Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykański żołnierz schwytany w Korei Północnej „stoi w obliczu postępowania dyscyplinarnego ze strony armii USA” |  wiadomości ze świata

Amerykański żołnierz schwytany w Korei Północnej „stoi w obliczu postępowania dyscyplinarnego ze strony armii USA” | wiadomości ze świata

Przeprawa żołnierza następuje w czasie wysokiego napięcia na Półwyspie Koreańskim, kiedy do Korei Południowej przybyła amerykańska łódź podwodna z pociskami balistycznymi, uzbrojona w broń nuklearną.


Wtorek 18 lipca 2023 22:47, Wielka Brytania

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że amerykański żołnierz, który prawdopodobnie był przetrzymywany w Korei Północnej, spotkał się z działaniami dyscyplinarnymi ze strony armii amerykańskiej, kiedy wkroczył do tajnego kraju.

Przeprawa stworzyła nowy kryzys dla Waszyngtonu w jego stosunkach z krajem uzbrojonym w broń nuklearną.

Wojsko USA zidentyfikowało żołnierza jako szeregowca drugiej klasy Travisa Kinga, który wziął udział w wycieczce orientacyjnej po Wspólnej Strefie Bezpieczeństwa, która jest częścią 160-milowej strefy zdemilitaryzowanej oddzielającej południe od południa. Korea Północna.

Powiedzieli, że żołnierz „celowo i bez pozwolenia przekroczył wojskową linię demarkacyjną do Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej”.

Południowokoreańskie media, powołując się na południowokoreańskie źródła wojskowe, podały, że mężczyzna był z grupą gości, w tym cywilów, w wiosce rozejmowej w Panmunjom, kiedy nagle przebił się przez ceglaną linię wyznaczającą granicę.

Dwóch amerykańskich urzędników, którzy mówili pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedziało, że żołnierzowi grozi postępowanie dyscyplinarne ze strony armii USA.

Ale urzędnicy powiedzieli również Reuterowi, że nie jest jasne, dlaczego żołnierz uciekł do Korei Północnej.

Dwóch urzędników powiedziało, że skończył odbywanie kary w Korei Południowej za naruszenie nieokreślonego przepisu i wraca do swojej macierzystej jednostki w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej:
Północnokoreański satelita szpiegowski nie był w stanie śledzić celów
Korea Południowa wykorzystuje sztuczną inteligencję do „ważenia” Kim Dzong Una

Jeden z urzędników powiedział, że żołnierza nie było w amerykańskim areszcie wojskowym, kiedy zdecydował się na dezercję i wydawało się, że podjął nagłą decyzję o dołączeniu do cywilnej wycieczki po Strefie Zdemilitaryzowanej.

Nie było jasne, jak długo władze Korei Północnej będą przetrzymywać żołnierza, ale analitycy twierdzą, że incydent może być cenną propagandą dla odizolowanego kraju.

READ  Do 5 milionów brytyjskich turystów może zostać wykluczonych z Europy

Stany Zjednoczone zakazują swoim obywatelom wjazdu do Korei Północnej – cieszącego się złą sławą totalitarnego państwa, którym kieruje kim Dzong Un Gdzie miliony żyją w głodzie i biedzie.

„Historycznie rzecz biorąc, Północ przetrzymywała tych ludzi przez tygodnie, jeśli nie miesiące, w celach propagandowych, zwłaszcza jeśli był to amerykański żołnierz, przed wymuszeniem zeznań i przeprosin” – powiedział Victor Cha, były urzędnik USA i ekspert ds. Korei w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

„Czasami wymaga to również, aby urzędnik amerykański lub były urzędnik udał się tam w celu uzyskania zwolnienia” – dodał.

Żołnierz USA wjechał do Korei Północnej „celowo”

„Jest jeszcze wiele rzeczy, których wciąż próbujemy się nauczyć” – powiedział sekretarz obrony USA Lloyd Austin na konferencji prasowej w aktualizacji.

„Uważamy, że jest przetrzymywany (w Korei Północnej), więc ściśle monitorujemy sytuację, badamy ją i pracujemy nad powiadomieniem najbliższych krewnych żołnierza” – dodał.

Pan Austin powiedział również, że jego „zmartwieniem numer jeden” była opieka nad żołnierzem.

Z drugiej strony rzeczniczka Białego Domu Karen Jean-Pierre powiedziała, że ​​amerykańscy urzędnicy w Pentagonie, Departamencie Stanu i Organizacji Narodów Zjednoczonych pracują nad „uzyskaniem większej ilości informacji i rozwiązaniem tej sytuacji”.

„Jesteśmy na wczesnym etapie” – powiedziała, dodając, że głównym zmartwieniem jest określenie dobrego samopoczucia żołnierza.

Siły południowokoreańskie i północnokoreańskie stoją naprzeciw siebie we wspólnej strefie bezpieczeństwa i jest to często wykorzystywane podczas spotkań dyplomatycznych między dwoma krajami.

Jest to również popularne miejsce turystyczne.

Najnowszy wystrzelenie rakiety przez Koreę Północną

Przeprawa żołnierza odbywa się w czasie wysokiego napięcia na Półwyspie Koreańskim, kiedy amerykańska łódź podwodna z rakietami balistycznymi, uzbrojona w broń nuklearną, przybywa do Korei Południowej z rzadką wizytą.

Posunięcie to jest postrzegane jako ostrzeżenie dla Korei Północnej przed jej działaniami wojskowymi. Testuje coraz potężniejsze pociski zdolne do przenoszenia głowic nuklearnych, w tym międzykontynentalny pocisk balistyczny na paliwo stałe wystrzelony w zeszłym tygodniu.

READ  Burning Man 2023 na żywo: nowe szczegóły dotyczące zakończenia festiwalu w związku z kontynuacją finału na pustyni w Nevadzie

Południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap, powołując się na południowokoreańskie wojsko, poinformowała, że ​​we wtorek wystrzeliła kolejną rakietę balistyczną do morza w pobliżu Japonii.