Złoto polskich mężczyzn na Beach Paraoli Slovenian Open

Polska zdobyła złoto w finale mężczyzn na Slovenian Open na plaży Paravolli w Lublanie, 21-17, 21-9 przeciwko Włochom.

Słowacja weszła na podium po pokonaniu Węgier 21-14, 21-11 w meczu o brązowy medal.

„Potrzebowaliśmy trochę czasu, aby przystosować się do warunków, ponieważ graliśmy dwa dni w domu i ostatni dzień poza kortem federalnym” – powiedział polski trener Piotr Janiak, odnosząc się do dzisiejszej przeprowadzki na Bocahar Square.

„Pogoda była ładna, ale bardzo upalna, ale na szczęście byliśmy dobrze przygotowani do meczu.

„Moi zawodnicy są znakomici i nigdy nie stracili seta w drodze do pierwszego miejsca. Jestem z nich taki dumny.”

Przed finałem mężczyzn słoweńska drużyna młodzieżowa pokazała figurę wieku, odnosząc zwycięstwo nad seniorską drużyną Słowenii – 21-6, 20-22, 15-13 – w meczu pokazowym kobiet.

Drużyna klubowa z Bośni i Hercegowiny wygrała finał z OSUI Lakdasi w półfinale mężczyzn na Łotwie, ale reprezentowała Serbię – 21-16, 21-17.

Pierwsza drużyna Słowenii zdobyła w secie brązowy medal 21-17, 15-21, 15-6.

W finale Słowenii również zasiadły kobiety. Słowenia pokonała pierwszą drużynę 21-17, 21-14 w równych setach.

To pierwsze oficjalne zawody paraboli plażowych odbywające się w Słowenii.

READ  Polska przyjmuje 29,7 tys. nowo przybyłych z Ukrainy: Urzędnicy - sekcja angielska