Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Doradca rządowy mówi, że Francja zmierza w kierunku czwartej fali COVID w miarę rozprzestrzeniania się przypadków delta | wiadomości ze świata

Starszy naukowiec ostrzegł, że ponowne pojawienie się przypadków nowego wirusa Corona może doprowadzić do czwartej fali we Francji.

Główny doradca naukowy francuskiego rządu, profesor Jean-Francois Delfraissy, powiedział, że wariant delta odkryty po raz pierwszy w Indiach może powodować dalszy wzrost liczby przypadków.

Eksperci medyczni w Francja Wyrazili obawy, że nowa fala może uderzyć w ten kraj do września lub października i rośnie presja na rząd, aby podjął bardziej rygorystyczne środki bezpieczeństwa.

Bieżące aktualizacje COVID z Wielkiej Brytanii i całego świata

Mamy jednak nadzieję, że program wprowadzenia na rynek szczepionek pomoże ograniczyć wpływ każdej nowej fali . COVID-19 wirus.

„Myślę, że będziemy mieli czwartą falę, ale będzie ona znacznie łagodniejsza niż poprzednie trzy fale, ponieważ poziom szczepień różni się od poprzedniej” – powiedział profesor Delfrissi w radiu France Info.

Epidemiolog Arnaud Fontanet, który doradza również francuskiemu rządowi w sprawach naukowych, powiedział BFM TV, że spodziewa się, że liczba osób zarażonych COVID-19 we Francji ponownie wzrośnie we wrześniu lub październiku.

Zakażenia, hospitalizacje i zgony spadają we Francji od tygodni, ale jak dotąd tylko 32% populacji zostało w pełni zaszczepionych, rosną obawy dotyczące wysoce zaraźliwego wariantu Delta.

Minister zdrowia tego kraju Olivier Veran powiedział France Info, że wariant ten stanowi około 20% nowych przypadków we Francji i staje się „stopniowo dominujący”.

Minister odpowiedzialna za opiekę nad osobami starszymi, Brigitte Bourguignon, mówi, że rząd „podwoił dawki” szczepionek wysyłanych do południowo-zachodniego regionu Landes, gdzie surogatka jest odpowiedzialna za większość infekcji, a ostatnio przeszukała dom opieki.

Powiedziała, że ​​rząd wysłał list do wszystkich domów opieki we Francji, wzywając swoich pracowników do zaszczepienia się, dodając, że jest to „obowiązek moralny”.

READ  Rosja twierdzi, że Ukraina planuje „prowokację” w elektrowni jądrowej; Kijów odrzuca oskarżenie

Personel został ostrzeżony, że szczepienia mogą stać się obowiązkowe, jeśli nie zastosują się do tego do września.

Na początku tego miesiąca restauracje, kawiarnie i bary w całym kraju mogły zostać otwarte po raz pierwszy od siedmiu miesięcy, podczas gdy zasady noszenia masek w wielu miejscach na świeżym powietrzu zostały złagodzone.

Przyszło, gdy zaczęła się Francja Złagodzenie ograniczeń COVID-19 wcześniej niż pierwotnie planowano.

Ogólnokrajowa godzina policyjna, która obowiązywała od końca 2020 roku, zakończyła się 10 dni temu, 20 czerwca.

Jednak prawodawcy we Francji wzywają rząd do podjęcia ostrzejszych środków w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się zmiennej delta.

Francja odnotowała więcej zakażeń wirusem HIV niż jakikolwiek kraj europejski i odnotowała ponad 111 000 potwierdzonych zgonów.