Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wspieranie cyberpostawy NATO – GOV.UK

Wspieranie cyberpostawy NATO – GOV.UK

Koncentrujący się na cyberbezpieczeństwie i cyberkonflikcie szczyt CyberSec 2023 zgromadził decydentów, ekspertów i wpływowe zainteresowane strony, aby omówić temat „Ochrona granic cyfrowych”.

W obliczu pojawiających się zagrożeń cyfrowych ze strony rywalizujących ze sobą narodów i cyberprzestępców NATO, zastępca dowódcy, generał porucznik Tom Coppinger-Sims, dołączył do dyskusji panelowej na temat sposobów wspierania i zwiększania gotowości cybernetycznej Sojuszu.

Wydarzenie następuje bezpośrednio po XIII Forum Liderów Cybernetyki, którego gospodarzem w Krakowie było Dowództwo Komponentu Sił Cyberobrony RP, podczas którego Zastępca Dowódcy wygłosił także przemówienie programowe na temat roli rozwiązań chmurowych we współczesnych Siłach Zbrojnych.

Dowództwo Strategiczne jest odpowiedzialne za kierowanie dziedziną cyberobrony i elektromagnetycznej obrony, a jako organizacja wiemy, że musimy dostosowywać, rozwijać i wykorzystywać technologie cyfrowe, aby jak najlepiej wpływać zarówno na naszą działalność, jak i na polu bitwy.

Jeśli mamy chronić, angażować, powstrzymywać i zwalczać naszych przeciwników, obrona musi w pełni uwzględniać możliwości dostępne w domenie cybernetycznej i elektromagnetycznej.

Wielka Brytania jest wiodącym sojusznikiem udzielającym wsparcia wysiłkom NATO na rzecz wzmocnienia swojej pozycji cybernetycznej i dostosowania się do nowych technologii. Wielka Brytania pozostaje zaangażowana we wspieranie wszechstronnej postawy NATO w zakresie odstraszania i obrony poprzez poprawę cyberobrony. Uruchomienie funkcji wsparcia wirtualnych incydentów (VCISC) podczas szczytu w Wilnie oraz zobowiązanie dotyczące cyberobrony to najnowsze przykłady postępów, jakie Sojusz poczynił w tym obszarze działań.

READ  Polska oferuje schronienie represjonowanym Białorusinom