Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Włoch Berrettini dotarł do półfinału Wimbledonu

LONDYN (Reuters) – Matteo Berrettini został drugim włoskim graczem, który awansował do półfinału Wimbledonu, pokonując w środę Kanadyjczyka Felixa Auger-Aliassime 6-3, 5-7, 7-5, 6-3.

Siódme rozstawienie z dużym serwem przeleciało nieco pod radarem przez cały turniej, ale teraz po imponującym pokazie szuka miejsca w niedzielnym finale.

Prawdę mówiąc, 25-latek mógł zdobyć czwarte zwycięstwo z rzędu w dwóch setach, ale za imponującą kontratak 20-letniego Auger-Aliassime w drugim secie.

Jednak jego potężny pierwszy serwis, trafiając w pole nr 1 ze średnią prędkością 127 mil na godzinę, i potężny forhend ostatecznie pomogły Berrettiniemu pokonać Kanadyjczyka nr 16.

W swoim drugim półfinale Wielkiego Szlema, po dotarciu do ostatniej czwórki podczas US Open 2019, Berrettini zmierzy się z Polakiem Hubertem Hurkaczem, który pokonał ośmiokrotnego mistrza Rogera Federera.

Zwycięstwo widziałoby go grającego w finale Wimbledonu w tym samym dniu, w którym Włochy grałyby w finale Euro 2020 zaledwie kilka mil dalej na Wembley.

Jedynym innym włoskim graczem, który doszedł do rundy czwartej na Wimbledonie, był Nicola Petrangeli w 1960 roku.

(Sprawozdawczość Martina Hermanna, Redakcja Eda Osmonda)

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Euro 2020 Grupa E: Hiszpański ruch młodzieżowy, zależność Polski od Lewandowskiego