Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykańska fala upałów żyje dalej: 250 osób umiera w historycznej „kopie upałów” w Portland, Seattle i nie tylko

Ogromny pożar buszu wybucha niebezpiecznie w pobliżu ruchliwej kalifornijskiej autostrady

Temperatury wzrosły do ​​prawie 50 stopni Celsjusza, gdy północno-zachodni Pacyfik w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pogrążył się w fali upałów, która spowodowała już dziesiątki zgonów.

Według meteorologów upał jest spowodowany „kopułą termiczną”, ponieważ temperatura wzrosła we wtorek do 49,5 stopnia Celsjusza w Lytton w Kolumbii Brytyjskiej.

W Vancouver policja poinformowała, że ​​przesunęła dziesiątki funkcjonariuszy i poprosiła opinię publiczną o dzwonienie pod numer 911 tylko w nagłych wypadkach, ponieważ zgony związane z upałami wyczerpały zasoby pierwszej linii i opóźniły czas reakcji.

Siła dodała, że ​​od ostatniego piątku zareagowała już na 130 nagłych zgonów. W sumie w północno-zachodnim Pacyfiku zgłoszono prawie 250 zgonów

Na zachodzie Ameryki temperatury sięgały 46 stopni Celsjusza w Portland w stanie Oregon, gdy drogi się zawaliły, szkoły zamknięto, a na tym obszarze nadal trwały pożary.

Zdjęcia satelitarne z NASA wykazały niezwykłe temperatury na północno-zachodnim Pacyfiku w porównaniu z innymi częściami Ameryki Północnej, ponieważ mieszkańcy nadal zmagają się z rekordowymi temperaturami.

1625080373

Kilka miast pobiło we wtorek rekordy w upale

National Weather Service podzieliła się liczbą rekordów, które zostały pobite we wtorek podczas fali upałów na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Omak w stanie Waszyngton wcześniej odnotował najwyższą temperaturę w 2008 r. z 38,3 ° C (101 ° F). Ale miasto złamało się tak łatwo 29 czerwca po odnotowaniu bezprecedensowego 47,2 ° C (117 ° F).

Ale to nie była jedyna szokująca płyta z tego dnia.

Poprzedni rekord Lewiston w stanie Idaho wynosił 42,2°C (108°F), który miał miejsce w 1881 roku. Miasto osiągnęło we wtorek 46,1°C (115°F) — temperaturę, która również przebiła szczyty Idaho w czerwcu.

Zobacz wszystkie standardowe temperatury tutaj:

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 20:12

1625078914

Ludzie toną, próbując ochłodzić się podczas upałów

Trzy osoby zginęły w jeziorach i rzekach Waszyngtonu w niespotykanych dotąd temperaturach.

Mężczyzna utonął podczas kąpieli w jeziorze Washington w Kirkland w stanie Waszyngton w niedzielę rano, powiedzieli urzędnicy straży pożarnej.

Komendant straży pożarnej Kirkland Greg Pecinich powiedział, że strażacy próbowali ocucić mężczyznę przez 30 minut po wyjęciu go z wody, ale ich próby zakończyły się niepowodzeniem.

Urzędnicy jeszcze nie zidentyfikowali mężczyzny.

Następnie drugi mężczyzna utonął podczas kąpieli w Angle Lake w SeaTac w niedzielne popołudnie, według Departamentu Szeryfa Hrabstwa King.

Zastępcom szeryfa nie udało się ożywić człowieka, którego tożsamość nie została jeszcze ujawniona opinii publicznej.

Wiele osób w Waszyngtonie utonęło w rekordowych temperaturach.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 19:48

1625077414

Naukowcy ostrzegają, że fala upałów w Kanadzie jest oznaką niepewnych nadchodzących lat: „To dzwonek alarmowy”

Eksperci stwierdzili, że rosnące temperatury są „jednoznacznie” oznaką zmiany klimatu, raporty Ashley Stewart Wewnątrz Toronto.

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 19:23

1625076094

Biały Dom opisuje, jak Biden poradzi sobie z kryzysem klimatycznym

Biały Dom udostępnił listę, na którą trafią fundusze od rządu federalnego, aby zaradzić bieżącym kryzysom klimatycznym występującym w stanach w całych Stanach Zjednoczonych.

To finansowanie zostanie przeznaczone między innymi na zwiększenie liczby federalnych strażaków i technologii satelitarnej NOAA w celu wykrywania nowych pożarów.

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 19:01

1625074588

Amerykańskie miasta zakazują fajerwerków przed obchodami czwartego lipca

W odpowiedzi na obecną falę upałów niektóre amerykańskie miasta uciekły się do zakazu fajerwerków.

Portland w stanie Oregon było jednym z miast, które wprowadziły zakaz fajerwerków przed obchodami czwartego lipca. Miasto rozbiło w poniedziałek odnotowane temperatury 47 stopni Celsjusza (116 Fahrenheita).

„Nie jest łatwo podjąć taką decyzję tak blisko naszych świąt narodowych, ale jako główny strażak czuję się bardziej odpowiedzialny za podejmowanie czasami niepopularnych decyzji w bezprecedensowych czasach, aby chronić życie, mienie i środowisko”.

Wszelkiego rodzaju fajerwerki zostały zakazane z powodu wysokich temperatur i suszy.

Według KATU Bend i Tallatin w stanie Oregon również zakazali fajerwerków do 9 lipca.

Kilka miast w stanie Waszyngton wprowadziło również całkowity lub częściowy zakaz fajerwerków w wysokich temperaturach.

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 18:36

1625073419

Biden mówi, że rząd USA wyda więcej na zmiany klimatyczne

Prezydent Joe Biden powiedział, że aby Stany Zjednoczone przygotowały się na zmiany klimatyczne, rząd federalny będzie musiał wydać więcej pieniędzy na infrastrukturę.

Czy ktoś pomyślał, że włączysz wiadomości i zobaczysz, że w Portland w stanie Oregon jest 116 stopni? – zapytał Biden we wtorek. „Sto szesnaście stopni!”

Ale nie martw się, nie ma globalnego ocieplenia. nie istnieje. To wymysł naszych wyobrażeń – dodał sarkastycznie, powołując się na poprzedników zaprzeczających kryzysowi klimatycznemu.

Powiedział, że aby kraj mógł lepiej reagować na zmieniający się klimat, będą musieli wydać pieniądze na infrastrukturę, która poradzi sobie z trudnymi warunkami pogodowymi.

„Ponieważ zmiany klimatyczne powodują coraz więcej ekstremalnych zjawisk pogodowych, musimy poczynić inwestycje, aby zbudować bardziej odporną sieć” – powiedział.

Inne fundusze zostaną również skierowane na wzmocnienie tam i naprawę linii brzegowych przed huraganami.

„Wzmocni i ożywi naszą naturalną infrastrukturę” – powiedział.

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 18:16

1625072254

Papiery są łatwopalne: reakcja Bidena na pożary i fale upałów w porównaniu z odpowiedzią Trumpa.

niezależnyHolly Baxter dzieli się z nią porównaniem obu prezydentów do kryzysu klimatycznego:

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 17:57

1625070720

Kanada ustanowiła rekordy w czerwcu, ale nie w dobry sposób.

Kraj pobił rekord upałów przez trzy kolejne dni, odnotowując 29 czerwca temperaturę 46,9 stopni Celsjusza.

Dzieje się to w czasie, gdy bezprecedensowa fala upałów przeszła przez północno-zachodni Pacyfik, dotykając stany USA, takie jak Oregon i Waszyngton, a także Kanadę.

Zdjęcia satelitarne opublikowane przez NASA pokazały ogromne ciepło, które w ostatnich dniach ogarnęło Północno-Zachodni Pacyfik.

Jedno z opublikowanych zdjęć mierzyło temperaturę powietrza w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych i Kanady 27 czerwca, pokazując, jak silna była fala upałów w porównaniu z obszarami poza północno-zachodnim Pacyfikem.

Zdjęcia satelitarne wykonane przez NASA zmierzą temperaturę powietrza w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych i Kanady 27 czerwca

(NASA)

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 17:32

1625069734

Biden podniósł płace federalnych strażaków do 15 dolarów za godzinę po przyznaniu się do „zbyt niskich” stawek.

Prezydent Joe Biden zwiększa pensję strażaków federalnych do co najmniej 15 dolarów za godzinę, ponieważ załogi zbliżają się do sezonu pożarów, który prawdopodobnie będzie gorszy niż ubiegłoroczne pożary historyczne.

Jest to kolejny krok administracji, aby wzmocnić gotowość kraju w obliczu coraz dotkliwszych katastrof zaostrzonych przez kryzys klimatyczny.

W zeszłym tygodniu prezydent Biden wyraził szok, że wielu federalnych strażaków otrzymało 13 dolarów za godzinę.

„To skończy się w mojej administracji” – powiedział w zeszłym tygodniu podczas odprawy w Gabinecie Owalnym, pukając w stół w celu potwierdzenia. „To śmiesznie niska pensja dla federalnych strażaków”.

niezależnyPełny raport Louise Boyle:

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 17:15

1625068594

Niezależny biuletyn klimatyczny: Zapisz się, aby otrzymywać bezpłatne cotygodniowe aktualizacje dotyczące sytuacji zagrożenia środowiskowego

Bądź na bieżąco dzięki naszemu bezpłatnemu cotygodniowemu podsumowaniu globalnych wiadomości klimatycznych:

Aby uzyskać pełną listę niezależnybiuletyny, Przejdź tutaj.

Daniel Zoelner30 czerwca 2021 16:56