Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amazon Prime rusza w Polsce

Reuters informuje, że Amazon uruchomił w Polsce usługę Amazon Prime z darmową dostawą i streamingiem wideo.

Akcje polskiego e-konkurenta Alegro spadły w wyniku tych informacji o 3,7%.

Jak czytamy w raporcie, polska strona Amazona była transmitowana na żywo w marcu i dała krajowi rękę w konkursie. Amazon ustala swoją najlepszą usługę w Polsce na 49 slotów rocznie (około 12,35 USD).

Ogłoszenie Amazona o nowej usłudze Prime było zaskakujące, powiedział Powell Spiegel, analityk firmy empank. Powiedział, że e-firma ma ogromny apetyt na polski rynek.

„Cieszymy się, że polscy klienci zaakceptowali uruchomioną na początku tego roku usługę Amazon.pl” – powiedział w oświadczeniu prezes Amazon.pl Morat Toubiki.

W innych międzynarodowych wiadomościach Amazon firma ujawniła, że ​​roczna wartość eksportu konsumenckiego (P2C) z singapurskiego biznesu wynosi około 1,03 miliarda dolarów.

Czytaj więcej: MMŚP w Singapurze odpowiadają za 45% eksportu e-commerce B2C

Wartość byłaby jeszcze większa, gdyby mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB) mogły wzmocnić handel elektroniczny w celu sprzedaży na całym świecie.

Mikroprzedsiębiorstwa i małe i średnie firmy odpowiadają obecnie za około 45% wartości e-eksportu B2C w Singapurze. Przewiduje się, że obecne trendy będą rosły w tempie 5% rocznie i osiągną około 1,2 miliarda dolarów do 2026 roku.

Wśród innych nowości Amazon, Hyundai wprowadził nowe funkcje salonu na Amazon, aby usprawnić proces zakupów samochodów. Rozszerzenia pozwolą klientom zobaczyć pojazdy dostępne u dealerów, gdy zaczną kupować samochody na Amazon.

Zobacz też: Sprawdź inwentarz konsumencki w czasie rzeczywistym zaktualizowanej platformy Hyundai na Amazon i rozpocznij proces zakupu

Mogą skontaktować się z dealerami i oszacować cenę Hyundaia online.

———————————

Nowe dane PYMNTS: Kurs Bankowości Cyfrowej – Gdzie Bankujemy

O: Pomimo znacznego zainteresowania tymi usługami, 47 procent amerykańskich konsumentów rezygnuje z banków wyłącznie cyfrowych z powodu obaw o bezpieczeństwo danych. W Digital Banking: Where We Come to Bank, BYMNTS przebadało ponad 2200 konsumentów.

READ  Premier zatwierdza plan ratunkowy UE, aby uwolnić miliardy w Polsce, mówi First News