Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

15 najlepszych filmów o duchach wszech czasów według rankingu

„Zły duch” dotknął całe pokolenie, które nigdy nie zaufa stacjonarnej telewizji ani przerażającym lalkom klaunów, dopóki żyją. Zdarzyło się również zaktualizować historię o duchach w zupełnie nowy sposób.

Horror lat 70. i 80. polegał na sprowadzeniu starożytnych potworów do znanego świata, z dala od gotyckich zamków i zamglonych europejskich cmentarzy. Toby Hopper zrobił to właśnie w „Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną”, sprowadzając swojego kultowego zabójcę do znanego małego miasteczka w Teksasie, a Steven Spielberg dostarczając wiarygodnego wielkiego białego rekina na brzeg małego nadmorskiego miasteczka w „Szczękach”. Pasowało tylko, że ta dwójka połączyła siły, aby na nowo zdefiniować sposób, w jaki publiczność widziała duchy w Złym duchu.

Spielberg sam napisał scenariusz, swój pierwszy od czasów Bliskich Spotkań Trzeciego Rodzaju, który opowiada historię Freelingów, którzy mogą być rodziną na planie. Duchy z przedmieść nie były w tym momencie czymś powszechnym, co sprawia, że ​​ich pojawienie się tutaj jest jeszcze bardziej szokujące.

„Zły duch” nie zadaje żadnych ciosów. Dzieci są w ciągłym niebezpieczeństwie, gdy pojawiają się duchy, są o wiele bardziej przerażające niż tylko widmowe postacie czy ludzie w obskurnych ubraniach i białych naleśnikowych makijażach, a całe to napięcie rośnie tylko dlatego, że troszczysz się o tę rodzinę. Może być Twój! Pewnego dnia obudzisz się i zobaczysz stare drzewo na podwórku, które próbuje zjeść twoje dziecko!

Dzięki świetnej muzyce Jerry’ego Goldsmitha, pięknym zdjęciom, świetnym występom i ILM w najlepszym wydaniu, Poltergeist pozostaje klasykiem. (Eric Visby)

READ  Rozpoczyna się polski proces w Chinach sprawa szpiegowska związana z Huawei, Telecom News, ET Telecom