Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apel o bezpieczniejsze schrony kosmiczne na przedmieściach Hobart, ponieważ kryzys mieszkaniowy pogłębia się i rośnie bezdomność

Nicole McGowan przybywa w ciągu dnia do bezpiecznej przestrzeni Hobart City Mission, aby odpocząć i odprężyć się od ciągłych stresów życia na ulicach.

Ona i jej partner zostali bezdomni na początku tego roku po odbyciu kary pozbawienia wolności, stwierdzając, że koszt czynszu pozostawił ich bez opcji.

To przyniosło wiele wyzwań.

„Musisz nosić ze sobą swoje rzeczy, więc nie możesz ich za dużo nosić, ponieważ codziennie musisz nosić torby” – powiedziała pani McGowan.

„Bycie bezdomnym jest naprawdę drogie. Nie możesz iść i kupować artykułów spożywczych, które mogą ci pomóc przez cały tydzień. Musisz kupić fast food lub jedzenie na tę noc”.

Bez miejsca do życia stwierdziłem, że w ciągu dnia nie ma zbyt wiele do roboty.

„Najważniejszą rzeczą, gdy jesteś bezdomny, jest to, że nie masz dokąd pójść. Dlatego prawdopodobnie widzisz ludzi na ulicach, nie mamy nic innego do roboty” – powiedział McGowan.

Aby temu zaradzić, przychodzi do Safe Space na Barrack Street, aby ugotować jedzenie, porozmawiać z personelem i uzyskać dostęp do usług wsparcia.

A w nocy idziesz na nocne nabożeństwo w przebudowanym kościele na Davie Street, gdzie rodziny otaczają mury wraz z pokojami na tyłach budynku.

Nosze do spania w przestrzeni kościoła.
Zapotrzebowanie na miejsce do spania w nocy stale rośnie.(ABC News: Jordan Young)

Usługa zapewniła 16 000 noclegów potrzebującym w Hobart od czasu jej otwarcia w 2019 roku.

W tym czasie przekształcił się z pilotażowego programu w Youth Arch District w noclegownię i przestrzeń dzienną.

Obecnie ma pojemność 40 łóżek i zazwyczaj mieści 30 osób, ale popyt stale rośnie.

Kopia zapasowa, gdy coś pójdzie nie tak

University of Tasmania przeprowadził ankietę wśród użytkowników Safe Space i stwierdził, że wszyscy respondenci mają ogólnie pozytywne doświadczenia z usługą.

Kolejnym kluczowym odkryciem jest to, że z biegiem czasu liczba osób odrzucających niewłaściwe zachowanie zmniejszyła się, ponieważ ludzie zaczęli lepiej rozumieć rolę usługi.

READ  Zielona kometa przeleci obok Ziemi po raz pierwszy od 50 000 lat