Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska oferuje więcej zezwoleń na pobyt niż jakikolwiek inny kraj UE – First News

Polska oferuje więcej zezwoleń na pobyt niż jakikolwiek inny kraj UE – First News

Dane opublikowane przez Eurostat pokazują, że wydano 502 300 zezwoleń, czyli 22 procent pierwszych zezwoleń wydanych w UE.
Vaikat z darmowych obrazów

Z danych opublikowanych przez Eurostat wynika, że ​​żadna Unia Europejska poza Polską nie wyda większej liczby zezwoleń na pobyt w 2020 roku.

Jak stwierdzono w nim Dostawca statystyk powiedział, że wydano około 502 300 zezwoleń na 22% pierwszych zezwoleń wydanych w UE.

Zgodnie z definicją Eurostatu zezwolenie na pobyt jest „ważne przez co najmniej trzy miesiące i jest wydawane przez władze państwa członkowskiego, umożliwiając obywatelowi państwa trzeciego (obywatelowi UE, EOG lub obywatelowi spoza Szwajcarii) legalny pobyt na jego terytorium” .

Pierwsze zezwolenie natomiast odnosi się do zezwolenia wydanego po raz pierwszy osobie – co najmniej sześć miesięcy między wygaśnięciem starego zezwolenia a datą ważności nowego zezwolenia wydanego z tego samego powodu, które jest również klasyfikowane jako pierwsze zezwolenie .

Nie dziwi jednak, że żaden inny kraj UE nie wydał od 2013 roku więcej zezwoleń na pobyt niż Polska.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, liczba zezwoleń wydanych przez państwa UE spadła w zeszłym roku o 24 procent, a jeden spadek obwinia rząd.

Polska była następna, po Niemczech i Hiszpanii, z blisko 600 tys. zezwoleń wydanych rok wcześniej.

Z nowo opublikowanych danych wynika, że ​​40 proc. pozwoleń wydanych przez członków UE dotyczyło pracy, 28 proc. zamieszkania, a 11 proc. nauki.

Spośród ras narodowych spoza UE, które otrzymały zezwolenie, Ukraińcy okazali się najważniejszą grupą z ponad 601 000 pierwszych zezwoleń, z czego 81 procent (489 000) zostało przekazanych przez Polskę.

Drugą pod względem liczebności grupę (123 tys.) stanowili Marokańczycy, druga połowa wybrała Hiszpanię, a trzecią (80 tys.) obywatele Indii.

W oświadczeniu dla Eurostatu powiedział: „Spośród dziesięciu największych obywateli, którzy uzyskali zezwolenia w UE do 2020 roku, zatrudnienie jest głównym powodem wydawania zezwoleń Ukraińcom (86 proc. wszystkich pierwszych zezwoleń na pobyt) i Białorusinom (60 do 60). . Cent).

„Dominacja rodzin była głównym powodem przyjęć do szkół Maroka (53%) i Chińczyków (36%), Wenezueli (78 proc.) i Syryjczyków (70 proc.).

READ  Polska podtrzymuje passę meczów bez porażki kosztem Canfielda | Wiadomości, sport, praca