Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Akcje rosną po sześciu dniach spadków spowodowanych wzrostem technologicznym w Hongkongu;  Naprawiono efekty

Akcje rosną po sześciu dniach spadków spowodowanych wzrostem technologicznym w Hongkongu; Naprawiono efekty

Akcje rynków wschodzących rosły w środę po sześciu dniach spadków, wspierane przez odbicie na rynku w Hongkongu, podczas gdy waluty stabilizowały się wraz ze spadkiem dolara amerykańskiego.

Akcje technologiczne notowane w Hongkongu zyskały 1,3%, śledząc odbicie amerykańskich kontraktów terminowych na wykupy i zyski, które przebiły szacunki, pomagając benchmarkowi Hang Seng przerwać trzydniową passę spadków.

Jednak chiński CSI 300 zamknął się o 0,1% i przedłużył straty na szóstą sesję z rzędu z powodu utrzymujących się obaw o ożywienie gospodarcze w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

„Wciąż czekamy na kolejną falę bodźców ze strony decydentów, której nie spodziewamy się aż do końca drugiego kwartału, kiedy ożywienie gospodarcze zacznie zwalniać” – powiedział Simon Harvey, szef analityki walutowej w Monex Europe. , Londyn.

Chiński juan również odbił się od najniższego poziomu od ponad sześciu tygodni, po tym jak rząd tego kraju wydał plan stabilizacji ważnego sektora handlowego.

Ogólnie rzecz biorąc, indeks giełdowy rynków wschodzących MSCI wzrósł o 0,2% do 0855 GMT, po spadku do ponad miesięcznego minimum wcześniej tego dnia.

Akcje południowokoreańskie ograniczyły swoje zyski, odnotowując najdłuższą passę spadków w tym roku, ponieważ globalne koncerny bankowe ponownie pojawiły się i zrównoważyły ​​wyższe zyski.

Waluty rynków wschodzących utrzymywały się stabilnie w stosunku do słabszego dolara, który skorzystał we wtorek na krótkoterminowej ucieczce w bezpieczne miejsce w obliczu nowych obaw bankowych.

Południowoafrykański rand wzrósł o 0,4% w stosunku do dolara, przed publikacją danych o inflacji producenta w dalszej części dnia.

Na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej węgierski forint wzrósł o 0,6% w stosunku do euro dzień po tym, jak Narodowy Bank Węgier obniżył przedział maksymalnych stóp procentowych.

Polski złoty zyskał 0,1 procent w stosunku do euro, oscylując we wtorek w pobliżu najwyższego poziomu od 10 miesięcy.

READ  UE omawia sankcje energetyczne, gdy Włochy zajmują willę rosyjskiego kierowcy F1

„Tutaj dochodzimy do kolejnych kroków w polityce pieniężnej i uważamy za prawdopodobne, że PNB pozostanie na obecnym poziomie stóp procentowych dłużej niż w Czechach i na Węgrzech” – powiedział Harvey.

„To powinno stanowić pewne wsparcie dla zachowania złotego wobec reszty Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza że w ostatnich miesiącach radziły sobie one słabo”.

Dane pokazały, że stopa bezrobocia w Polsce spadła w marcu do 5,4%, w porównaniu do 5,5% w lutym.

Rubel rosyjski i lira turecka ustabilizowały się w stosunku do dolara.

W Ameryce Łacińskiej argentyński minister gospodarki Sergio Massa obiecał we wtorek uwolnić „wszystkie narzędzia”, aby przeciwdziałać spadkowi peso, gdy waluta osiągnęła rekordowo niski poziom 495 za dolara na popularnych czarnych rynkach.

Sri Lanka próbuje zredukować swoje całkowite zadłużenie o 17 miliardów dolarów poprzez restrukturyzację, powiedział prezydent kraju parlamentowi, gdy zabiegał o poparcie partii opozycyjnych dla programu Międzynarodowego Funduszu Walutowego o wartości 3 miliardów dolarów.

(Reportaż Bansari Mayur Kamdar w Bengaluru; montaż przez Rashmi Aish)