowiony, aw szczególności, że w Warszawie odbędzie się kolejna runda konsultacji na szczeblu wiceministrów spraw zagranicznych.

Podkreślił niewykorzystany potencjał wzajemnie korzystnej współpracy w sektorach takich jak sektor rolno-spożywczy, górnictwo i transformacja energetyczna, zielone technologie i cyfryzacja.

Dostrzegając globalne zagrożenia wynikające z wojny rosyjsko-ukraińskiej, podkreślił znaczenie współpracy państw w organizacjach międzynarodowych, w tym ONZ, dla wzmocnienia międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

READ  Polska: Ogłoszono nowe obowiązki dla dostawców usług telekomunikacyjnych i pocztowych